Sari la conținut
Forum Roportal
Cimpoacă

Iti poti controla visele?

Postări Recomandate

nu iti poti controla visele.

Poti doar sa te gandesti la ele a doua zi...asa ,ca semn de recunostere ca au existat sa te avertizeze...

visele sunt o refulare a unui semn emis de tine anterior...si o perceptie a ceea ce sta sa se intimple in urma gindurilor si faptelor tale dintr-o alta zi...sau zile...asa ca un regret ..sau speranta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a intamplat o singura data la mine sa visez ceva urat si tocmai ca am constientizat ca dorm ... voiam asa rau sa ma trezesc , si imi amintesc ca eram in pat si stiam exact locul unde sunt ... parca am deschis ochii si voiam sa tip asa tare ... dar numai nu imi ieseau sunetele deloc ... o senzatie super ciudata sa vrei sa urlii cat te tin plamanii si cand deschizi gura sa nu iese nimic ...

Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate fi o stare de oboseala exagerata..asa incit sa nu mai ai simturi de conservare

cum spui tu...asa mai visesz si eu...ca vreau sa fug...si nu ma ajuta picioarele

 

eu cred ca deriva si din motivele noastre de sanatate...nu stiu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

visele pot fi impuse . daca inainte de a adormi te gandesti intens la o anumita stare lucru persoana mai mult ca sigur ca o vei visa. in momentul cand preiei controlul in vis adica constientizezi , te afli in astralul superior sau inferior. unii se trezesc pur si simplu acolo altii incearca prin anumite tehnici .

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic40342.html tema mai este discutata aici si aici http://www.roportal.ro/discutii/ftopic25560.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sens are să-mi controlez visele c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
controlul inseamna de fapt constientizarea ca te afli acolo si poti lua decizii . poti invata ,intalni ghizii tai spirituali ....

 

:stars: Nu-i deloc adevărat (bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot , as vrea sa pot .

De fiecare data cand se intampla ceva rau in jurul meu , eu visez ceva ce are legatura cu tragedia respectiva . Am multe cosmaruri si ma deprima , de fiecare data am impresia ca o sa se intaple o tragedie :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu pot , as vrea sa pot .

De fiecare data cand se intampla ceva rau in jurul meu , eu visez ceva ce are legatura cu tragedia respectiva . Am multe cosmaruri si ma deprima , de fiecare data am impresia ca o sa se intaple o tragedie :stars:

 

 

se cheama premonitie. cand mai ai asemenea vise incearca sa schimbi ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se cheama premonitie. cand mai ai asemenea vise incearca sa schimbi ceva.

faza e ca unele sunt destul de abstracte si nu pot sa-mi dau seama care e subiectul principal ..

alteori nu sta in puterea mea sa schimb ceva ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×