Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

Am cunoscut o mare celebritate azi, am schimbat câteva vorbe ca să îi cer o părere avizată despre o chestie medicală și mi-a transmis o energie atât de negativă, încât am simțit că mi-a înghețat sufletul, chiar dacă a vorbit frumos și s-a comportat ok. Parcă avea ceva diabolic, nu pot explica sentimentul, am șters conversația. Instinctul trebuie ascultat până la capăt, clar! Și mi-am adus aminte cum m-am simțit când am vorbit cu doctorul meu, parcă aș fi ascultat un cor de arhangheli. Simt ca unii oameni pot fi otravă, așa cum era vrăjitoarea din filmul The last kindom. Grea mai e recuperarea, tare grea! 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doctorii, în general, sunt p%/@ de oameni. Bărbații adică. Cu cât sunt mai mari, cu atât sunt mai p$&@. 

Fomeile mari doctorițe sunt pâinea lui dumnezo. Primești inclusiv sfaturi pentru organizarea vieții pentru a face fata bolii. Aici o menționez, asa ca vreau, pe doctorița Gherman. 

Excepțiile întăresc regulile enunțate mai sus. 

Semnat, Rodica de la comitetul executiv responsabil cu generalizările. 

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa ma organizez. Plan pe fiecare zi in parte, ce e nevoie sa lucrez, nu ce am chef. Si planificat pentru 3 luni. Am multe de lucrat si m-a lovit lenea combinată cu o noua dambla costisitoare ( plus turneele atp pe care le urmaresc si imi papa timp) si daca vreau sa continui sa imi fac damblaua, imi trebuie bani, deci tre sa lucrez. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in grafic. Norma indeplinita. Acum pot sa ma relaxez lucrând doar ce am chef.

Bravo fată 

La 05.05.2022 la 10:46, Enki a spus:

Trebuie sa ma organizez. Plan pe fiecare zi in parte, ce e nevoie sa lucrez, nu ce am chef. Si planificat pentru 3 luni. Am multe de lucrat si m-a lovit lenea combinată cu o noua dambla costisitoare ( plus turneele atp pe care le urmaresc si imi papa timp) si daca vreau sa continui sa imi fac damblaua, imi trebuie bani, deci tre sa lucrez. 

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prea multe războaie de purtat în ultimul timp. E obositor, dar dârzenia nu mă părăsește, chiar dacă am făcut bătături în inima. Mi-am făcut curățenie în viață, chiar și în aia de pe Facebook, am șters toți "prietenii", am păstrat doar oameni de la care am ce învăța. Ce bine e! Nu mai vreau fake-uri în postura de prieteni, de oameni cărora cică le pasă, de bulitori roz, bla bla bla, nici în viața de zi cu zi, nici în aia virtuală. Și l-am descoperit pe Popper, e fascinant! 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×