Sari la conținut
Forum Roportal
Ven

Cenusareasa

Postări Recomandate

De ce si-a pierdut cenusareasa pantoful? A fost din cauza ca printul a dat scarile cu smoala? Sau a fost din cauza ca stia ca e singura din regat care are cel mai mic numar la picior? Si vroia sa ii lase printului o cale de a o gasi?

Acum fetele lasa numarul de la mobil. Poate pe vremea aia se lasa numarul de la pantof?

Nu stiu... voi ce credeti?

Editat de Sherlock
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era increzatoare in atuurile ei, stia ca are cel mai mic picior din regat, zic eu. Ma intreb insa cum  a aflat asta, i-o fi spus Zana Buna? :)

Editat de Fiero
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar avea cea mai buna aparare posibila deja pregatita. "Mi l-a dat zana cea buna"

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum, nu stii ? Nu avea bani asa ca a luat de la second-hand o pereche de pantofi care sa se potriveasca cu rochia, dar care erau cu 2 numere mai mari. Normaaaaal ca i-au iesit din picioare si a pierdut unul.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am alta ipoteza. L-a pierdut cand a coborat de pe scari pe alee si a calcat intr-o balega. Zana cea buna a transformat sobolanii in cai, dar n-a avut timp sa-i si dreseze sa nu se usureze oriunde, cum ar fi in curtea palatului.

In plus, pantofii nici nu-i veneau; erau prea mici; de asta nu l-au putut suporta nici altele pe cel recuperat din balega. In schimb, Cenusareasa era obisnuita sa taca si sa inghita, asa ca i-a purtat zambind toata seara.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate era un smart pantof si avea o aplicatie de gasit cupluri, printul a fost perfect match, asa ca a iesit singur din piciorul Cenusaresei.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cupluri?

Ce fel de cupluri?

De forte?

 

In ce se masoara in S.I. ?

Editat de Stu'
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In dovleci, din cate tin eu minte...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×