Sari la conținut
Forum Roportal
yasminne

Dragoste imposibila?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nici eu nu cred ca-si va lasa sotia.

Poti accepta situatia de a fi a doua... dar nu mai mult.

Tu vrei mai mult.

Dar el nu-ti va da...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.Ce respect sa am eu pt femeia aia???Din contra ,daca o sa-l pot lua ,o sa-l iau,chiar daca ma condamna toti.O mama ce face copii sa planga ,doar ca sa-si tina barbatul langa ea,aia numai mama nu e..

hmmmm tu stiai ca el e casatorit inca de la inceputul relatiei? :spiteful: atunci sa te asteptii la orie din partea sotiei pentru ca si ea are dreptul sa fie fericita...... si fiindca pentru moment tu esti a cincea roata de la caruta ....cred ca tu pici pe locul doi...daca vrei ceva fii mai diplomata...... invata cum sa il faci sa nu mai poata de dorul tau....nu sa fuga de tine...nu ii fii o povara....din contra fii langa el incurajeaza-l vb frumos cu el, respecta-i dorintele pentru moment nu astepta ca acum pe moment sa termine relatia cu sotia fii mai rbdatoare....

si normal,ca ea va lupta pentru el,ca intr-un fel si ea il iubeste......dragostea are multe fete asa ca ai grija..si vezi sa nu cazi dintr-o extrema in cealalta

 

Dar pentru tine, cine crezi ca poate avea respect, cand te bagi peste o familie cu copii?Cand vrei sa iei tatal de langa copiii lui si de langa mama copiilor lui? Ai fi de 1000 de ori mai rau decat sotia lui pe care o condamni tu acum facand-o pe lupul moralist, de parca te-ar durea pe tine in c** de ce sufera copiii aia. Macar nu mai fi ipocrita si nu te mai prefa ca iti pasa de ce simt copiii.

draga mea...eu cred ca relatie cu sila nu se poate...deci nu e numai ea vinovata....din contra in situatia data el are vina mai mare ca nu isi mai respecta sotia.....si ca s-a ajuns la situatia data...putea sa evite...daca stia cum.....

insa ce e drept de dat sfaturi e usor dar e mai greu cu practica si din afara eu vad ca totul pare usor....insa stiu ca intr-un fel sfaturile primite de ea...dinafara,fara a fii implicati noi direct o vor ajuta cumva

si inca ceva nu cred ca iti permiti luxul de a judeca pe cineva...nu se stie niciodata in ce situatie vei ajunge....si ce intorsatura va lua viata ta...

 

Ştii, am impresia că ea nu iubeşte cu adevărat. C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O relatie extraconjugala poate dura si 3 ani si el tot nu va divorta pt tine. Te minti singura si esti constienta ca asta faci. Si il sufoci. E foarte probabil sa nu te mai caute, pt ca l'ai speriat cu iesirile astea de "dragoste" ale tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PAI DRAGILOR,ASCULTATI-MA PUTIN,VOI AVETI DREPTATE,OMUL ASTA POATE AVEA FEMEI CATE VREA,INTELEGETI?PAI DACA CHIAR VREA ASA SA MEARGA LA F...DE CE NU O FACE CU ALTELE?

DE CE MA CAUTA?DE CE MA DUCE CU EL PESTE TOT?DE CE MA SUNA?DE CE IMI SPUNE CA MA IUBESTE?EU STIU CA NU E BINE ,DAR FRAtilor ,la inima nu-i comanzi si se poate intampla oricui.nu ma mai condamnati degeaba...

pentru ca'i de moda veche , inainte de sex, simte nevia sa vorbeasca, sa iubeasca ... .

 

Intamplarea a facut ca tu sa fi "drogul" lui , daca nu erai tu , era o alta ... e simplu .

 

io zic, in prostia mea, ca la inceputul unei relatii extraconjugale, ar trebui stabilite niste limite. Daca treci de ele, te descurci singur/a

si cine puii mei arbitreaza ?

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io zic, in prostia mea, ca la inceputul unei relatii extraconjugale, ar trebui stabilite niste limite. Daca treci de ele, te descurci singur/a

Editat de crocobaur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
draga mea...eu cred ca relatie cu sila nu se poate...deci nu e numai ea vinovata....din contra in situatia data el are vina mai mare ca nu isi mai respecta sotia.....si ca s-a ajuns la situatia data...putea sa evite...daca stia cum.....

amandoi sunt vinovati, dar in prezent este vinovata mai mult decat el, pentru ca isi doreste sa il ia pe omul ala de langa familia lui iar el se pare ca nu vrea sa isi paraseasca familia.

insa ce e drept de dat sfaturi e usor dar e mai greu cu practica si din afara eu vad ca totul pare usor....insa stiu ca intr-un fel sfaturile primite de ea...dinafara,fara a fii implicati noi direct o vor ajuta cumva

si inca ceva nu cred ca iti permiti luxul de a judeca pe cineva...nu se stie niciodata in ce situatie vei ajunge....si ce intorsatura va lua viata ta...

Nu conteaza ce intorsaturi ar putea lua viata mea, pentru ca nu ai de unde sa stii ce decizii as putea lua eu, in nici un caz nu as lua decizii precum ale ei. Si pot sa "imi permit luxul sa judec", pentru ca stiu ce inseamna o familie si copii. De aceea imi permit sa judec din perspectiva sotiei. E vreo problema?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai, nu sariti degeaba. CA la urma urmei ea si'a pierdut capul, omul cand iubeste nu gandeste limpede. Dar capul lui unde era inainte sa renunte la pantaloni? Asta app de "familiile cu copii". Ca si ei isi cunosc f bine statutul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru ca'i de moda veche , inainte de sex, simte nevia sa vorbeasca, sa iubeasca ... .

 

Intamplarea a facut ca tu sa fi "drogul" lui , daca nu erai tu , era o alta ... e simplu .

 

 

si cine puii mei arbitreaza ?

daca esti corect cu tine insuti si cu ''partenerul'' atunci amandoi. Habar n-am. Nu-s in situatia asta si n-am fost :spiteful: dar banuiesc ca ar trebui sa existe niste legi nescrise

Editat de crocobaur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
arata tu una care din pozitia 69 a ajuns nevasta.

 

pai , nu pe mine trebuie sa ma intrebi . :spiteful:

 

dar cunosc astfel de cazuri .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa se intampla cand ne supraestimam... crezand ca, din pozitia 69 , ajungi direct in locul nevestei .

 

Nu tine neaparat de supraestimare, ci s'a dovedit ca din pozitia 69 ajungi nevasta .

 

la cat de maturi sunt barbatii cand e vorba de'o pasarica ... . :spiteful:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×