Sari la conținut
Forum Roportal
georgiana_new

Narcomanul-un caz pierdut?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Citeste aici: http://misesromania.org/167/

 

O sa ramai uimita.

 

 

Xilia, am colegi ce se drogheaza cu Regenon si iti spun ca nu mai sunt normali. Nu stiu, am citit o fisa la spital, copil cu malformatii din cauza mamei ce a baut si s-a drogat in timpul sarcinii. nu ai de unde sa stii cum va fi un om cand va avea copil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un om care va vedea consecintele propriilor fapte isi va da seama de ce se scrie aici. Acum nu are rost .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Xilia, am colegi ce se drogheaza cu Regenon si iti spun ca nu mai sunt normali. Nu stiu, am citit o fisa la spital, copil cu malformatii din cauza mamei ce a baut si s-a drogat in timpul sarcinii. nu ai de unde sa stii cum va fi un om cand va avea copil.

 

Au ajuns dependenti. Se stie ca amfepramona din regenon e derivata din amfetamina. Iar daca faci abuz de ea e normal sa ajungi dependent. Eu ma cunosc. Si daca in 2 ani n-am ajuns "de plans" sau anormala,stiu ca si de acum incolo va fi bine. Nu iau nimic atunci cand sunt deprimata/nervoasa. Repet: nu iau ptr a "fugi" de probleme.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti afirma ca esti sau nu dependenta. Incearca sa stai departe de drog, pentru o perioada...vezi cum te simti in acest timp. Cu timpul "placerea" pe care ti-o ofera acest drog se va diminua ...vei incerca alte substante mai puternice care sa-ti provoace starea pe care ai simtit'o la inceput ...apoi o vei face din ce in ce mai des , pentru ca organismul ti-o va cere ...anyway ce vreau sa spun este ca de pe urma acestui lucru pe care tu il numesti "distractie" vei avea numai de pierdut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Au ajuns dependenti. Se stie ca amfepramona din regenon e derivata din amfetamina. Iar daca faci abuz de ea e normal sa ajungi dependent. Eu ma cunosc. Si daca in 2 ani n-am ajuns "de plans" sau anormala,stiu ca si de acum incolo va fi bine. Nu iau nimic atunci cand sunt deprimata/nervoasa. Repet: nu iau ptr a "fugi" de probleme.

 

Au ajuns farmacisti :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Georgianei si tuturor celor care au picat in capcana dependentei de droguri dar au reusit sa iasa. Putini reusesc sa faca asta si sa se tina de treaba. Sunt convinsa ca o astfel de experienta aduce cu sine si multa intelepciune, dar demonstreaza si foarte multa vointa. La naiba, eu nu reusesc sa scap de fumat, o dependenta cu mult mai mica.... nu pot decat sa va apreciez pe cei care v-ati lasat de droguri dupa ce ati devenit dependenti de ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Felicitari Georgianei si tuturor celor care au picat in capcana dependentei de droguri dar au reusit sa iasa. Putini reusesc sa faca asta si sa se tina de treaba. Sunt convinsa ca o astfel de experienta aduce cu sine si multa intelepciune, dar demonstreaza si foarte multa vointa. La naiba, eu nu reusesc sa scap de fumat, o dependenta cu mult mai mica.... nu pot decat sa va apreciez pe cei care v-ati lasat de droguri dupa ce ati devenit dependenti de ele.

 

Te inseli...nu e o dependenta cu mult mai mica. Nicotina este stimulent, iar sevrajul e asemanator cu cel de cocaina, desi nicotina e un drog...subtil. :o:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Felicitari Georgianei si tuturor celor care au picat in capcana dependentei de droguri dar au reusit sa iasa. Putini reusesc sa faca asta si sa se tina de treaba. Sunt convinsa ca o astfel de experienta aduce cu sine si multa intelepciune, dar demonstreaza si foarte multa vointa. La naiba, eu nu reusesc sa scap de fumat, o dependenta cu mult mai mica.... nu pot decat sa va apreciez pe cei care v-ati lasat de droguri dupa ce ati devenit dependenti de ele.

 

Eu am doua luni de cand nu mai fumez :) dar am fost nevoita sa ma las...........din cauza unor operatii la dintisori. :P Chirurgul mi-a spus ca daca nu las tigarile imi risc implantul (dentar, nu va ganditi la prostii). Ok, am fost insuportabila in prima saptamana dar norocul celor din jur era ca..........nu puteam deschide prea mult gura :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am lasat si eu de fumat insa nu m-a tinut decat 6 luni, dupa care m-am reapucat, asa ca nici nu stiu daca se pune :D E un drog care iti intra nu doar in sange dar .... in obiceiuri, si peste asta se trece cel mai greu. Stiu cum e senzatia sevrajului, am trait-o in primele 3 zile atunci cand m-am lasat, dar la droguri stiu ca e mai nasol..... dureri de oase, imposibilitatea de a respira, halucinatii.... eu de la fumat aveam ameteli, nu ma puteam concentra, nu stiam pe ce lume traiesc, efectiv pluteam. In rest alte senzatii nu imi amintesc sa fi trait.

 

Iar drogurile mai ofera ceva in plus ce fumatul nu ofera: senzatia concreta de "high", de viata roz (asa mi s-a povestit ca e) si lucrul asta cred ca da dependenta cea mai mare. Dupa ce ai afla ca datorita substantei X te simti in al 9-lea cer, cum naiba sa renunti usor si sa revii la lumea reala,care deseori nu e prea roz?

 

@joannahart: multa bafta si multa vigilenta iti doresc, este un lucru minunat sa renunti la un asa viciu

Editat de Justine_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut dependentilor de la mic la mare.... !

Nu mai aduceti argumente cum ca sunteti mai mult sau mai putin dependenti.

Ideea de baza este ca faceti rau, mult rau celor din jur. Sunteti niste egoisti, pentru ca daca va pasa prea mult de cei apropiati, ati fi renuntat la drog... de orice fel ar fi el. Dar "bunastarea" propriei persoane este mult mai importanta pentru voi.

Eu am trait langa oameni viciati... un cosmar. Si erau oamenii la care tii cel mai mult pe lume.

Fratilor, daca vreti sa va drogati, izolati-va undeva si puneti-va in cap!

Eu nu am scrupule fata de persoanele drogate, motivul de mai sus este doar unul din multele. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×