Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Arcangelo

Regele David si iubitul sau Ionatan

Rate this topic

Recommended Posts

Gelu,de ce insisti tu sa-mi dai satisfactii de-astea...perverse!? :flowers:

Ia,uite ce scrie aici:

11. După aceea a zis Samuel către Iesei: "Oare toţi fiii tăi sunt aici?" Iar Iesei a răspuns: "Mai am unul mai mic. Acela paşte oile". A zis Samuel: "Trimite să-l aducă, pentru că nu vom şedea să pr

Gelupanda,e doar problema ta,daca tu nu crezi in textul Bibliei... :friends:

Scrie acolo ca era un copilandru,ca era mic si sexos? -scrie.Ce mai ai de obiectat?

Edited by Arcangelo

Gelupanda,e doar problema ta,daca tu nu crezi in textul Bibliei... :friends:

Scrie acolo ca era un copilandru,ca era mic si sexos? -scrie.Ce mai ai de obiectat?

Scrie acolo ca era :

...un om tare si voinic, un razboinic,?

Faptele lui sunt ale unui"copilandru"sau ale unui barbat adevarat cum nu a mai fost altul?

Copilandrii se joaca cu puta in tarana si cauta gauri de cartita...Ce mai ai de obiectat?

Mai fac un rezumat,ca sa nu uitati tema ;) :

David,era un ,,copilandru balan,cu ochi frumosi,cu chip frumos'' .De cum a fost adus el la curtea lui Saul,printul Ionatan,s-a indragostit la prima vedere de el ;) ...mai departe ni se povesteste cum,cei doi baieti,au plecat pe coclauri(pa campii)si acolo s-au dezbracat complet,reciproc...ca sa...,,faca schimb de haine'' ;) 8) :doh: :friends: :yes:

Au facut si un legamant,ca se iubeau ca doi nebuni :(

Doar ca tac'su lu' Ionatan,regeleSaul :- ,care il adusese la curte pentru ca...ii placea de el,s-a prins cum sta treaba cu fi'su!

Degeaba l-a moralizat,ca Ionatan,a facut greva foamei de ciuda...si p'orma,s-a dus la iubit sa-i spuna sa se uscheasca...

Au stabilit si un cod,ca sa se poata intalnii...si s-au intalnit;Ionatan,i-a dat liber baiatului cu care venise,apoi s-a dus in intampinarea lui David,si s-au ..sarutat. :flowers: :friends: Au plans ca disperatii :band: ...dar trebuiau sa se desparta...Ionatan,si-a asigurat iubitul ca ii cedeaza tronul,ca il iubeste din tot sufletul...La moartea lui Ionatan,David a facut o criza...l-a ucis pe solul care i-a adus vestea, ;) si a inceput sa-l boceasca pe iubit :D ..a spus ca l-a iubit ,,mai presus decat dragostea femeiasca'' 8) ...mai mult decat pe orice femeie... :x: :doh:

Scrie acolo ca era :

...un om tare si voinic, un razboinic,?

Faptele lui sunt ale unui"copilandru"sau ale unui barbat adevarat cum nu a mai fost altul?

Copilandrii se joaca cu puta in tarana si cauta gauri de cartita...Ce mai ai de obiectat?

Doar atat mai am de obiecatat:te contrazici cu Biblia,nu cu mine. :cheer:

Edited by Arcangelo

Mai fac un rezumat,ca sa nu uitati tema ;) :

David,era un ,,copilandru balan,cu ochi frumosi,cu chip frumos'' .De cum a fost adus el la curtea lui Saul,printul Ionatan,s-a indragostit la prima vedere de el :inlove: ...mai departe ni se povesteste cum,cei doi baieti,au plecat pe coclauri(pa campii)si acolo s-au dezbracat complet,reciproc...ca sa...,,faca schimb de haine'' ;) 8) :doh: :D :doh:

Au facut si un legamant,ca se iubeau ca doi nebuni :roll:

Doar ca tac'su lu' Ionatan,regeleSaul :king2: ,care il adusese la curte pentru ca...ii placea de el,s-a prins cum sta treaba cu fi'su!

Degeaba l-a moralizat,ca Ionatan,a facut greva foamei de ciuda...si p'orma,s-a dus la iubit sa-i spuna sa se uscheasca...

Au stabilit si un cod,ca sa se poata intalnii...si s-au intalnit;Ionatan,i-a dat liber baiatului cu care venise,apoi s-a dus in intampinarea lui David,si s-au ..sarutat. :doh: :haha: Au plans ca disperatii :cry: ...dar trebuiau sa se desparta...Ionatan,si-a asigurat iubitul ca ii cedeaza tronul,ca il iubeste din tot sufletul...La moartea lui Ionatan,David a facut o criza...l-a ucis pe solul care i-a adus vestea, :doh: si a inceput sa-l boceasca pe iubit :cry: ..a spus ca l-a iubit ,,mai presus decat dragostea femeiasca'' 8) ...mai mult decat pe orice femeie... :blink: :pardon:

Cum va place? :cheer:

Nu stiu ce vreti voi de fapt sa dovediti aici...

Homosexualitatea apare in biblie,asta e un lucru cert.Doar ca nu am vazut sa apara intre cei doi...

Eu stiu doar de cele doua cetati,Sodoma si Gomora(parca astea erau).Si mai stiu ca D-zeu i-a pedepsit pe locuitorii lor prin foc.

In schimb "sfantul" Lot ... personajul central al povestirii ...si-a lasat gravide propriile lui fete !

ce sa intelegem din acest exemplu?

Ca Dumnezeu condamna homosexualitatea ...dar binecuvanteaza incestul?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this