Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Regele David si iubitul sau Ionatan

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Calmeaza-te, vorbeam despre dragoste curata. Sentimente de apropiere fata de semeni, fie barbat sau femeie. Prietenie adevarata. Eu cand ma vad cu prieteni vechi dupa ani de zile, ne imbratisam, ne pupam si ne strangem in brate. Si este o bucurie mare pe care o stingem cu o sticla de whisky si povestiri si amintiri toata noaptea. Si nu suntem gay. Nici macar cea mai mica senzatie sau dorinta ascunsa :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ROMANI 1.

24. De aceea, Dumnezeu i-a lasat prada necuratiei, sa urmeze poftele inimilor lor; asa ca isi necinstesc singuri trupurile;

 

 

26. Din pricina aceasta, Dumnezeu i-a lasat in voia unor patimi scarboase; caci femeile lor au schimbat intrebuintarea fireasca a lor intr-una care este impotriva firii;

 

27. tot astfel si barbatii, au parasit intrebuintarea fireasca a femeii, s-au aprins in poftele lor unii pentru altii, au savarsit parte barbateasca cu parte barbateasca lucruri scarboase, si au primit in ei insisi plata cuvenita pentru ratacirea lor. 28. Fiindca n-au cautat sa pastreze pe Dumnezeu in cunostinta lor, Dumnezeu i-a lasat in voia mintii lor blestemate, ca sa faca lucruri neangaduite. [/b]

Editat de bydy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca porcariile alea de textulete au ajuns in Biblie,e regretabil.Sunt niste blasfemii,care nu au nici o legatura cu Dumnezeu.

...homosexualitatea nu e ,,impotriva firii'',pentru ca e larg raspandita in lumea animala,si tu stii asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faptul ca porcariile alea de textulete au ajuns in Biblie,e regretabil.Sunt niste blasfemii,care nu au nici o legatura cu Dumnezeu.

Patima homofoba cu care postezi e scarboasa...homosexualitatea nu e ,,impotriva firii'',pentru ca e larg raspandita in lumea animala,si tu stii asta.

Varsa-ti ura pe alt topic,este ultimul meu avertisment.

 

 

Cuvintele "alea" sunt Cuvintele lui Dumnezeu fie ca iti convine fie ca nu.

 

Ai pus punctul pe I.Doar unele animale practica homo...

 

Nu sunt nici homofob si nici nu va urasc.Nu meritati onoarea.Pe de alta parte nu va consider mai rai sau mai pacatosi decat un fatarnic,un curvar ,adulter sau un mincinos.Eu urasc pacatul in orice forma.

 

 

 

Pana acum argumentele tale biblice si in limita regulamentului forumului sunt zero.Acuzatiile tale nejustificate la adresa lui David sunt atac direct asupra credintei mele si a peste un miliard de crestini care cred in biblie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
homosexualitatea nu e ,,impotriva firii'',pentru ca e larg raspandita in lumea animala,si tu stii asta.

Iar ne intoarcem la Darwin. Daca exista Dumnezeu, noi nu facem parte din lumea animala...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca moderatorii nu au reactionat in privinta postarilor tale,am sa apelez la o alta justitie,divina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca moderatorii nu au reactionat in privinta postarilor tale,am sa apelez la o alta justitie,divina.

 

Si ma rog la care dumnezeu vrei sa apelezi?Ma indoiesc ca vei apela la Dumnezeul lui David,Ionatan la autorul bibliei sau Tatal Domnului Isus.Pe acestia vad ca nu pierzi nici o ocazie sa-i blestemi. :cry:

 

Care e divinitatea ta si cum il cheama?

Satan,Baal,Maimuta? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ma rog la care dumnezeu vrei sa apelezi?Ma indoiesc ca vei apela la Dumnezeul lui David,Ionatan la autorul bibliei sau Tatal Domnului Isus.Pe acestia vad ca nu pierzi nici o ocazie sa-i blestemi. :cry:

 

Care e divinitatea ta si cum il cheama?

Satan,Baal,Maimuta? :cry:

Autorul Bibliei nu exista.Biblia are multi autori.

Insinuezi ca suntem animale,ai scris-o si cu rosu...ca sa vad mai bine...termenul nu a fost considerat insultator de catre Bydy,care iti impartaseste ideile la adresa homosexualitatii...poate ca ar trebui sa-l folosesc si eu la adresa celor care se comporta ca tine.Ca sa poarta.

Nu ti s-a parut suficient ca ai primit un fiu homosexual...Dumnezeu nu doarme,dar daca nu e suficient,poti primi si alte suturi!

Nu meritam ,,onoarea" de a fi urati de tine...Bydi imi spune intr-un mesaj privat,ca trebuie sa te inteleg,iti aperi credinta,ca esti crestin...eu nu am voie sa-mi apar credinta?

Mi se atrage atentia mie sa postez on topic...tu poti sa postezi orice insulte,toata propaganda urii din Bible si e ok.Sunt scripturi ,,sfinte''...doar sunt in Biblie...ce daca nu au legatura cu David sau Ionatan?! -imporatnt e ca Bydy sa fie de acord cu ele...asta conteaza!

Credinta ta,este atacata de afirmatiile mele la adresa lui David,spui.E insultata de ele...

Crezi in David?! -Te inchini lui David?!

David cel care a ucis zeci de mii de oameni...un criminal...care l-a ucis pe Urie,ca sa-i ia nevasta,care era poligam,si mai avea si o multime de concubine...in el crezi? -parca ziceai ca esti crestin!

Daca un miliard de crestini cred in Biblie,inseamna ca e ok ca Biblia sa instige la ura,la crime,e ok si ,,sfanta inchizitie'' si cruciadele,si ce se intampla cu Irina Cornici...scrie in Biblie...e ,,cuvantul lui Dumnezeu''.

Si daca vine altul care crede in Coran,si iti da in cap...ca afirmatiile tale sunt o insulta la adresa credintei lui...si ca scrie acolo ca trebuie sa te lapideze,tot ok e,nu?

Oice abuz,crima,nedreptate,sunt ok,daca sunt justificate prin credinta...si prin numar! -sunteti un miliard...si musulmani sunt si mai multi! -asta inseamna ca au mai multa dreptate?!!

Cand Galilei, Bruno si Ioana D'Arc au fost condamnati...si atunci aveati dreptate...ca va insultau credinta...

Patima ta este scarboasa...se cheama ura si disctriminare.

Tu esti insultator la adresa Dumnezeului meu,pe care il numesti Baal,Maimuta si Satan.Ma acuzi ca iti insult Dumnezeul...lui Bydy i se pare justificat...si acum ce faci?! -ma insulti si imi insulti credinta...

Si cica noi suntem de vina pentru asta...ca nu mai ai tu prieteni,ca esti incapabil sa-i imbratisezi fara sa te gandesti la sex!

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Autorul Bibliei nu exista.Biblia are multi autori.

Insinuezi ca suntem animale,ai scris-o si cu rosu...ca sa vad mai bine...termenul nu a fost considerat insultator de catre Bydy,care iti impartaseste ideile la adresa homosexualitatii...poate ca ar trebui sa-l folosesc si eu la adresa celor care se comporta ca tine.Ca sa poarta.

Nu ti s-a parut suficient ca ai primit un fiu homosexual...Dumnezeu nu doarme,dar daca nu e suficient,poti primi si alte suturi!

Nu meritam ,,onoarea" de a fi urati de tine...Bydi imi spune intr-un mesaj privat,ca trebuie sa te inteleg,iti aperi credinta,ca esti crestin...eu nu am voie sa-mi apar credinta?

Mi se atrage atentia mie sa postez on topic...tu poti sa postezi orice insulte,toata propaganda urii din Bible si e ok.Sunt scripturi ,,sfinte''...doar sunt in Biblie...ce daca nu au legatura cu David sau Ionatan?! -imporatnt e ca Bydy sa fie de acord cu ele...asta conteaza!

Credinta ta,este atacata de afirmatiile mele la adresa lui David,spui.E insultata de ele...

Crezi in David?! -Te inchini lui David?!

David cel care a ucis zeci de mii de oameni...un criminal...care l-a ucis pe Urie,ca sa-i ia nevasta,care era poligam,si mai avea si o multime de concubine...in el crezi? -parca ziceai ca esti crestin!

Daca un miliard de crestini cred in Biblie,inseamna ca e ok ca Biblia sa instige la ura,la crime,e ok si ,,sfanta inchizitie'' si cruciadele,si ce se intampla cu Irina Cornici...scrie in Biblie...e ,,cuvantul lui Dumnezeu''.

Si daca vine altul care crede in Coran,si iti da in cap...ca afirmatiile tale sunt o insulta la adresa credintei lui...si ca scrie acolo ca trebuie sa te lapideze,tot ok e,nu?

Oice abuz,crima,nedreptate,sunt ok,daca sunt justificate prin credinta...si prin numar! -sunteti un miliard...si musulmani sunt si mai multi! -asta inseamna ca au mai multa dreptate?!!

Cand Galilei, Bruno si Ioana D'Arc au fost condamnati...si atunci aveati dreptate...ca va insultau credinta...

Patima ta este scarboasa...se cheama ura si disctriminare.

Tu esti insultator la adresa Dumnezeului meu,pe care il numesti Baal,Maimuta si Satan.Ma acuzi ca iti insult Dumnezeul...lui Bydy i se pare justificat...si acum ce faci?! -ma insulti si imi insulti credinta...

Si cica noi suntem de vina pentru asta...ca nu mai ai tu prieteni,ca esti incapabil sa-i imbratisezi fara sa te gandesti la sex!

 

 

 

 

1.Autorul spiritual al bibliei este Duhul Sfant...

2.Tu ai vorbit despre animalele cu comportament homo...nu eu

3.Fiul meu homo nu batjocoreste ca tine nici biblia nici pe Dumnezeu si nici pe crestini.Munceste cinstit undeva in anglia si nu se lauda in gura mare ca tine cu faptul ca e diferit de ceilalti.

4.Nu o cunosc pe Bydy decat prin postarile sterse,warn...si nu inteleg ce insinuezi

5.Cred in David si il iubesc.Tu ai citit o porcarie scoasa din context si l-ai facut homo fara nici o dovada.Pana acum nici un satanist nu a avut curajul sa faca astfel de afirmatii despre relatia lui cu Ionatan.De ce nu citesti toata istoria vietii lui David si mai ales Psalmii...A fost "criminal" in sensul ca a ucis dusmanii poporului sau in lupta dreapta...iar poligamia era caracteristica acelui timp...cat despre homosexualitate ...nici nu ia trecut vreodata prin cap.

6.Ce zici tu de Galilei si altii nu intra in discutie...sunt parte a evului intunecat si nu au legatura cu crestinismul

7.Tu zici...Patima ta este scarboasa...se cheama ura si disctriminare.

Oare eu sunt cel care am deschis un topic pe religie despre o poveste trasa de par legata de unul dintre cei mai minunati oameni ai lui Dumnezeu numit David? Sunt o multime de personaje istorice homo despre care ai putea discuta pe alte subforumuri.

8.Nu te-am insultat prin intrebarea mea cu privire la dumnezeul tau.Ai tot dreptul sa crezi in satan,baal sau maimuta lui Darwin.Daca nu vrei sa divulgi entitatea careia i te inchini e treaba ta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.Autorul spiritual al bibliei este Duhul Sfant...

2.Tu ai vorbit despre animalele cu comportament homo...nu eu

3.Fiul meu homo nu batjocoreste ca tine nici biblia nici pe Dumnezeu si nici pe crestini.Munceste cinstit undeva in anglia si nu se lauda in gura mare ca tine cu faptul ca e diferit de ceilalti.

4.Nu o cunosc pe Bydy decat prin postarile sterse,warn...si nu inteleg ce insinuezi

5.Cred in David si il iubesc.Tu ai citit o porcarie scoasa din context si l-ai facut homo fara nici o dovada.Pana acum nici un satanist nu a avut curajul sa faca astfel de afirmatii despre relatia lui cu Ionatan.De ce nu citesti toata istoria vietii lui David si mai ales Psalmii...A fost "criminal" in sensul ca a ucis dusmanii poporului sau in lupta dreapta...iar poligamia era caracteristica acelui timp...cat despre homosexualitate ...nici nu ia trecut vreodata prin cap.

6.Ce zici tu de Galilei si altii nu intra in discutie...sunt parte a evului intunecat si nu au legatura cu crestinismul

7.Tu zici...Patima ta este scarboasa...se cheama ura si disctriminare.

Oare eu sunt cel care am deschis un topic pe religie despre o poveste trasa de par legata de unul dintre cei mai minunati oameni ai lui Dumnezeu numit David? Sunt o multime de personaje istorice homo despre care ai putea discuta pe alte subforumuri.

8.Nu te-am insultat prin intrebarea mea cu privire la dumnezeul tau.Ai tot dreptul sa crezi in satan,baal sau maimuta lui Darwin.Daca nu vrei sa divulgi entitatea careia i te inchini e treaba ta...

1.Dupa roadele lui vom cunoaste copacul...asa scrie,nu...si ,,roadele Duhului Sfant,sunt iubirea,pacea bunavointa,mila...de-astea.Dar care sunt roadele ,,Domnului'' din Vechiul testament? -razboaiele,ura,nebunia,cruzimea si nedreptatea.Si chiar ignoranta si minciuna! sa spui ca Duhul Sfant e autorul acelor orori,este o blasfemie.

2.Da,eu am vorbit de animale,tu insa ai folosit cuvantul ,,animale'' ca pe o insulta.Asta e diferenta.

3.Spuneai de fiul tau ca e ,,o tarfa intr-un bar de poponari undeva in Anglia''....acum ne spui ca,de fapt munceste cinstit,si e un om cinstit...o fi el cinstit,dar tu nu esti.Esti un mincinos -fie ai mintit atunci cand l-ai terfelit pe forum,fie acum.

4.Bydy este homofoba...nu am de ce sa argumentez asta,postarile ei o fac mai bine.Si e partinitoare.

5.Deja am mai vorbit de crimele lui David.Acum i-ai gasit scuze:a ucis dusmanii poporului sau.Asta si ,,apararea credintei'' sunt scuzele de dintotdeauna ale tuturor razboaielor.Poligamia era permisa atunci...de ce atunci da,si apoi nu?,cu concubinele cum ramane? Dar pentru crima pe care a facut-o cu Urie,ca sa-i ia nevasta?! -ca Urie asta nu era nici strain,nici dusman!,si despre jaful armat pe care intentiona sa-l comita asupra bogatului Nabal,ce ai de spus?

dar de comportamentul lui David,cat a trait in exil,ce mai ai de spus?

2. S-a sculat deci David şi a plecat el

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×