Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Exact acelasi lucru l-a avut si baiatul meu el s-a nascut cu o fimoza foarte "stransa"... a fost urmarit de doctor pana la varsta de 2 ani (in speranta ca se rezolva de la sine) si pt ca urina greu si exista posibilitatea aparitiei unor infectii la 2 ani l-am circumscris.. Existau mai multe variante dar in afara circumciziei nu-mi garanta nimeni ca nu o sa faca parafimoza...

Operatia a fost ambulatorie- dimineata ne-am internat, l-au operat (cu anestezie generala), am asteptat cateva ore bune pt a trece efectul anestezie si pt a urina iar pe urma ne-au dat drumul acasa...

Trei zile a avut usturime la urinare si pe urma gata... s-a vindecat frumos si am scapat de o problema :pardon:

Normal ca nu l-as fi circumscris daca nu era nevoie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parerea mea personala este ca habar nu aveti despre ce vorbiti...(evident, n-ai inteles ce-am vrut sa spun despre...ectomii)

 

Nu stiu ce macelari ati cunoscut voi...

Copilul meu suferea cumplit, senzatia de urinare se manifesta foarte des, era un chin. L-am operat, au mai fost vreo trei zile grele, dar, de-atunci, nici o problema, de nici un fel.

 

Copilul tau la cati ani? Pai una e la cativa ani cand exista intradevar o problema si una e la 8 zile.Am crezut ca i-a pus diagnosticul de fimoza cand avea doar cateva luni.

 

Si ce ai vrut sa zici cu ectomiile? Alea se fac sub anestezie.Circumcizia de dragul taierii,adica fara sa fie nici o problema,se face fara anestezie.

 

la 2 ani l-am circumscris..

Operatia a fost ambulatorie- dimineata ne-am internat, l-au operat (cu anestezie generala), am asteptat cateva ore bune pt a trece efectul

Normal ca nu l-as fi circumscris daca nu era nevoie...

 

Cuvintele cheie: anestezie generala

si

 

daca nu era nevoie

Editat de Jet Black

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Copilul tau la cati ani? Pai una e la cativa ani cand exista intradevar o problema si una e la 8 zile.Am crezut ca i-a pus diagnosticul de fimoza cand avea doar cateva luni.

 

Si ce ai vrut sa zici cu ectomiile? Alea se fac sub anestezie.Circumcizia de dragul taierii,adica fara sa fie nici o problema,se face fara anestezie.

 

 

 

Cuvintele cheie: anestezie generala

si

 

daca nu era nevoie

 

Am inteles de unde a aparut ...neintelegerea... Desigur, ma refeream la cazurile in care orice fel de ectomie se impune ca fiind singura solutie. Personal, consider circumcizia (facuta de personal calificat, in conditii de igiena si cu anestezie) un PLUS.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Personal, consider circumcizia (facuta de personal calificat, in conditii de igiena si cu anestezie) un PLUS.

 

Chiar daca nu e nevoie????

 

Tie ti-ar placea sa-ti taie cineva clitorisul?binenteles in conditii de iginena maxima si sub anestezie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce legatura are una cu alta... sotul meu e circumscris (dintr-un accident de motocicleta in care i-a fost ars preputul ... ca sa vedeti ce periculoasa e motocicleta .. :doh: ) si e la fel de viril ca unul cu preput... are orgasm... si tot ce-i trebuie...

Normal ca daca NU e nevoie NU trebuie sa circumscri un copil... dar daca as avea cancer clitoridian ( habar nu am daca exista) normal ca l-asi "taia"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce legatura are una cu alta... sotul meu e circumscris (dintr-un accident de motocicleta in care i-a fost ars preputul ... ca sa vedeti ce periculoasa e motocicleta .. :lol2: ) si e la fel de viril ca unul cu preput... are orgasm... si tot ce-i trebuie...

Normal ca daca NU e nevoie NU trebuie sa circumscri un copil... dar daca as avea cancer clitoridian ( habar nu am daca exista) normal ca l-asi "taia"

 

Da,dar el era deja mare cand i s-a facut asta.

 

Mergea in curu gol pe motocicleta? Sau cum naiba??? :doh: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu (numit si Robocop) a sufetit atatea accidente de motocicleta incat practic e reconstruit... la preput nu s-au gandit sa inventeze o proteza ... (ca proteza de sold are) ...

Acum serios..a fost ars ... si la motociclete rezervorul nu e departe de zona respectiva ...

Ce pot sa-ti zic, din experienta mea, e ca nu exista pt femeie nici o diferenta dpdv sexual intre un penis circumscris si unul "natur" :doh:

Editat de Anca878

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum serios..a fost ars ... si la motociclete rezervorul nu e departe de zona respectiva ...

Ce pot sa-ti zic, din experienta mea, e ca nu exista pt femeie nici o diferenta dpdv sexual intre un penis circumscris si unul "natur" :lol2:

 

Ehe,vezi daca era dinainte circumcis in loc sa-i arda preputul ii ardea direct penisul.

 

Pe unele situri se spune ca s-ar simti diferenta,desi nici eu nu vad de ce s-ar simti,avand in vedere ca penisul e complet decalotat in timpul actului,deci e aproape ca unul circumcis.

 

Dar dpdv al masturbarii fara preput nu stiu cum m-as fi descurcat. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar daca nu e nevoie????

 

Tie ti-ar placea sa-ti taie cineva clitorisul?binenteles in conditii de iginena maxima si sub anestezie.

 

Nu prea-mi place mie sa dau detalii picante, dar m-ai calcat pe bataturi! Si igienic si estetic si ... functional (ca sa ma exprim asa), dupa parerea mea, este de preferat un penis circumcis.

 

Nu cred ca poti face o paralela intre circumcizia la barbati si la femei, daca te referi fie si numai la urmarile in plan erotic.

 

Daca nu intelegi nimic din tonul moderat pe care il folosesc si modul personal de a-mi exprima opinia, e DOAR problema ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si igienic si estetic si ... functional (ca sa ma exprim asa), dupa parerea mea, este de preferat un penis circumcis.

de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×