Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

tocmai acest lucru vreau sa-l scot in evidenta, avantajele medicale ale circumciziei!!

iar cunostintele dumneavoastra sunt binevenite! :yes:

 

 

de cele sexuala, am io grija!! :rot: :beee:

 

Geo,cu tot respectul...tu ai ales sa fii circumcis sau te-au ,,decupat" altii fara sa te intrebe,macar de ,,bun simt" ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ah doamna, eram intro stare de beatitudine si dazmat, gol pusca fiind, cand hogea a trecut la represalii, motivand ca l-am injurat de ma'sa cand l-am vazut cu bisturiu' in mana!!

da' m-am razbunat si io, de emotie m-am pisat pe mana. cativa stropi i-au ajuns si pe mustata. de unde incepusera sa picure cate un pic ...pic...pic!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ah doamna, eram intro stare de beatitudine si dazmat, gol pusca fiind, cand hogea a trecut la represalii, motivand ca l-am injurat de ma'sa cand l-am vazut cu bisturiu' in mana!!

da' m-am razbunat si io, de emotie m-am pisat pe mana. cativa stropi i-au ajuns si pe mustata. de unde incepusera sa picure cate un pic ...pic...pic!

 

Clar!...te-au decupat fara acordul tau...poti sa-i dai in judecata... :rot:

 

 

ps* si ce varsta zici ca aveai la data infaptuirii procedeului? :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pro circumcizie ! :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 anisori!! :think:

 

QED...deci,nu mai brava...pur si simplu te descurci in conditiile date.Ar fi interesanta parerea un domn care s-a circumcis la maturitate de buna voie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Circumcizia se mai practica azi in special in ritualul initiatic iudeu Se considera ca tinarul evreu circumcis ,devine barbat Nu se face inainte de prima polutie sau de timpul la care ar trebui sa apara(12-13)ani Este vorba de o reducere a lugimii penisului (nu foarte mult)in speranta ca in acest fel barbatul nu va deveni supusul placerii sexuale Se presupune ca virful penisului este locul unde se resimte placerea sexuala cea ce este un lucru nu tocmai bun La femei ideea este cam acesi(se taie din virful clitorisului)cu o dubla speranta;prima -insatisfactia sexuala nu va duce la dorinte sexuale legate de alti parteneri,si -insatisfactia sexuala nu va duce la destramarea casatoriei Si una si cealalata duc la insatisfactii sexuale Dar avind in vedere ca "casatoria"in aceste situatii nu este interesata de acest lucru restul este istorie Totusi parerea mea este ca in astfel de cazuri este mai bine sa fii femeie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La ora actuala sunt cazuri in care doctorul recomanda circumcizia.

 

Chiar si in occident tot mai multi oameni adopta acest lucru la nasterea copilului chiar daca nu sunt evrei sau musulmani ( nu islamisti precum spun unii :) ). Prietena mea cea mai buna aici este ortodoxa iar sotul ei catolic si in spital au fost intrebati daca doresc circumcizie pentru baiat si au spus ca da. Serviciul este pus la dispozitie la maternitate daca oamenii doresc procedura.E mult mai igienic pentru un barbat sa fie circumscris.Si doctorii spun asta.

 

 

 

Ce legatura are una cu alta... sotul meu e circumscris (dintr-un accident de motocicleta in care i-a fost ars preputul ... ca sa vedeti ce periculoasa e motocicleta .. :o: ) si e la fel de viril ca unul cu preput... are orgasm... si tot ce-i trebuie...

Normal ca daca NU e nevoie NU trebuie sa circumscri un copil... dar daca as avea cancer clitoridian ( habar nu am daca exista) normal ca l-asi "taia"

 

Atunci explica-i lu Baghera nelamurirea aia pe care o are cum ca ce se intimpla cu un penis circumscris... "se freaca de pantaloni,se excita singur si incepe sa scuipe ca o lama?" :lol2:

 

Dar mai bine eu ai recomand ei sa-l intrebe pe unul "taiat imprejur" poate o va lumina el in domeniul asta cu o demonstratie la fata locului. :pardon:

 

:doh: De acord..........este de preferat un penis circumcis.

De ce? motivele mele sunt personale.

 

That's right. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Circumcizia se mai practica azi in special in ritualul initiatic iudeu Se considera ca tinarul evreu circumcis ,devine barbat Nu se face inainte de prima polutie sau de timpul la care ar trebui sa apara(12-13)ani Este vorba de o reducere a lugimii penisului (nu foarte mult)in speranta ca in acest fel barbatul nu va deveni supusul placerii sexuale Se presupune ca virful penisului este locul unde se resimte placerea sexuala cea ce este un lucru nu tocmai bun

 

E clar, nu esti circumcis. Si mai clar e ca debitezi niste prostii cat tine de mari. In primul rand ca nu numai in "ritualul initiatic iudeu"(ce drac o mai fi si asta) se practica circumcizia, e o practica obisnuita atat la evrei cat si la musulmani. Si tot in spiritul ritualului aluia, circumcizia la evrei se face cand "barbatul" are 8 zile. Si se taie preputul, nu penisul(deh, amandoua incep cu "p"), ca daca i-ar reduce penisul ar trebui sa-l cheme Comiu pe rabin :tease: .

In loc sa te dai pe forumuri, mai bine da un google search :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×