Sari la conținut
Forum Roportal
Cimpoacă

Iti poti controla visele?

Postări Recomandate

Nu este chiar asa dificil sa controlezi un vis. Chiar daca visul nu incepe cum vreau eu, dupa ce imi termin "rolul" in visul impus de subconstient, ramane o perioada in care ma pot duce oriunde vreau, nu trebuie decat sa-mi imaginez locul si intr-un moment ma aflu acolo, totusi, chiar daca aleg eu locul si actiunea, nu pot controla felul in care se desfasoara aceasta (ma refer la felul in care vor reactiona personalitatile cu care interactionez acolo) :flowers:

 

Te contrazici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

visele controlate sunt de fapt dedublari sau iesiri in astral . pot fi cu ochii deschisi sau dormind,trebuie doar sa constientizezi ca poti face orice exact ca in matrix. daca esti ranit acolo vei observa dimineata vanatai sau zgarieturi ...., poti merge la o biblioteca sau poti intalni ghizi de la care sa inveti partea cea mai rea e cand intalnesti entitati malefice si te temi de ele. acestea se vor hrani cu energia ta si te vor urma si in starea de veghe . de aceea ne trezim uneori obositi chiar daca am dormit varia ore, de aceea inainte de culcare e bine sa spui o rugaciune si sa ceri protectie divina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand spui vise controlate,te referi si la exemplul de genul:Inainte sa te culci iti pui tema in minte si apoi o visezi,si....apoi sa controlez visul instinctiv,adica in vis "inima" era ghidul,nu constiinta cerebrala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te contrazici.

Nu ma contrazic deloc, eu pot controla continutul si visului, dar nu pot controla si comportamentul persoanelor pe care le aleg sa le visez. Adica eu imi pun "personajele" in vis, dar asta nu inseamna ca le controlez si caracterul si felul in care reactioneaza, insa pot de exemplu sa opresc timpul si astfel si pe ei (am scris explicit in paranteza, dar se pare ca ai ratat-o :flowers: )

 

@Lupul: Nu, la mine nu e asa, nu "inima" controleaza visul ci sunt chiar eu, fiindca imi controlez corpul cu mintea, sunt constient ca exist in vis, si am si amintirile existentei mele in lumea reala, ceea ce as zice eu ca sunt tot eu :o:

 

Cred ca visele sunt iesiri in astralul propriei minti, un univers al carui continut a fost creat, in mod inconstient, de cei doi poli care il domina: constientul si subconstientul.

In mare parte ma integrez in cazul descris de Vali, insa acele entitati pe care le numeste rele, sunt asa cum le percepe fiecare. Orice entitate de cele mai multe vrea sa spuna ceva, nu sa raneasca, chiar daca din reactia lor ar reiesi ca ne vor ceva rau (cum ar fi de exemplu sa visam o fiinta malefica).

Doar cand eram foarte mic (5-6 ani) visam fiinte de care imi era frica, insa acum stiu imediat ce apare acea fiinta malefica, ca ea se afla in visul meu unde EU fac legea :flowers: Chiar daca stiu ca Dumnezeu exista, nu simt nevoia sa merg la Biserica sau sa zic rugaciuni, fiindca am considerat ca acestea nu fac decat sa-ti intareasca sufletul atunci cand ai nevoie si eu nu am simtit nevoia de asa ceva.

Editat de Stoian Valerian ionut
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am citit de curand intr-o carte ca ii poti programa visurile. Este posibil?

da' cu ce te ajuta ?

 

:flowers:

 

hmm , adica daca ma gandesc la vreo userita goala, o si visez ? :flowers:

 

 

 

da' nu mai bine ... neh, mai bine tac.

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am gandit foarte mult la telefonul pe care mi-l voi face cadou, si am visat ca imi gasisem un telefon pe care l-am pierdut acum un an, si ca nu avea incarcator. :flowers:

 

Nu prea a functionat asa cum credeam, dar mai incerc si in seara asta

 

Mai am o carte, "Visele - calatorii astrale", foarte interesanta de altfel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu m-am gandit foarte mult la telefonul pe care mi-l voi face cadou, si am visat ca imi gasisem un telefon pe care l-am pierdut acum un an, si ca nu avea incarcator. :flowers:

 

Nu prea a functionat asa cum credeam, dar mai incerc si in seara asta

 

atat deranj pentru un telefon fara incarcator ? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atat deranj pentru un telefon fara incarcator ? :flowers:

:flowers:

 

In seara asta vreau sa ma gandesc la ceva mai maret, dar nu am idei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×