Sari la conținut
Forum Roportal
jackpot

Suntem departeeeeeeeeeeeeee de adevar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu prea iti merge creierul.

 

Gelu te-a intrebat daca ai cunoscut persoana respectiva cu MULTI ani inainte, nu daca nu cumva ai dat un search pe gugal sa te interesezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raspunde sincer la o intrebare simpla.

 

Ai cunoscut personal vreun exorcizat dintre cei care faceau spectacol la manastirea de care zici?

 

L-ai cunoscut cu multi ani inainte si stii ca era posedat de demoni iar dupa aceasta slujba a devenit un om sanatos cu mintea limpede si care s-a adaptat societatii...un om de care nu-ti vine acrede ca ani de zile era posedat si acum lucreaza intr-o firma,are familie sanatoasa etc...

 

Sa nu-mi spui de povesti din ziare.Stirile alea sunt scrise pentru a fi cumparat ziarul...

 

 

da...Gelu...deci sincer eu am cunoscut nu una ci mai multe persoane si m-am intresat despre viata lor cum era inainte de posedarea demonica....

 

Deci ca sa fiu mai precis...posedarea demonica este rezultatul vrajilor....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nexus, lasa-ne mama cu minciunelele astea suficient de generale ca sa te scape de alte explicatii, gelu te intreba cati cunosti tu personal, de mult timp si mai ales cat de bine ii cunosti (ca si cum ai fi stat cu ei in casa? ca si cum ii vezi o data de doua ori la birtsi discutati putina politica sau fotbal? va intalniti la coada la paine...?), nu ce ti-au povestit tie rudele lor probabil la fel de implicate in toata sarada. Si lasa-ne si cu babismele astea cu "vraji" si alte prostii, invatate la o barfa la slujba de duminica.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cat timp o cunosti? ce inseamna ca "o cunosti chiar foarte bine"? Ce relatie ai cu ea? De unde stii ca poti avea incredere in ea? Ce ati discutat pe tema asta? cand ati discutat, inainte sau dupa ce a fost posedat si exorcizat?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nexus, lasa-ne mama cu minciunelele astea suficient de generale ca sa te scape de alte explicatii, gelu te intreba cati cunosti tu personal, de mult timp si mai ales cat de bine ii cunosti (ca si cum ai fi stat cu ei in casa? ca si cum ii vezi o data de doua ori la birtsi discutati putina politica sau fotbal? va intalniti la coada la paine...?), nu ce ti-au povestit tie rudele lor probabil la fel de implicate in toata sarada. Si lasa-ne si cu babismele astea cu "vraji" si alte prostii, invatate la o barfa la slujba de duminica. a scris enki

 

 

Enki tu ai fost vreodata la BISERICA ...? iti spun eu deodata ce ai zis ca in BISERICA se fac slujbe de vraji sau se discuta de vraji nu ai fost..!!! in BISERICA nu se discuta de asa ceva .. :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nexus, lasa-ne mama cu minciunelele astea suficient de generale ca sa te scape de alte explicatii, gelu te intreba cati cunosti tu personal, de mult timp si mai ales cat de bine ii cunosti (ca si cum ai fi stat cu ei in casa? ca si cum ii vezi o data de doua ori la birtsi discutati putina politica sau fotbal? va intalniti la coada la paine...?), nu ce ti-au povestit tie rudele lor probabil la fel de implicate in toata sarada. Si lasa-ne si cu babismele astea cu "vraji" si alte prostii, invatate la o barfa la slujba de duminica.

 

 

O persoana o cunosc chiar foarte bine....si a fost chiar la mine in casa si am discutat pe tema asta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si indiferent de cat timp o cunosti, doar nu crezi ca ne-ai cucerit cu intelepciunea ta si ca ne-am permite sa ne bazam pe judecata ta.

 

Nu te-ai gandit niciodata ca esti la momentul la care trebuie sa vorbesti putin si sa asimilezi mult?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O persoana o cunosc chiar foarte bine....si a fost chiar la mine in casa si am discutat pe tema asta....

 

Asa cum au spus si cei mai de sus am pus o intrebare clara.Ai cunoscut vreo persoana,demonizata,macar cu doi inainte de exorcizare(vecini,rude ,cunostinte apropiate etc) si ai vazut cu ochii tai schimbarile produse de acest ritual in urmatorii 2 ani?

 

Da sau nu.Faptul ca ai discutat cu cineva si a fost acasa la tine este total irelevant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cat timp o cunosti? ce inseamna ca "o cunosti chiar foarte bine"? Ce relatie ai cu ea? De unde stii ca poti avea incredere in ea? Ce ati discutat pe tema asta? cand ati discutat, inainte sau dupa ce a fost posedat si exorcizat?

 

 

o cunosc de un an de zile....o cunosc foarte bine ca am fost unde era ea la acea manastire...am incredere in ea fiindca cunosc foarte bine o persoana ce face si cum se comporta.....am discutat si inainte si dupa posedare si exorcizare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×