Sari la conținut
Forum Roportal
moont

Scopul lui Dumnezeu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu ţi'aş propune să te culci la loc , poate aşa realizezi că Dumnezeu e incomprehensibil . :doh:

 

Pai asta am realizat mai demult, dar ti se pare ca vreau sa-l comprehend? eu vreau doar sa vad ce opinii au si ceilalti oameni privind scopul lor pe pamant (daca raspunzi la scopul lui D. afli si scopul omului si vice versa).

Omul nu este incomprehensibil asa ca incearca sa raspunzi la scopul omului in general pe pamant.

Editat de moont

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
despre care situaţie ?

 

 

semnat Lupini .

 

;)

 

oO hmm m-am trezit si nu scrisese nimeni, iar acum dupa cateva ore deja s-au umplut 2 pagini fara o opinie cinstita, inafara de cea a lui lupini, care nu este prea clara, de ce nu ne spui direct de ce crezi tu ca parintii fac copii (din pacate de multe ori este ba din greseala, ba ca sa-l prinzi pe un om langa tine, ba ca asa e traditia si trebuie sa ne inmultim, sau sa ducem numele familiei mai departe, etc), putini sunt aceia care vad miracolul conceptiei si o fac din iubire adevarata, foarte putini...

 

Da, sunt foarte puţini. La asta adaug eu că Dumnezeu e ...unic ! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai asta am realizat mai demult, dar ti se pare ca vreau sa-l comprehend? eu vreau doar sa vad ce opinii au si ceilalti oameni privind scopul lor pe pamant (daca raspunzi la scopul lui D. afli si scopul omului si vice versa).

Omul nu este incomprehensibil asa ca incearca sa raspunzi la scopul omului in general pe pamant.

 

aha ... şi de ce aveam eu impresia că topicul se numea "scopul lui D'zeu" ? :doh:

 

schimbă'i titlul ! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aha ... şi de ce aveam eu impresia că topicul se numea "scopul lui D'zeu" ? :doh:

 

schimbă'i titlul ! ;)

 

Daca poti spune scopul omului in general pe pamant, afli si scopul lui "D'zeu", incercati sa dati opinii daca le aveti, nu vreau sa umplem cinspe pagini degeaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...internet, curent electric, masini si locuinte confortabile ar trebui sa fie doar ptr cei ca noi care nu urmam calea lui isus ...

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca poti spune scopul omului in general pe pamant, afli si scopul lui "D'zeu", incercati sa dati opinii daca le aveti, nu vreau sa umplem cinspe pagini degeaba.

 

Nu cred că poţi limita omul doar la existenţa aia păm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
are dreptate Sikaryan,

Citeşte toate postările lui Sikaryan, şi vei vedea ce părere are el despre Dumnezeu. :doh:

 

 

 

 

 

 

...internet, curent electric, masini si locuinte confortabile

 

 

toate astea nu sunt compatibile cu un adevarat credincios,

 

Nu, de ce ? Ce

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Citeşte toate postările lui Sikaryan, şi vei vedea ce părere are el despre Dumnezeu. :doh:

 

Nush ce parere are el in general ma refeream doar la ce-a zis p threadul asta. Si care este voia Lui? si cati crezi ca fac voia Lui si cred cu adevarat in El dintre cei care au masini, internet, ambitii etc? A munci toata viata, necrezand o clipa in existenta Lui, ajutand la dezvoltarea societatii facandu-ti rolul, ti se pare asta indeplinirea scopului in viata, a voii Lui?

 

@Ravl inseamna ca toata perspectiva bisericii este extrem de groteasca, mai mult decat l-au umanizat ei nu se poate.

Dar asta e un prim adevar care vroiam sa-l sublieneze cineva, doar omul are scopuri, ar fi absurd sa existe un scop al lui D. pentru el ar fi instant indeplinit. Dar totusi pot exista opinii cu privire la scopul omului si tu spui ca e acela de Creator, inseamna ca toti care lasa in urma familii, constructii/idei/fapte de tot felul sunt Creatori si si-au indeplinit scopul...

Editat de moont

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si cati crezi ca fac voia Lui si cred cu adevarat in El dintre cei care au masini, internet, ambitii etc?

Nu am de unde să ştiu, dar te-am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×