Sari la conținut
Forum Roportal
Cimpoacă

Iti poti controla visele?

Postări Recomandate

oare e asa simplu?doar sa te gandesti la ce vrei sa visezi?

 

hai sa incercam mai multi de aici, si sa vedem cui reuseste....facem asa, un fel de sondaj....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a reusit asta asa ca am vorbit din proprie experienta,inainte sa dormi cand e liniste si intuneric incepi sa te gandesti la ceva,la inceput pui efort ca sa te gandesti dar apoi dupa un timp iti pastrezi ideea in minte si apoi ... dormi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Continutul poate fi indrumat in sensul in care poti incerca un autocontrul a ceea ce simti, spre exemplu. Insa baza tot inducerea ar fi...un fel de inducere semi-constienta ce se desfasoara simultan cu visul.

Dar nu stiu in ce parte a visului este posibila actiunea de tipul asta si nici cata experienta sau ce pasi necesita, doar ca se poate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ambele. Nu poti risca doar opinia personala in lucruri ce nu sunt chiar credibile.

Oricum, se gasesc informatii teoretice suficiente (cu exemplificari si cazuri), desi nu stiu recomandari, ele se gasesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este chiar asa dificil sa controlezi un vis. Chiar daca visul nu incepe cum vreau eu, dupa ce imi termin "rolul" in visul impus de subconstient, ramane o perioada in care ma pot duce oriunde vreau, nu trebuie decat sa-mi imaginez locul si intr-un moment ma aflu acolo, totusi, chiar daca aleg eu locul si actiunea, nu pot controla felul in care se desfasoara aceasta (ma refer la felul in care vor reactiona personalitatile cu care interactionez acolo) :flowers:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×