Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

:? ce e aia fantoma dom'le? :)

 

Eu zilnic. ::):

 

bai credeam ca tu esti un liliac :twisted:

 

Sint polimorf. ::cry:: Crezi ca baiatu' a carui imagine am pus-o in stinga acestui mesaj este singura varianta? ::x:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am vazut filme cu fantome si nu mi-a fost frica dar daca as intalni una.........cred ca as fugi mancand pamantul

 

Tu sau doar fantoma ta? :)) Daca fugi te rog sa ne spui si noua cum e pamintul la gust.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Materializarea unui spirit.. adica intrarea intr-un trup se face doar la nastere, din cate stiu ele nu vin si hop! isi gasesc cum sa se materializeze si iti apar pe nepusa masa! pentru. cei care vad MAI MULT adica percep/simt/vad aceste spirite nu inseamna ca acestea sa`au materializat, ci doar ca respectiva persoana a evoluat destul si merita/sau trebuie sa vada si aspecte ale lumii nevazute si sa invete ceva din accesul pe care il are.

 

Da, TranceGirl si vai de cei care percep/simt/vad si aud mai mult! Ce-ati face daca o fantoma ar incerca sa va transmita ceva si voi n-ati intelege?Probabil ca asta-i un motiv pentru care vin,sa ne transmita ceva.. Eu una cred in fantomele care vin cu cu un anumit scop,cum ar fii sa ne apare(sau sa apere ceva din lumea asta) si nu prea mi-e frica de ele...obisnuinta bat-o vina!.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Materializarea unui spirit.. adica intrarea intr-un trup se face doar la nastere, din cate stiu ele nu vin si hop! isi gasesc cum sa se materializeze si iti apar pe nepusa masa! pentru. cei care vad MAI MULT adica percep/simt/vad aceste spirite nu inseamna ca acestea sa`au materializat, ci doar ca respectiva persoana a evoluat destul si merita/sau trebuie sa vada si aspecte ale lumii nevazute si sa invete ceva din accesul pe care il are.

 

Metoda cea mai uzuala de incarnare a unui spirit este la nastere, cind spiritul ocupa trupul care i-a fost destinat. Dar asta nu inseamna ca nu exista si alte metode, de intrare a unui spirit intr-un trup deja ocupat, fie cu forta, fie "la invoiala". De pilda, cazurile cind un om isi schimba brusc personalitatea, si se spune despre el ca a devenit "posedat", sau ca un spirit i-a preluat trupul... Nu e neaparat ceva de speriat, este cazul unor mari sfinti despre care se spune ca, de la un moment dat, au "devenit" un mare spirit. Unii zic ca Iisus insusi ar fi un asemenea caz, din momentul botezului lui de catre Ioan. Mai exista cazul lui Lobsang Rampa, destul de controversat. La cealalta extrema, betivii care comit fapte pe care nu si le mai amintesc cind sunt beti, se zice ca de fapt sub influenta alcoolului devin usor de "inlocuit" in trup de catre spirite poznase. Eu as compara trupul cu o masina. In mod normal, numai stapinul ei o conduce. Dar uneori, el o poate imprumuta unui prieten, sau un hot i-o poate fura din parcare... Cam asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Materializarea unui spirit.. adica intrarea intr-un trup se face doar la nastere, din cate stiu ele nu vin si hop! isi gasesc cum sa se materializeze si iti apar pe nepusa masa! pentru. cei care vad MAI MULT adica percep/simt/vad aceste spirite nu inseamna ca acestea sa`au materializat, ci doar ca respectiva persoana a evoluat destul si merita/sau trebuie sa vada si aspecte ale lumii nevazute si sa invete ceva din accesul pe care il are.

 

Metoda cea mai uzuala de incarnare a unui spirit este la nastere, cind spiritul ocupa trupul care i-a fost destinat.

 

Asta e o prostie. O idee ramasa din trecut cind se credea ca inceputul vietii este la nastere. Fatul traieste deja de mult timp in momentul nasterii. Spiritul devine legat de corpul fizic din momentul conceptiei... adica din momentul in care spermatozoidul fecundeaza ovului... momentul in care incep primele procese chimice ale fiintei care se va naste peste 8 luni jumate.

 

Dar asta nu inseamna ca nu exista si alte metode, de intrare a unui spirit intr-un trup deja ocupat, fie cu forta, fie "la invoiala". De pilda, cazurile cind un om isi schimba brusc personalitatea, si se spune despre el ca a devenit "posedat", sau ca un spirit i-a preluat trupul... Nu e neaparat ceva de speriat, este cazul unor mari sfinti despre care se spune ca, de la un moment dat, au "devenit" un mare spirit. Unii zic ca Iisus insusi ar fi un asemenea caz, din momentul botezului lui de catre Ioan. Mai exista cazul lui Lobsang Rampa, destul de controversat. La cealalta extrema, betivii care comit fapte pe care nu si le mai amintesc cind sunt beti, se zice ca de fapt sub influenta alcoolului devin usor de "inlocuit" in trup de catre spirite poznase. Eu as compara trupul cu o masina. In mod normal, numai stapinul ei o conduce. Dar uneori, el o poate imprumuta unui prieten, sau un hot i-o poate fura din parcare... Cam asa ceva.

 

Trupul ESTE o masinarie (mai degraba un computer organic decit o masina) dar ceea ce ai spus este in mare corect. Atit doar ca schimbarea "utilizatorului" nu este chiar atit de simpla si usor de facut asa cum sugerezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trupul ESTE o masinarie (mai degraba un computer organic decit o masina) dar ceea ce ai spus este in mare corect. Atit doar ca schimbarea "utilizatorului" nu este chiar atit de simpla si usor de facut asa cum sugerezi.

 

Doar daca ai parolele de acces corecte! :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trupul ESTE o masinarie (mai degraba un computer organic decit o masina) dar ceea ce ai spus este in mare corect. Atit doar ca schimbarea "utilizatorului" nu este chiar atit de simpla si usor de facut asa cum sugerezi.

 

Doar daca ai parolele de acces corecte! :dee

 

In cazul ala e de-a dreptul banal. ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×