Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutari tuturor!

Azi am refacut analizele dupa mai mult de 6 luni.

Sunt bune in sfarsit TGO 30 TGP 57.7- TGP e un pic marit dar fata de cat am avut la inceput e de 3 ori mai mic!

Si rezultatele vin dupa ce toata aceasta perioada nu am luat medicamente,doar am baut ceaiuri si regim dar nu foarte drastic . E drept ca am pierdut ceva kg dar ma bucur ca in sfarsit am primul rezultat.

Va doresc multa sanatate la toti!

Astazi sunt bucuros cu adevarat!

Oricum nu o sa-i uit pe cei care au fost alaturi de mine pe acest forum , asa ca atata timp cat va exista voi posta si eu aici.

Nu am de gand de asemenea sa renunt la modul de viata relativ sanatos pe care am inceput sa il am ci dimpotriva sa il imbunatatesc.

Multa sanatate ,

Razvan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

BRAVOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!! Ma bucur pt rezultatele ce le-ai obtinut.Ai luptat un pic (cu kg),dar ai obtinut o victorie,mai ales ca nu ai luat nici pastile.Tine-o tot asa.Sanatate la toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna tuturor!

si eu ma confrunt cu aceleasi probleme pe care ti le ofera steatoza hepatica! nu sunt deloc multumita

de mine sau de felul cum merg lucrurile dar stiu ca foarte repede nu se pot rezolva aceste necazuri!

Cred ca as da orice sa pot rezolva aceasta problema la care nu gasesc inca nici o solutie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ,

Multumesc mult de urari!

Sper sa reusesc sa le mentin asa si peste 6 luni cand le voi repeta.

Va doresc sanatate multa si astept orice informatie despre metode de a ne mentine ficatul sanatos.

Razvan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor!

Pentru ca pana dupa Craciun nu o sa pot avea acces la internet doresc sa va urez de pe acum tuturor Sarbatori Fericite si multe multe bucurii!

Stiu ca e un pic cam devreme dar prefer sa procedez asa decat sa nu va urez deloc!

Razvan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru urari, Razvan! Craciun fericit si tie :cheers: !

 

Dar ai grija ! Acum, ca ti-au iesit analizele bune, sa nu te apuci de cele 50 kg e muraturi! Sa fii prudent in zilele Craciunului ! Alege carnea de curcan in locul celei de porc cu sorici si suvite de grasime (immm) !

 

Sa auzim doar de bine in anul care vine!

 

Cu mult drag, Elena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati ca ma bag si eu,

Am scris mai multa la tema Hepatita C, pentru ca asta am , dar la ultima ecografie hepatica diagnosticul mi-a fost pus ca steato-fibroza. Ceeace este si mai grav ,cred eu.

Nu indraznesc insa sa bag prea multe medicamente, ceaiuri suplimente, pentru ca acestea pun ficatul la incercare si oricum ar fi inafara de partile bune au si parti rele care nu sti niciodata cum te ataca.

Analizele mele au fost f. bune totdeauna , ultimele GOT-12 GPT 9, GGT-13, am facut tratamentul cu Interferon+ribavirina, si cu toate acestea aceste rezultate inca nu spun nimic incurajator.

Pur si simplu medicul meu gastroenterolog mi-a spus sa nu iau Liv 52 -il numeste amestec de condimente. Eu totusi pe acesta il iau caci imi face bine, imi ia durerea si scade inflamatia la ficat. in schimb Silimarina nu o prea suport, imi face acid,iar *Spirulina* nu o suport de loc. Ma constipa ingrozitor si imi face multa aciditate si dureri gastrice.Si nu numai mie, i-am dat si sotului, care nu are probleme hepatice si s-a simtit o vreme f. bine, pentru ca da o energie suplimentara, dar apoi a patit ca mine, si sora mea la fel. Asa ca as dori sa aflu de la cineva cum s-a simtit luand spirulina.

Atentie mare cu suplimentii, de unde ii luati, au substante consevante, aromatizante , coloranti, si cine stie mai ce. Iar pentru hepatici si aceasta este o problema.

Va doresc viata lunga , usoara, fericita si sa va bucurati de sarbatorile care vin

Doina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

A cam trecut ceva timp de cand nu a mai scris nimeni pe aici!

Ce mai faceti?

Sunteti bine?

Eu nu am prea fost asa atent si am pus vreo 2 kg si mi-e cam greu sa intru in ritm.

Astept vesti de la voi!

Razvan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×