Sari la conținut
Forum Roportal
moont

Scopul lui Dumnezeu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unii stap

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar tu, ce parere ai despre aceasta situatie? :doh:

 

 

despre care situaţie ?

 

 

semnat Lupini .

 

 

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oO hmm m-am trezit si nu scrisese nimeni, iar acum dupa cateva ore deja s-au umplut 2 pagini fara o opinie cinstita, inafara de cea a lui lupini, care nu este prea clara, de ce nu ne spui direct de ce crezi tu ca parintii fac copii (din pacate de multe ori este ba din greseala, ba ca sa-l prinzi pe un om langa tine, ba ca asa e traditia si trebuie sa ne inmultim, sau sa ducem numele familiei mai departe, etc), putini sunt aceia care vad miracolul conceptiei si o fac din iubire adevarata, foarte putini...

 

Total de acord Sikaryan, dar mi se pare ca e un prim pas catre iubire sau Dumnezeu (cum vrei sa-i zici) destul de greu tinand cont de cum am fost crescuti si educati, in spiritul capitalist.

 

"Marea Tradare a religiosilor ...care desi indruga intruna de Calea lui Isus ei prefera toti sa urmeze calea lui Becali ...ptr ca nici unui crestin nui place sa traiasca in modestia in care a trait Isus

...si asta e Marea Voastra Tradare !

...internet, curent electric, masini si locuinte confortabile ar trebui sa fie doar ptr cei ca noi care nu urmam calea lui isus ...cred ca ar trebui odata sa va fie clar acest lucru>

 

Luca 6:20 . Şi El, ridic

Editat de moont

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oO hmm m-am trezit si nu scrisese nimeni, iar acum dupa cateva ore deja s-au umplut 2 pagini fara o opinie cinstita

eu ţi'aş propune să te culci la loc , poate aşa realizezi că Dumnezeu e incomprehensibil . :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×