Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

Unde sunteti mah, toti astia care tipati si va tavaleati pe jos ca vi se ia libertatea de exprimare si de opinie si ca sunteti cenzurati pe net cand va raspandeati minciunile despre vaccinuri si covid, acum, astazi, ca sa aud si eu din gurița voastra ce spuneti despre ce se intampla in Rusia la mitingurile pro pace si antirazboi, unde sunt arestate mii de persoane? De ce pzd mamilor voastre nu comentati nimic despre asta si va faceti ca nu se intampla nimic? Nu mai sunteti voi aparatorii libertatii de exprimare? Jigodiilor.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 28 minute, Enki a spus:

De ce pzd mamilor voastre nu comentati nimic despre asta si va faceti ca nu se intampla nimic? Nu mai sunteti voi aparatorii libertatii de exprimare? Jigodiilor.

Nu stiu daca si eu fac parte din clubul jigodiilor, dar nu tin minte sa fiu abonata.   Topicul meu despre COVID a fost retrasa fara preaviz ca si cea despre Regi si Imparati desi n-am facut mare politica si mai ales despre Romania.    Ma suna zilnic sa dau la evrei bani sa-i ajut sa fie transportati undeva in siguranta din zonele de razboi din Ukraina. 

De ce n-au emigrat cand era usor de venit in State cu Loteria Vizelor???   Pan' acum se simteau in siguranta???   Eu ma exprim destul de liber, nu scriu pe FB sau altele si n-am nimic cezurat in acest fel.   N-are rost sa urlu prea tare ca tot nu ma aude nimeni.            

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma uitam la desenele unui copil ucrainean acum ajutat de niste oameni faini..realitatea din ochii unui copil...

Editat de Maeve.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum, mah, cum? Cum sa te duci buluc la benzinarie cu canistre pentru ca ai primit un mesaj pe whatsapp? Cum?

 
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era sa ma duc si eu :bag:

Noroc ca-s mai mult lenes, decat impulsiv. Am cautat motivul scumpirii, si... Nu exista. Petrolul a scazut putin.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Motorină a spus:

Era sa ma duc si eu :bag:

Noroc ca-s mai mult lenes, decat impulsiv. Am cautat motivul scumpirii, si... Nu exista. Petrolul a scazut putin.

Zise cel mai scump membru al forumului

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dac'am scapat si de ziua de azi, mai am zile de trait ... trag concluzii singura.   

Puteam sa mor din cauza acelei dureri, adica ceea ce a provocat durerea.  Diverticulosis in partea dreapta, aveam din pruncie in partea stanga in sezonul de "nuci".   

Cred ca tot de la nuci sau de la ce mi se trage ca se schimba cate ceva in ultima vreme, am observat dar nu era alarmant nimic.  

Acel fruct este greu de mestecat sa devina o pasta fina, altfel intra in acele locuri si provoca dureri teribile.   Daca se neglijeaza se moare, n-am stiut ca am si pe partea dreapta, de azi stiu, sint pe dieta si antibiotce pentru 7 zile.   Voi manca doar mere si cartofi fierti in apa fara nimic si le voi manca cu lingura, cu ceai sau apa calduta.  

Nu efort de nici un fel, mai mult voi sta in pat si asa ca ma vor ameti medicamentele, mi-au spus.   

Editat de The Unknown
Postat la topic gresit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×