Sari la conținut
Forum Roportal
georgiana_new

Narcomanul-un caz pierdut?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai daca singurul lucru pe care il primesti si il apreciezi e sanatatea, de ce doresti sa atentezi asupra acestui lucru? Esti putin cam exagerata , probabil ca esti intr-o pasa proasta , iti vei reveni tu! Sanatate , ca tot o apreciezi asa mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna,

dupa cum suna si titlul...vreau sa vorbesc cu persoanele in cunostinta de cauza,sau cu oricine.....despre droguri si despre "drogati".

cum vedeti voi aceasta alegere a lor?ii dispretuiti?ce simtiti cand auziti ca cineva se drogheaza?aveti cunostinte,prieteni,rude care au avut sau au in continuare parte de asa ceva in viata lor???

cum ii vedeti?va e mila sau va provoaca dispret???

nu sunt curioasa degeaba....daca sunteti interesati va pot relata povestea vietii mele,poate asa reusesc sa deschid ochii altor persoane!!!

sper sa nu fiti retincenti in legatura cu acest topic....este un fenomen foarte,foarte,foarte intalnit in tara noastra in ultimii ani.

astept reactiile voastre,

va pup

 

Well, sunt un caz pierdut :cry:. De 2 ani ma droghez ocazional (asta insemnand cu pauze destul de lungi intre perioadele de consum) si viata nu mi-a fost afectata in vreun fel. Am consumat fel si fel de droguri, si nu pentru a scapa de probleme ci pentru a obtine anumite senzatii pe care nimic nu le poate oferi in lumea asta in afara acestor substante(asa-numitele "tripuri"). Imi place sa delirez, sa am halucinatii, sa ma transform, stiind ca mereu va fi altfel. De asta am ales sa ma droghez. Am cunostinte, prieteni, rude care se drogheaza :cry:. De fapt ati fi uimiti daca ati vedea cati drogati suntem pe lumea asta. Si asta fara ca voi sa observati. Cum ii vad? Intr-adevar, pe cei care se drogheaza avand drept argument "problemele" nu ii vad prea bine. Intr-un fel mi-e mila de ei, insa unii mi se par absolut penibili, stiind foarte bine ca de cele mai multe ori omul se apuca de droguri din curiozitate. Exista insa si oameni care gasesc in asta un soi de alinare. Normal ca aici depinde si de tipul de drog consumat :cry:. Dispret nu voi avea niciodata fata de ei. Ba chiar ii simpatizez pe cei care stiu sa se drogheze cu cap. Nu ma plang si n-am absolut niciun regret :cry:. Sunt ultramultumita de viata mea. Astept critici si oameni care sa incerce sa-mi "bage mintile in cap". :cry:

 

P.S.: "narcotic" nu este sinonim cu "drog". :cry: Intr-adevar, printre droguri se numara si narcoticele. Dar e de o naivitate absoluta sa afirmi, de exemplu: "Cocaina este un narcotic bla bla bla" sau "Amfetamina, narcoticul..." Intelegeti ce vreau sa va spun? :cry:

Editat de Xylia
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dispret nu voi avea niciodata fata de ei. Ba chiar ii simpatizez pe cei care stiu sa se drogheze cu cap.

 

Nu-i simpatizezi şi pe cei care ştiu să mintă conştient (fără să-şi ceadă propriile minciuni)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-i simpatizezi şi pe cei care ştiu să mintă conştient (fără să-şi ceadă propriile minciuni)?

 

Insinuezi cumva ca, in spatele oricarui argument pe care un "drogat" si-l poate expune in legatura cu consumul sau, exista probleme? Toti oamenii au probleme, dar asta nu inseamna ca toti consumatorii se drogheaza din cauza asta. Motivele difera de la persoana la persoana.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unii o fac pentru distractie.

 

Da, dar acuma astia pot sa-ti gaseasca nod in papura si tie. Pot sa zica urmatoarea chestie: din moment ce nu se pot distra fara asa ceva inseamna ca au probleme. Ceea ce nu inteleg ei e ca mai exista si consumatori ocazionali, care pot merge la o petrecere si fara sa ia ecstasy.

Editat de Xylia
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Well, sunt un caz pierdut :cry:. De 2 ani ma droghez ocazional (asta insemnand cu pauze destul de lungi intre perioadele de consum) si viata nu mi-a fost afectata in vreun fel. Am consumat fel si fel de droguri, si nu pentru a scapa de probleme ci pentru a obtine anumite senzatii pe care nimic nu le poate oferi in lumea asta in afara acestor substante(asa-numitele "tripuri"). Imi place sa delirez, sa am halucinatii, sa ma transform, stiind ca mereu va fi altfel. De asta am ales sa ma droghez. Am cunostinte, prieteni, rude care se drogheaza :cry:. De fapt ati fi uimiti daca ati vedea cati drogati suntem pe lumea asta. Si asta fara ca voi sa observati. Cum ii vad? Intr-adevar, pe cei care se drogheaza avand drept argument "problemele" nu ii vad prea bine. Intr-un fel mi-e mila de ei, insa unii mi se par absolut penibili, stiind foarte bine ca de cele mai multe ori omul se apuca de droguri din curiozitate. Exista insa si oameni care gasesc in asta un soi de alinare. Normal ca aici depinde si de tipul de drog consumat :cry:. Dispret nu voi avea niciodata fata de ei. Ba chiar ii simpatizez pe cei care stiu sa se drogheze cu cap. Nu ma plang si n-am absolut niciun regret :cry:. Sunt ultramultumita de viata mea. Astept critici si oameni care sa incerce sa-mi "bage mintile in cap". :cry:

 

P.S.: "narcotic" nu este sinonim cu "drog". :cry: Intr-adevar, printre droguri se numara si narcoticele. Dar e de o naivitate absoluta sa afirmi, de exemplu: "Cocaina este un narcotic bla bla bla" sau "Amfetamina, narcoticul..." Intelegeti ce vreau sa va spun? :cry:

 

Eu sunt cea care "nu intelege ce vrei sa spui" . Dispret fata "de ei".....spui tu. Nimic nu" LE poate oferi .....senzatii"...........Vorbesti la pers a treia, incerci sa te sustragi........De ce? Pentru ca esti ultramultumita de viata ta asa cum ai scris....? :cry: Permite-mi sa "ma indoiesc".

Unu la mana - ai curajul de a te include "in categoria lor" nu de alta, dar chair faci parte din ea chiar daca te-ai autoexclus.

Scuza-ma dar e ca si cum as declara ca eu sunt patroana de bordel si mi-as expune parerea despre fetele mele.......Nu ca ar fi ceva rau , dar intreb - care ar fi deosebirea dintre mine si ele? Ca eu o fac mai rar? :cry:

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, dar acuma astia pot sa-ti gaseasca nod in papura si tie. Pot sa zica urmatoarea chestie: din moment ce nu se pot distra fara asa ceva inseamna ca au probleme. Ceea ce nu inteleg ei e ca mai exista si consumatori ocazionali, care pot merge la o petrecere si fara sa ia ecstasy.

Ideea e ca pe mine putin ma intereseaza numarul de noduri gasit de astia in papura mea.Atata timp cat sunt capabil sa'mi vad de viata mea fara a'i deranja pe cei din jurul meu consider ca nu eu ci ei au anumite probleme.

Scuza-ma dar e ca si cum as declara ca eu sunt patroana de bordel si mi-as expune parerea despre fetele mele.......Nu ca ar fi ceva rau , dar intreb - care ar fi deosebirea dintre mine si ele? Ca eu o fac mai rar? :stars:

Si cand spuneam ei ma refeream la cei ce poseda o astfel de ...sa fortam putin si s'o numim gandire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ideea e ca pe mine putin ma intereseaza numarul de noduri gasit de astia in papura mea.Atata timp cat sunt capabil sa'mi vad de viata mea fara a'i deranja pe cei din jurul meu consider ca nu eu ci ei au anumite probleme.

 

Si cand spuneam ei ma refeream la cei ce poseda o astfel de ...sa fortam putin si s'o numim gandire.

 

Nu te supara, dar nu-mi amintesc sa fi comentat vreun post de al tau - numai daca nu esti o clona........ :stars:

Mi-ai dat MIE un raspuns desi nu te-am intrebat nimic....................

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×