Sari la conținut
Forum Roportal
Cimpoacă

Iti poti controla visele?

Postări Recomandate

faza e ca unele sunt destul de abstracte si nu pot sa-mi dau seama care e subiectul principal ..

alteori nu sta in puterea mea sa schimb ceva ..

 

 

uite un ex. visezi pe x ca se loveste incearca sa retii locul si sa il inviti undeva departe de acel loc si ex. pot continua .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uite un ex. visezi pe x ca se loveste incearca sa retii locul si sa il inviti undeva departe de acel loc si ex. pot continua .

pai nu e asa simplu .

cred ca am mai zis , inainte sa fie batut fratele meu am visat locul in care a fost batut , dar pe fratemeo nu l-am visat

zilele trecute am visat-o pe bunica imbracata in negru , am aflat a doua zi ca noaptea aia s-a simtit foarte rau ..cum as putea eu sa fac ceva in privinta asta ?

noaptea trecuta am visat ca m-a sunat un prieten din puscarie ..si cam are sanse sa ajunga acolo ..ce pot eu sa fac ?

sunt inutile , numai ma deprima ...mai bine nu le-as avea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai nu e asa simplu .

cred ca am mai zis , inainte sa fie batut fratele meu am visat locul in care a fost batut , dar pe fratemeo nu l-am visat

zilele trecute am visat-o pe bunica imbracata in negru , am aflat a doua zi ca noaptea aia s-a simtit foarte rau ..cum as putea eu sa fac ceva in privinta asta ?

noaptea trecuta am visat ca m-a sunat un prieten din puscarie ..si cam are sanse sa ajunga acolo ..ce pot eu sa fac ?

sunt inutile , numai ma deprima ...mai bine nu le-as avea

 

 

le ai cu un scop . tre sa gasesti acel scop si modul de ai ajuta . cauta pe cineva care stie sa interpreteze vise da nu tiganci care te tapeaza de bani :stars: poti discuta cu baghera am vazut ca ea le are .

o zi in lumina!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
le ai cu un scop . tre sa gasesti acel scop si modul de ai ajuta . cauta pe cineva care stie sa interpreteze vise da nu tiganci care te tapeaza de bani :stars: poti discuta cu baghera am vazut ca ea le are .

o zi in lumina!

merci de sfat

zi faina si tie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Visele nu se pot controla. In stare de veghe poti face anumite lucruri care sa influenteze sa nu mai apara de exemplu un cosmar. Poate legat de organele interne, sau sa te muti daca este ceva urit legat clar de casa, sau sa modifici o relatie cu o persoana. Dar in veghe si nu in somn. De fapt cine incearca sa viseze ceva anume s-ar putea sa faca insomnii.

 

 

 

visele pot fi impuse . daca inainte de a adormi te gandesti intens la o anumita stare lucru persoana mai mult ca sigur ca o vei visa. in momentul cand preiei controlul in vis adica constientizezi , te afli in astralul superior sau inferior. unii se trezesc pur si simplu acolo altii incearca prin anumite tehnici .

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic40342.html tema mai este discutata aici si aici http://www.roportal.ro/discutii/ftopic25560.html

 

 

Asa este. Poti sa visezi la ceva anume daca te gindesti inainte de a adormi, dar e bine sa adormi fara griji. Numai in stare de veghe poti modifica efectiv ce visezi in functie de ce faci ziua. Visul aduce ca un destin, o premonitie.

Unul din motivele principale ptr care traim si avem energie vitala este sa ne consumam anumite date ale destinului si a le modifica prin actiunile continui din prezent.

Suna frumos.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Visele nu se pot controla. .

 

Carlos Kastaneda sustine ca se pot. Ba chiar descrie metodele prin care putem, atunci cand visam, sa devenim constienti ca suntem in vis. Si atunci, putem face in vis lucruri, care in realitate ar fi imposiil de realizat.

 

Se cheama vis constient....conscious dream.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai folosit este termenul de vis lucid... Lucid dream

 

Sunt o gramada care practica asa ceva... deci... se poate...

http://ld4all.com/

 

asa este... o chestie fascinanta.....daca stii ca esti in vis, te poti urca pe bloc si sari, de exemplu, stiind ca n-o sa se intample nimic :(

 

....si cate si mai cate....in functie de fantezie... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×