Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Asa cum ai spus ca ai citit ar fii trebuit sa aflii ca intr-adevar entitatile sunt de 2 feluri! Desi se pot imparti in mult mai multe sub-categorii ele vin cu o misiune, cu un rol pe care il au de indeplinit. Unele vin sa te protejeze, altele sa-si mai rezolve cate ceva, altele sa te incurce.. adica acelea care au refuzat sa evolueze si au "decazut".

 

Materializarea unui spirit.. adica intrarea intr-un trup se face doar la nastere, din cate stiu ele nu vin si hop! isi gasesc cum sa se materializeze si iti apar pe nepusa masa! pentru. cei care vad MAI MULT adica percep/simt/vad aceste spirite nu inseamna ca acestea sa`au materializat, ci doar ca respectiva persoana a evoluat destul si merita/sau trebuie sa vada si aspecte ale lumii nevazute si sa invete ceva din accesul pe care il are.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca am dat de voi. Scurta introducere: Prima data am citit, apoi am discutat cu oameni care sustineau real sau imaginar ca cunosc problema. Dupa aceasta am trecut la fapte: fotografi, experiente, aparate. Fiind de formatie inginer m-au interesat doar cele care pot fi repetate. Acum am o oarecare experienta si multe poze facute personal de-a lungul anilor. A iesi in public ACUM este sinucidere curata. Asa ca prefer discutile in grup sau individual. Cu timpul desi avansez apar alte si alte intrebari. Sper sa fie interesant in grupul vostru.

Numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred despre fantome ca in general sunt fiinte energetice joase, pentru ca o fiinta energetica inalta nu se materializeaza sub forma fantomelor. astfel ceea ce se considera a fi fantome sunt suflete care nu au reusit sa treaca anumite praguri dupa moartea fizica, si au ramas prinse inca in aceasta lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerile si opinile pe care le-am citit in acest forum sint foarte interesante, dar as vrea sa intreb citi dintre voi v-ati trait experienta personala in acest domeniu si daca aceasta credeti ca este repetabila in acest domeniu. Poate ar fi mai interesant sa facem schimb de experiente personale. Pentru a inainta eu cred ca trebuie mai mult un pic decit recenzia unor carti sau povestiri chiar daca sint adevarate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred despre fantome ca in general sunt fiinte energetice joase, pentru ca o fiinta energetica inalta nu se materializeaza sub forma fantomelor. astfel ceea ce se considera a fi fantome sunt suflete care nu au reusit sa treaca anumite praguri dupa moartea fizica, si au ramas prinse inca in aceasta lume.

 

De ce crezi ca exista doua sau mai multe lumi distincte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce crezi ca exista doua sau mai multe lumi distincte?

 

Ai citit sau ai auzit de cartea "Jurnalul lui Sotirios Crotos"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce crezi ca exista doua sau mai multe lumi distincte?

 

Ai citit sau ai auzit de cartea "Jurnalul lui Sotirios Crotos"?

 

Nu, poti sa imi spui mai multe despre ea?

 

Multumesc,

Dan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×