Sari la conținut
Forum Roportal
yasminne

Dragoste imposibila?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi aduc aminte cand o cunostiinta imi povestea ca s-a indragostit de un barbat insurat?Stiti ce am spus?Esti nebuna...eu nu as face asa ceva nici daca mi-ar pune pistolul la cap...UITE CA MI S.A INTAMPLAT SI FARA SA VREAU...nu sti niciodata ce iti aduce ziua de maine .In mare parte aveti dreptate,stiu ,dar pentru mine e greu sa cred ca nu ma iubeste si ca nu o sa fie niciodata al meu.Nu ma faceti nebuna,nu sunt,sunt o femeie indragostia nebuneste care iubeste.De obicei sunt cu capul pe umeri,de ce naiba mi s-a intamplat tampenia asta nu stiu?Va cer sfaturi pt ca sincer am nevoie,chiar daca voi nu stiti toate detaliile,dar in general un sfat oricat de mic se poate da...multumesc

 

 

iubeste'l daca asa simti si asa vrei, da' nu'l forta la nimic, nu'l presa si nu'l toca! :P

de ce te cramponezi tu sa'l ai musai langa tine 24 din 24???? esti atat de sigura ca'l vei iubi la fel si peste 1 an sa zicem?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deschide o sticla de jack, da-i cu red si gheata si stai cu tlf in mana..poate isi gaseste un mom sa te sune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
I got a question.

 

De unde stiti voi cam cum e sa fii amanta? Descrierile sunt...exacte, ca sa zic asa.

:P

 

vorbim din carti si auzite

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi aduc aminte cand o cunostiinta imi povestea ca s-a indragostit de un barbat insurat?Stiti ce am spus?Esti nebuna...eu nu as face asa ceva nici daca mi-ar pune pistolul la cap...UITE CA MI S.A INTAMPLAT SI FARA SA VREAU...nu sti niciodata ce iti aduce ziua de maine .In mare parte aveti dreptate,stiu ,dar pentru mine e greu sa cred ca nu ma iubeste si ca nu o sa fie niciodata al meu.Nu ma faceti nebuna,nu sunt,sunt o femeie indragostia nebuneste care iubeste.De obicei sunt cu capul pe umeri,de ce naiba mi s-a intamplat tampenia asta nu stiu?Va cer sfaturi pt ca sincer am nevoie,chiar daca voi nu stiti toate detaliile,dar in general un sfat oricat de mic se poate da...multumesc

pai sfaturi ai primit...si bune si rele...insa mai mult de atat noi nu putem face pentru ca nu noi suntem in situatia ta...nu noi traim acolo si in locul tau....decizia finala iti apartine....tu va trebuii sa iei hotararea...noi iti putem ura doar sa fie cu noroc ce vei hotara sa faci....

 

 

nu e nici o problema sa iubesti,nu are nici o importanta ca el e insurat sau nu,conteaza doar sa stii sa ai o anumita limita,nu il sufoca nu astepta ca el sa fie langa tine 24 din 24....asteapta sa mai treaca timp,nu il obliga sa renunte la familie,si aici ma refer la copii ca asta nu o va face...decat daca e sigur pe el....altfel nu...si cu atat mai putin daca il presezi.....iubeste-l lasa-l sa te iubeasca dar nu fii egoista :P L

 

cred ca ai primit sfaturi cat sa te scalzi in ele. Acu' e problema ta pe care vrei sa le urmezi.

cam asa e

Editat de bridget jones
editare citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gata pauza si OFF-topicul! e momentul sa revenim la sfaturi si consolari sau ne mutam la bla-bla, multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
offf asa se pare ....hmmm :bye: tu vrei sa afle tot roportalu...ca dupa sa nu te mai chinuii tu sa dai de stire prin tara :P

Printr-o exceptie uimitoare, nu sunt unul din cei ce perpetueaza si raspandeste 'stirile'.

Pe probate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Yasminne! Sunt Doctor Love.

 

Situatia prin care treci este una foarte dificila; pe langa faptul ca distanta te izoleaza, poate, de prietenii si de familia ta, te-ai mai si indragostit de un om insurat si cu copii. Hai sa ne gandim putin: spui ca nu te mai cauta si nu te mai suna dupa ultima voastra cearta. Sa stii ca l-ai speriat cu insistentele tale! Poate ca te iubeste si el, dar, din moment ce la inceput ai acceptat ca este casatorit, el nu poate sa inteleaga de ce nu mai este bine asa cum era inainte. Sa nu incerci sa-l suni, mai ales daca sunt sanse sa raspunda "vipera", pentru ca ar fi fatal pentru relatia voastra! Daca femeia aia este la fel de pasionala ca tine, fii sigura ca va face TOT ce trebuie sa nu va mai intalniti niciodata!

Linisteste-te si incearca sa-l gasesti intr-un loc si un moment discret, fara martori. Vorbiti, negociaza-ti drepturile! Daca ai acceptat sa-l iubesti asa cum e, trebuie sa-i oferi siguranta ca familia sa, pe care a intemeiat-o in decursul anilor (cine stie cu ce sacrificii), va ramane la adapost de scandaluri.

Sa stii ca dragostea voastra nu este atat de imposibila! Daca ai stii cati oameni (barbati si femei) traiesc o viata dubla!

Cheia succesului este DISCRETIA! Ia niste calmante (in doza prescrisa de medic, nu te gandi la prostii!) si fa-ti un plan de actiune, contureaza-ti "schita" relatiei voastre asa cum ai vrea sa fie, spune-i si negociati!

Succes!

 

gargbird

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×