Sari la conținut
Forum Roportal
yasminne

Dragoste imposibila?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ciao dr love ,sunt yasminne. De 3 luni si jumatate iubesc un barbat casatorit,sunt disperata,nu mai stiu cum si ce sa fac.El nu-si poate lasa familia pentru ca trebuie sa plateasca prea multi bani copiilor si sotiei,iubeste luxul si imi spune mereu ca nu va putea trai cu mine ,pentru ca niciodata nu o sa avem bani si o sa ne certam mereu.Problema este ca el este italian,eu lucrez in italia,deci sunt o straina,dar nu asta este problema sau este????Nu stiu cum sa fac,ma intreb isi iubeste so tia?El spune ca nu,dar isi iubeste copiii,si inteleg perfect ,este normal.Te rog ajuta-ma,nu stiu ce sa fac,imi pierd mintile.Cine are sfaturi bune ,intelegatoare, poate sa-mi scrie.

Editat de yasminne

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ciao dr love ,sunt yasminne. De 3 luni si jumatate iubesc un barbat casatorit,sunt disperata,nu mai stiu cum si ce sa fac.El nu-si poate lasa familia pentru ca trebuie sa plateasca prea multi bani copiilor si sotiei,iubeste luxul si imi spune mereu ca nu va putea trai cu mine ,pentru ca niciodata nu o sa avem bani si o sa ne certam mereu.Problema este ca el este italian,eu lucrez in italia,deci sunt o straina,dar nu asta este problema sau este????Nu stiu cum sa fac,ma intreb isi iubeste sotia?El spune ca nu,dar isi iubeste copiii,si inteleg perfect ,este normal.Te rog ajuta-ma,nu stiu ce sa fac,imi pierd mintile.

Nu fi egoistă. Mă-ndoiesc că o să renunţe vreodată la vrabia din m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu. Nu ai nevoie de ajutor. Confuzi dragostea - iubirea - dorinta sexuala. Plus ce zice Anca. Taman asa e.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
STIU,POATE AI DREPTATE,DAR IL IUBESC FOARTE MULT SSI EL LA FEL...CRED SAU CEL PUTIN O SPUNE MEREU...DAR EU CHIAR NU STIU CE SA FAC. PROBLEMA E CA NU MA POT LASA DE EL,NU REUSESC,POATE AM NEVOIE DE AJUTOR...SAU NU???

 

Draga mea... TE MINTE!

Majoritatea barbatilor insurati "iubesc" de nu mai pot amanta, dar nu divorteaza ever.

Doare, stiu. Ca am trecut prin asta. Dar trebuie sa te rupi ca numai tie iti faci rau. Nu lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
STIU,POATE AI DREPTATE,DAR IL IUBESC FOARTE MULT SSI EL LA FEL...CRED SAU CEL PUTIN O SPUNE MEREU...DAR EU CHIAR NU STIU CE SA FAC. PROBLEMA E CA NU MA POT LASA DE EL,NU REUSESC,POATE AM NEVOIE DE AJUTOR...SAU NU???

Ei, nu te prosti. Tu chiar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu,poate ca aveti dreptate ,dar chiar nu reusesc sa ma las de el,nu stiu ce se intampla,sa stiti ca e teribil ,e foarte greu,dar asa este,daca ma iubea cu adevarat renunta la lux pt mine.Nu stiu ce sa spun,simt nevoia sa vb cu cineva,cred ca am nevoie de ajutor...si nu glumesc.Cum sa fac?

Ce sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ciao dr love ,sunt yasminne. De 3 luni si jumatate iubesc un barbat casatorit,sunt disperata,nu mai stiu cum si ce sa fac.El nu-si poate lasa familia pentru ca trebuie sa plateasca prea multi bani copiilor si sotiei,iubeste luxul si imi spune mereu ca nu va putea trai cu mine ,pentru ca niciodata nu o sa avem bani si o sa ne certam mereu.Problema este ca el este italian,eu lucrez in italia,deci sunt o straina,dar nu asta este problema sau este????Nu stiu cum sa fac,ma intreb isi iubeste so tia?El spune ca nu,dar isi iubeste copiii,si inteleg perfect ,este normal.Te rog ajuta-ma,nu stiu ce sa fac,imi pierd mintile.Cine are sfaturi bune ,intelegatoare, poate sa-mi scrie.

 

 

Chiar daca te iubeste , nu'si va parasi familia . Vei ramane doar cu statutul de amanta .

 

In cazul asta nu ai decat 2 solutii , ori accepti statutul de amanta , ori renunti la el .

 

Ar mai fi si 0 a 3'a varianta , nu tocmai morala ... sa'l determini sa divorteze .

 

Ce sa mai zic , bafta ! :P

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea,

STIU,POATE AI DREPTATE,DAR IL IUBESC FOARTE MULT SSI EL LA FEL...CRED SAU CEL PUTIN O SPUNE MEREU...

Tu da, il iubesti, dar poti fi sigura ca el nu. Poate sa o spuna si de 1000 de ori pe zi, fara fapte concrete (si stii la ce ma refer, pentru ca banuiesc ca e ceea ce speri si tu), nu sunt decat vorbe pentru a te imbarliga si a te convinge (daca mai era nevoie) sa fii amanta (daca nu esti deja). Familia nu o va lasa pentru tine, nici sotia (care apropos, daca ii este sotie poti sa fii sigura ca este mai importanta decat tine in viata lui), si nici viata pe care o are alaturi de ei. Eu zic sa cauti unul disponibil, pentru ca asa risti sa te lasi dusa cu promisiunile ani in sir, si vei constata cu tristete ca relatia voastra nu va duce nicaieri si nimic nu se va schimba.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ciao dr love ,sunt yasminne. De 3 luni si jumatate iubesc un barbat casatorit,sunt disperata,nu mai stiu cum si ce sa fac.El nu-si poate lasa familia pentru ca trebuie sa plateasca prea multi bani copiilor si sotiei,iubeste luxul si imi spune mereu ca nu va putea trai cu mine ,pentru ca niciodata nu o sa avem bani si o sa ne certam mereu.Problema este ca el este italian,eu lucrez in italia,deci sunt o straina,dar nu asta este problema sau este????Nu stiu cum sa fac,ma intreb isi iubeste so tia?El spune ca nu,dar isi iubeste copiii,si inteleg perfect ,este normal.Te rog ajuta-ma,nu stiu ce sa fac,imi pierd mintile.Cine are sfaturi bune ,intelegatoare, poate sa-mi scrie.

 

 

Şi ce ai vrea să faci ....să desparţi un om cu copii ? Doamne dă-i minte italianului să nu se ia după astfel de femei !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×