Sari la conținut
Forum Roportal
jackpot

Suntem departeeeeeeeeeeeeee de adevar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Enki tu ai fost vreodata la BISERICA ...? iti spun eu deodata ce ai zis ca in BISERICA se fac slujbe de vraji sau se discuta de vraji nu ai fost..!!! in BISERICA nu se discuta de asa ceva .. :beach:

Baiatule, am fost, si am auzit si citindu-se acatiste in care se rugau sa se scape x sau y de vraji si facaturi - unu la mana, doi la mana - am spus ca "invatate la o barfa la sluba de duminica". Deci auzite de la babe care barfesc.

 

o cunosc de un an de zile....o cunosc foarte bine ca am fost unde era ea la acea manastire...am incredere in ea fiindca cunosc foarte bine o persoana ce face si cum se comporta.....am discutat si inainte si dupa posedare si exorcizare...

De un an de zile? :airkiss: si zici ca o cunosti bine? :bye: Si de cate ori va vedeati pe saptamana, sa zicem? Cat timp ati petrecut impreuna? de cate ori v-ati vazut in total intr-un an? Nu te baza ca "stii tu o persoana cum e dupa ce face si cum se comporta" ca sunt cupluri de zeci de ani impreuna si constata ca nu se cunosc. Si ce ati discutat inainte de posedare?

Gelu te-a intrebat de persoane pe care le cunosti de mult. You know... de o viata. Din frageda copilarie. ups! Stai asa. Tu inca n-ai trecut de etapa asta. 8)

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa cum au spus si cei mai de sus am pus o intrebare clara.Ai cunoscut vreo persoana,demonizata,macar cu doi inainte de exorcizare(vecini,rude ,cunostinte apropiate etc) si ai vazut cu ochii tai schimbarile produse de acest ritual in urmatorii 2 ani?

 

Da sau nu.Faptul ca ai discutat cu cineva si a fost acasa la tine este total irelevant.

 

 

 

Gelu tind sa cred ca tu te ghidezi dupa alt plan :bye: :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o cunosc de un an de zile....o cunosc foarte bine ca am fost unde era ea la acea manastire...am incredere in ea fiindca cunosc foarte bine o persoana ce face si cum se comporta.....am discutat si inainte si dupa posedare si exorcizare...

 

Amice, iti fac un prognostic, tu tinzi sa devii ca acea persoana. Nu neaparat in postura de exorcizat la manastire cat una de inecat in spirt intr-un sant.

 

Esti mare, frumos, maioul mulat sta bine pe tine ca doar te duci la sala de forta dar in rest....trage ţugu prin urechile tale.

 

Traiesti si te invarti la un nivel atat de jos incat Domnul Isus nu poate face nimic concret pentru tine. Nici vorba ca vreun inger sa se scoboare pe funie in jos sa iti sufle putina inteligenta in creieras. Da, iti dau in scris la orice ora ca Domnul Isus si ingerii lui te vor lasa in puterea vrajilor. Sau mai bine zis a alcoolului.

Daca intr-adevar esti credincios, mai bine du-te intr-un cult religios printre frati pocaiti, nu printre asa zisi demonizati in curs de exorcizare, mi se pare mai de bun simt. Si acolo, printre fratii pocaiti, probabil ti se va lumina si tie mintea incetul cu incetul si vei rula la un nivel de ratiune apropiat de cel uman (presupun ca nu toti fratii pocaiti or fi rupti de realitate cu certificat de handicapat si ajutor de la stat). Asa, nu te vad bine, sincer dupa ce ti-am vazut pozele de la Membri si postarile din aria Sex Behavior, ma crucesc cat de mare si de ...destept poti sa fi. E clar ca in familia ta nu ai vazut oameni care sa rationeze. Tu si ratiunea sunteti doua entitati paralele.

Se pare ca intunecimea mintii tale te face sa cauti un ajutor. Ai gasit speranta la Isus Cristos, desi nu il vezi, nu il cunosti, cumva are o "autoritate" asupra ta. Una imaginara desigur. Ar fi bine sa o combini cu una reala. Nimeni nu l-a vazut pe D-zeu ori pe ingerii lui asa ca deduc ca D-zeu lucreaza prin oameni. Accepta ajutorul lor, pentru ca tu singur nu te poti ajuta in momentul asta. Daca iti place credinta in Isus Cristos, da-te pe langa oameni care au aceeasi credinta dar in plus mai au si puterea de a interpreta realitatea obiectiv, nu fantastic ca popii exorcisti. Daca reusesti sa intri in contact cu asemenea oameni si iti place compania lor, a celor care nu doar cred dar si gandesc, zic ca te vei modela si vei invata sa gandesti. Altfel, vrajile maicatii iti vor veni de hac garantant.

 

In lumea asta functionezi prin gandire, reflectie, NU prin credinta. Credinta e pentru alte lumi. Un singur lucru iti poate aduce aici credinta de orice fel lipsita de ratiune, ruina personala.

Editat de j

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai nu ai auzit Enki ca el isi da seama de individ numai dupa ce il priveste putin?

 

Are intelepciune de tamplar.

 

Bine ca nu de zidar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai sa lasam copchilu in pace...e un vartejul pubertatii...unu fuge dupa fete..altu dupa calugari...

 

Pubertate intarziata...asta e semn rau.La varsta asta ar trebui sa debuteze in randul oamenilor responsabili si maturi. :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..... zise NeXus ... confortabil scufundat pana la gat in namolul minciunii ....ca la un tratament la Techirghiol

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..... zise NeXus ... confortabil scufundat pana la gat in namolul minciunii ....ca la un tratament la Techirghiol
si a deschis baiatu forum...inca putin si va deveni celebru...toate babele se vor aduna sub poalele copilului minune....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×