Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ar trebui atunci, sa credem ca orice apendicectomie sau amigdalectomie sunt barbarii?!?

 

Unul din baietii mei, bebelus fiind a avut probleme cu o fimoza foarte stransa care a necesitat circumcizie, operatia fiind singura solutie.(fimoza este afectiunea in care preputul prea stramt nu permite decalotarea; ea poate fi stransa, incat sa impiedice urinarea. Sunt foarte rare - se spune - astfel de cazuri cazuri).

 

Daca sunt facute fara consultarea mai multor medici, si fara eliminarea tuturor variantelor alternative ,da sunt barbarii.

 

Preputul prea strans se educa,daca vrei, incepand cu primele zile de viata pentru a nu se ajunge la fimoza.Iar daca se ajunge totusi la fimoza,exista si medici care opereaza fara a circumcide penisul bebelusului. :nea:

 

Nu prea-mi place mie sa dau detalii picante, dar m-ai calcat pe bataturi! Si igienic si estetic si ... functional (ca sa ma exprim asa), dupa parerea mea, este de preferat un penis circumcis.

 

Nu cred ca poti face o paralela intre circumcizia la barbati si la femei, daca te referi fie si numai la urmarile in plan erotic.

 

Ba poti...la femei sensibilitatea dispare de tot,la barbati numai 50 %.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E posibil ca nici unul dintre voi sa nu fi remarcat, in timp, ca in general nu ma amestec in discutii daca nu stiu despre ce e vorba.

Daca ai citi tot nu doar cateva cuvinte, ai fi inteles ca o opinie nu e aceeasi treaba cu decizia, ai fi remarcat ca "sustineam" aceasta operatie in anumite conditii igienico-sanitare... Va trebui sa crezi ce scriu: nici unul dintre barbatii "mutilati" pe care i-am cunoscut sau cu care am discutat acest subiect nu are nici o problema, de nici un fel in legatura cu aceasta "lipsa", dimpotriva.

 

OFF:

Cuvantul IUBIRE se bagatelizeaza, se devalorizeaza, ajunge o jignire, e chiar o blasfemie, cand il folosesti atat de des, in contexte ca acestea si chiar mai rele.

Pe gin-gin as pofti-o sa discute despre acest subiect cu o femeie massai - spre exemplu: sunt sigura ca si-ar scimba parerea foarte rapid...

Editat de mihaela...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai fi remarcat ca "sustineam" aceasta operatie in anumite conditii igienico-sanitare...

 

Hmm,parca s-a inventat de ceva timp sapunul,iar apa potabila curenta cred ca are toata lumea la oras. :spiteful:

 

De asemenea si tuns zero in cap e mai igienic,dar dupa vremea Egiptului antic s-a inventat si samponul.

 

Daca e fimoza,deci e prea stramt de ce trebuie sa taie tot in loc sa largeasca cat trebuie?

Editat de mihaela...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare o MUTILAREa a organului genital...ar trebui interzisa o astfel de practica sadica si bolnava !! :cheer:

 

Care-i faza ca e mai estetic circumcis ? Daca e circumcis, ramane o cicatrice neagra in jurul penisului...deci, dpdv estetic, -! Asta e clar ca vine de la o femeie ... :cheer: care nici nu ar trebui sa se pronunte pe chestii care ei ii lipsesc...si nu are cum sa inteleaga

Apoi, igienic ? :cheer: Si asta e o aberatie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..."sustineam" aceasta operatie in anumite conditii igienico-sanitare...

ai spus mai devreme ca este de preferat un penis circumcis. de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care-i faza ca e mai estetic circumcis ? Daca e circumcis, ramane o cicatrice neagra in jurul penisului...deci, dpdv estetic, -! Asta e clar ca vine de la o femeie ... :cheer: care nici nu ar trebui sa se pronunte pe chestii care ei ii lipsesc...si nu are cum sa inteleaga

Apoi, igienic ? :cheer: Si asta e o aberatie...

 

Ma gandeam si eu asa...Pe principiul taierii preputului din motive estetice,functionale si de igiena,cum ar arata o femeie fara labii,decupate pentru aceleasi motive... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma gandeam si eu asa...Pe principiul taierii preputului din motive estetice,functionale si de igiena,cum ar arata o femeie fara labii,decupate pentru aceleasi motive... :lol:

 

Ce va zburliti bre asa la biata femeie ?

Ne-nvata pe noi doamna profesoara din sat o fabula de-aia de-a lu' domnu' Baranga, de zicea ca :

" In materie de estetica, oricare parere poate fi eretica " ... ptiu, ca mi se scrantii si tastatura cand scrisai cuvintele astea grele !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu pricep de ce va certati...circumcizia ramane tot circumcizie...de facut se va face in continuare de voie sau de nevoie...depinde strict de fiecare si anturajul in care se afla...iar pentru annadanna nota 10...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io o am ciuntita. circumferita si circumcisa.

medical , n-am avut niciodata probleme.

sexual , ai impresia ca-i mereu in erectie, asa cu capu' dezgolit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×