Sari la conținut
Forum Roportal
moont

Scopul lui Dumnezeu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Care este scopul lui Dumnezeu???

Ce pareri aveti? Doar pentru cei care cred intr-un creator sau o entitate suprema, sper sa nu fie discutii pe tema dar de unde stii ca exista Dumnezeu.

Ms anticipat.

Editat de moont

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca asta era intrebarea,de ce ai intitulat topicul altfel?

Sa STI nu poti decat prin EXPERIENTA...altminteri poti sa crezi...ce vrei...despre ce vrei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se par doua intrebari foarte diferite(1care e scopul lui Dumnezeu,2 de unde STIM ca exista ) -n-am incercat sa raspund la amandoua.Credeam ca,am fost foarte limpede atunci cand am scris despre diferenta intre a crede un lucru si a-l experimenta! -ce NU ai inteles,de vorbesti iarasi despre credinta?

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm cred ca aveti dreptate, imi cer scuze intrebarea este : care credeti ca esti scopul lui Dumnezeu? Pentru ce ne-a facut etc? parerile voastre...

o sa editez si primul post sa nu mai fie confuzii. Damn, nu-l mai pot edita, in fine, vroiam sa zic sa nu inceapa cineva cu intrebari care nu-si au rostul, doar parerile voastre daca le aveti in legatura cu scopul Lui.

Editat de moont

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmm cred ca aveti dreptate, imi cer scuze intrebarea este : care credeti ca esti scopul lui Dumnezeu? Pentru ce ne-a facut etc? parerile voastre...

 

eu cred că ne'a făcut din plictiseală :doh:

 

după de i'a afurisit pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
care credeti ca esti scopul lui Dumnezeu? Pentru ce ne-a facut etc? parerile voastre...

Răspunsul pare a fi simplu : scopul pentru care am fost creeaţi de Dumnezeu, e acelaşi cu scopul pentru care am fost aduşi pe lume de părinţii noştrii !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Răspunsul pare a fi simplu : scopul pentru care am fost creeaţi de Dumnezeu, e acelaşi cu scopul pentru care am fost aduşi pe lume de părinţii noştrii !

măi, ţie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×