Sari la conținut
Forum Roportal
Nightingale

Psiholog aici pe forum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu consultatii.. ci pur si simplu ma gandisem si eu sa stau de vorba cu cineva in ale psihologiei in speranta ca as putea sa vad si alta fata a problemelor mele, fata care cu siguranta nu o vad si nu o voi vedea eu de una singura cu gandurile mele atat de pesimiste. Stiu ca nimic pe lumea asta nu e gratis..

Editat de Nightingale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lui ii dai sfaturi de a merge la psiholog tu de ce nu o faci? e ca si cum te-as trimite la dentist dar eu am ruina in gura. a ce-ti suna asta? si sa stii ca nu ma iau de tine sau ceva ci doar vreau sa te fac sa mai vezi una alta.

maiiiiiiiiiii eu merg la psiholog.....e a nu stiu cata oara cand zic

 

nu consultatii.. ci pur si simplu ma gandisem si eu sa stau de vorba cu cineva in ale psihologiei in speranta ca as putea sa vad si alta fata a problemelor mele, fata care cu siguranta nu o vad si nu o voi vedea eu de una singura cu gandurile mele atat de pesimiste. Stiu ca nimic pe lumea asta nu e gratis..

 

mai din ce zici tu aici seamana a tulburare bordeline,aceste schimbari de comportament gandire stare,intr-o perioada scurta plus ca e si o depresie acolo la mijloc mai mare poate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-o crezi tu ca vei primi consultatii gratis. A fi psiholog nu e o ocupatie sau o pasiune, ci mai mult o profesie. Si orice profesie se plateste.

 

Si o profesie nu se poate practica din pasiune?

 

Cum era aia cu 'cand o sa ai iq-ul mai mare decat temperatura camerei...'daca n-o stii, poate iti da linck careva din userii mai vechi :friends:!

 

nu consultatii.. ci pur si simplu ma gandisem si eu sa stau de vorba cu cineva in ale psihologiei in speranta ca as putea sa vad si alta fata a problemelor mele, fata care cu siguranta nu o vad si nu o voi vedea eu de una singura cu gandurile mele atat de pesimiste. Stiu ca nimic pe lumea asta nu e gratis..

 

 

Cineva ti-a sugerat un alt forum probabil unde ai putea vorbi serios si la oiect despre ceea ce te framanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, multumesc, am intrat pe forumul respectiv, intr-adevar este strict forum pentru psihologie. Poate ma incumet sa povestesc povestea mea acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce psihoterapie faci?

asta de unde sa stiu,nu ma interesat sa zic ,in principiu ne-am orientat mai mult pe rezolvarea problemelor de moment pentru ca ba am fost in sptal cu tenta de su,ba eram in depresie,ba se intampla cate ceva ce ma zdruncina,acum scopul este sa rezolv conflictul interior,sa invat sa accept anumite lucruri....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Succes si numai bine!

 

Cu siguranta peste ceva timp, privind in urma, vei vedea totul altfel decat acum.

 

multumesc. Sper ca voi reusi sa ma ridic si eu, ca ma simt ca si cum alunec intr-o prapastie cu viteza constanta si sigura

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multumesc. Sper ca voi reusi sa ma ridic si eu, ca ma simt ca si cum alunec intr-o prapastie cu viteza constanta si sigura

poate ai citit pe forumul respectiv ca nu este recomandat pentru persoane cu o depresie mai accentuata nu e recomandata o astfel de terapie...si dupa cum spui tu s-ar putea sa fii intr-o astfel de situatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta de unde sa stiu,nu ma interesat sa zic ,in principiu ne-am orientat mai mult pe rezolvarea problemelor de moment pentru ca ba am fost in sptal cu tenta de su,ba eram in depresie,ba se intampla cate ceva ce ma zdruncina,acum scopul este sa rezolv conflictul interior,sa invat sa accept anumite lucruri....

 

draga mea e ca si cum ai lua pastile fara sa te intereseze ce iei. nu se face asa ceva, e de bun simt sa stii ce si cum pt ca nu toate au la fel de mult succes. asa ca degeaba te duci 10 ani la vrajitoare sa te scape de negi mai bine te duci la doctor. sper ca ai inteles ideea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×