Sari la conținut
Forum Roportal
Cimpoacă

Iti poti controla visele?

Postări Recomandate

visele constiente pot duce la exagerbarea imaginatiei, individul pierde simtul realului

individul poate incepe sa dezvolte un comportament fanatic, pe care il considera normal insa ...

 

ellla avea dreptate dar ca mai peste tot adevarul e incomod deci se cenzureaza

 

 

Voi vorbiti din carti eu vorbesc din experienta. Nu am un comportament fanatic, crede-ma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce sa devii fanatic daca constientizezi ca visezi? de unde le scoateti mai tata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
individul se considera normal insa in anumite puncte nu va fi tocmai normal ...

 

in fine, voi faceti cum considerati

 

eu doar mi-am spus parerea bazata deasemeni pe experienta

vreau sa mai pot posta asa ca ma retrag inainte sa ma cenzurati si pe mine

o zi buna si o primavara frumoasa!

 

Starea de visare a adus cele mai stralucite ideii si reforme!...

 

 

A visa e mult mai important decat a gandi!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aud de la voi alte variante, ma obisnuisem cu : trairea vie, contemplarea vie, constientizarea ca ar fi mai benefice decat ratiunea

 

visul constient cred ca e de fapt proiectia dorintelor inimii noastre in eter...normal ca se va materializa

visul de noapte insa cum ne ajuta? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost dus cu pluta in traducere libera eram aierian rau de tot . poanta e ca o parte din mine era pa . am mai avut experiente de dedublare dar vedeam ce si cum , astazi am fost rupt de realitate habar nu am pe unde am umblat. acum cineva mi-a confirmat prezenta pe toata perioada zilei in preajma ei.

singura chestie care ma deranjeaza e ca habar nu am ce am facut . stiu doar ce imi zice persoana respectiva si mi-a confirmat prezenta fara ca eu sa intreb, dabea dupa i-am zis ca nu am fost toata ziua eu insumi. e prima data cand patesc asa ceva .

so a mai trait cineva asa ceva ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

interesant....

eu ma trezesc uneori ca privesc lumea asta de parca eu nu as fi aici ... "ce caut eu aici?" ... :spiteful:

Editat de myma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
interesant....

eu ma trezesc uneori ca privesc lumea asta de parca eu nu as fi aici ... "ce caut eu aici?" ... ;)

nu cred ca esti singura :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
azi am fost dus cu pluta in traducere libera eram aierian rau de tot . poanta e ca o parte din mine era pa . am mai avut experiente de dedublare dar vedeam ce si cum , astazi am fost rupt de realitate habar nu am pe unde am umblat. acum cineva mi-a confirmat prezenta pe toata perioada zilei in preajma ei.

singura chestie care ma deranjeaza e ca habar nu am ce am facut . stiu doar ce imi zice persoana respectiva si mi-a confirmat prezenta fara ca eu sa intreb, dabea dupa i-am zis ca nu am fost toata ziua eu insumi. e prima data cand patesc asa ceva .

so a mai trait cineva asa ceva ?

Fii mai explicit!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce anume nu ai inteles?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×