Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Regele David si iubitul sau Ionatan

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1.

 

19. Si faptele firii pamantesti sunt cunoscute, si sunt acestea: preacurvia, curvia, necuratia, desfranarea,

 

20. inchinarea la idoli, vrajitoria, vrajbile, certurile, zavistiile, maniile, neantelegerile, desbinarile, certurile de partide,

 

21. pizmele, uciderile, betiile, imbuibarile, si alte lucruri asemanatoare cu acestea. Va spun mai dinainte, cum am mai spus, ca cei ce fac astfel de lucruri, nu vor mosteni Imparatia lui Dumnezeu.

 

22. Roada Duhului, dimpotriva, este: dragostea, bucuria, pacea, indelunga rabdare, bunatatea, facerea de bine, credinciosia,

 

23. blandeta, infranarea poftelor. Impotriva acestor lucruri nu este lege.

 

24. Cei ce sunt ai lui Hristos Isus, si-au rastignit firea pamanteasca impreuna cu patimile si poftele ei.

 

 

2.

 

Esti prea sensibil draguta...

Daca te-ai simtit insultat pentru ca singur te-ai comparat cu animalele e problema ta.

 

3.

 

Fiul meu a fost crescut de mine doar pana la 7 luni.De atunci a avut alt tata si o mama tarfa.Probabil asta a fost motivul pentru care a urat femeile.In timpul zilei lucreaza iar noaptea nu stiu ce face prin barurile voastre...cu specific.Presupun ca nu joaca sah.

 

4.

 

Bydy isi face datoria si isi exprima propriile opinii.Toti cei care iti spun un adevar obiectiv sunt homofobi pentru tine?

 

 

 

La restul punctelor n-am ce sa-ti raspund.Din cauza apucaturilor tale si a legilor care va sustin te consideri o persoana favorizata si ti sa urcat la cap.Te comporti ca o muiere ieftina.Cine nu e de acord cu tine...te insulta?

Eu n-am nimic cu tine sau cu ce faci tu la pat.DAR ITI REPET PENTRU A NU STIU CATA OARA:LASA BIBLIA IN PACE SI PE OAMENII LUI DUMNEZEU.NU VEI GASI HOMOSEXUALI IN SFANTA SCRIPTURA IN AFARA DE CEI CONDAMNATI DE DUMNEZEU SI OAMENII SAI ...CUM SUNT SPRE EXEMPLU RELATARILE DESPRE SODOMA SI GOMORA...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La restul punctelor n-am ce sa-ti raspund.Din cauza apucaturilor tale si a legilor care va sustin te consideri o persoana favorizata si ti sa urcat la cap.Te comporti ca o muiere ieftina.Cine nu e de acord cu tine...te insulta?

Eu n-am nimic cu tine sau cu ce faci tu la pat.DAR ITI REPET PENTRU A NU STIU CATA OARA:LASA BIBLIA IN PACE SI PE OAMENII LUI DUMNEZEU.NU VEI GASI HOMOSEXUALI IN SFANTA SCRIPTURA IN AFARA DE CEI CONDAMNATI DE DUMNEZEU SI OAMENII SAI ...CUM SUNT SPRE EXEMPLU RELATARILE DESPRE SODOMA SI GOMORA...

Nici nu ma asteptam sa poti raspunde ceva...Nu ma consider o ,,persoana favorizata'',nu mai specula in privinta mea,ca bati campii.

M-ai insultat din nou,si din nou am sa apas acel buton.

Nu am de gand sa renunt la a comenta Biblia...nu atata timp cat cartea asta va fi considerara un reper moral,de comportament.

Relatarile despre Sodoma si Gomora,pe langa faptul ca sunt S.F.,sunt si interpretate gresit.E vorba de xenofobie acolo,nu de homosexualite.Verbul ,,a cunoaste'' a fost interpretat in sensul de ,,a avea relatii sexuale cu cineva''.

Bydy,si Alexandru Macedon era bisexual,ca si David,ca si imparatul Traian,si mai toti imparatii Romei..si asta nu il scuza in ochii mei cu nimic pentru suferinta pe care a adus-o lumii.

Nu m-am identificat cu animalele...nu te mai fa ca nu intelegi!

Am comparat homosexualitatea la animale cu cea umana pentru a evidentia faptul ca e ceva natural,nu o boala psihica sau un efect al educatiei .

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Acest topic se inchide pana cand reusesc sa il citesc pe tot si ma decid ce se va intampla mai departe.

 

 

O seara placuta. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×