Sari la conținut
Forum Roportal
georgiana_new

Narcomanul-un caz pierdut?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa fumezi "iarba" nu e acelasi lucru cu ati injecta heroina. Se "fumeaza" la fiecare colt al blocului , nu e nimic teribil in asta! Nu cred ca ai avut ocazia sa cunosti un dependent de heroina , nu ai mai fi avut atitudinea asta puerila vis'a'vis de acest subiect. Nu cred ca esti constienta de "puterea" acestui drog, si nici nu-ti doresc sa afli pe propria ta piele. Bafta!

 

Nu vezi ca am scris ca DEPINDE de tipul de drog consumat? Si, btw, nu m-am oprit la iarba, am luat si altele. Heroina nu da dependenta din prima, de cele mai multe ori prima experienta cu ea(majoritatea incep la tigara/folie) nefiind una prea frumoasa. Crede-ma, cunosc si eu heroinisti. Intr-adevar, multi din cei ce incearca heroina ajung pana la urma dependenti, dar nu e valabil in toate cazurile. Statutul meu de teribila? Mvai...pentru ca nu regret ca ma droghez inseamna ca sunt teribila? Repede mai tragi concluzii. Am mai spus si repet: cunosc atat consumatori ocazionali cat si dependenti. Atata timp cat nu te simti dependent de o anumita substanta, de ce sa-ti para rau ca ai incercat-o?

 

Eu sunt cea care "nu intelege ce vrei sa spui" . Dispret fata "de ei".....spui tu. Nimic nu" LE poate oferi .....senzatii"...........Vorbesti la pers a treia, incerci sa te sustragi........De ce? Pentru ca esti ultramultumita de viata ta asa cum ai scris....? :D Permite-mi sa "ma indoiesc".

Unu la mana - ai curajul de a te include "in categoria lor" nu de alta, dar chair faci parte din ea chiar daca te-ai autoexclus.

Scuza-ma dar e ca si cum as declara ca eu sunt patroana de bordel si mi-as expune parerea despre fetele mele.......Nu ca ar fi ceva rau , dar intreb - care ar fi deosebirea dintre mine si ele? Ca eu o fac mai rar? :pardon:

 

Uite...in enuntul formulat de mine "LE" ala determina cuvantul "SENZATII", nu e vorba de le (lor) "Am consumat fel si fel de droguri, si nu pentru a scapa de probleme ci pentru a obtine anumite senzatii pe care nimic nu le poate oferi in lumea asta in afara acestor substante(asa-numitele "tripuri")"-DUPA CUM BINE VEZI, ERA VB DE MINE. :P. Nu m-am exclus din categoria "drogatilor" sau "narcomanilor" :), cum le spuneti voi. Da, sunt asa cum am zis, multumita de viata mea. Pai tocmai asta e la voi, ca nu va vine sa credeti cum un om care se drogheaza de 2 ani, fie si ocazional, n-a ajuns sa dea in cap sau la dezintoxicare. Si, ca raspuns la exemplul tau, vreau sa-ti spun ca eu, ca patroana de bordel, mi-as permite sa-mi expun parerea despre fetele mele. Nu o fac eu, eu incasez cei mai multi bani de pe urma lor. Adevarat, prin asta incurajez "fenomenul", dar nu-s eu cea care isi pune corpul la bataie.

Editat de Xylia
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici un drog nu provoaca dependeta consumat o singura data . Poate ca acum esti stapana pe situatie, cel putin asa lasi impresia...insa in cele din urma vei pierde controlul , daca continui sa "consumi", dar cred ca esti constienta de situatie.

"Atata timp cat nu te simti dependent de o anumita substanta, de ce sa-ti para rau ca ai incercat-o?" - pentru ca organismul devine dependet de drog ci nu psihicul , si din pacate pe acesta nu il poti "educa" sa te asculte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vezi ca am scris ca DEPINDE de tipul de drog consumat? Si, btw, nu m-am oprit la iarba, am luat si altele. Heroina nu da dependenta din prima, de cele mai multe ori prima experienta cu ea(majoritatea incep la tigara/folie) nefiind una prea frumoasa. Crede-ma, cunosc si eu heroinisti. Intr-adevar, multi din cei ce incearca heroina ajung pana la urma dependenti, dar nu e valabil in toate cazurile. Statutul meu de teribila? Mvai...pentru ca nu regret ca ma droghez inseamna ca sunt teribila? Repede mai tragi concluzii. Am mai spus si repet: cunosc atat consumatori ocazionali cat si dependenti. Atata timp cat nu te simti dependent de o anumita substanta, de ce sa-ti para rau ca ai incercat-o?

 

 

 

Uite...in enuntul formulat de mine "LE" ala determina cuvantul "SENZATII", nu e vorba de le (lor) "Am consumat fel si fel de droguri, si nu pentru a scapa de probleme ci pentru a obtine anumite senzatii pe care nimic nu le poate oferi in lumea asta in afara acestor substante(asa-numitele "tripuri")"-DUPA CUM BINE VEZI, ERA VB DE MINE. :D. Nu m-am exclus din categoria "drogatilor" sau "narcomanilor" :pardon:, cum le spuneti voi. Da, sunt asa cum am zis, multumita de viata mea. Pai tocmai asta e la voi, ca nu va vine sa credeti cum un om care se drogheaza de 2 ani, fie si ocazional, n-a ajuns sa dea in cap sau la dezintoxicare. Si, ca raspuns la exemplul tau, vreau sa-ti spun ca eu, ca patroana de bordel, mi-as permite sa-mi expun parerea despre fetele mele. Nu o fac eu, eu incasez cei mai multi bani de pe urma lor. Adevarat, prin asta incurajez "fenomenul", dar nu-s eu cea care isi pune corpul la bataie.

 

Xylia, iti respect opinia.

As vrea sa te intreb insa: de unde sti ca intr-o zi te vei putea opri? de exemplu cand vei hotari sa faci un copil, etc.............Nu de alta, dar banuiesc ca te costa si ceva banuti si nu vrei sa o duci toata viata "intr-o distractie". Sau da? Nu ti se pare ca fugi de responsabilitatile vietii? Nu ma intelege gresit, nu te judec. Intreb doar. Sunt de acord cu ce a spus Addicted............

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi dupa mine, traficantii i-as condamna pe viata si pe narcomanilor le as da cativa ani de inchisoare. Si pe buna dreptate, iti da tulburari de personalitate, poti sa faci lucruri nemaginabile, sa faci rau unora. Eu nu m-am drogat niciodat cu droguri ilicite si nici nu m-as droga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ar fi dupa mine, traficantii i-as condamna pe viata si pe narcomanilor le as da cativa ani de inchisoare. Si pe buna dreptate, iti da tulburari de personalitate, poti sa faci lucruri nemaginabile, sa faci rau unora. Eu nu m-am drogat niciodat cu droguri ilicite si nici nu m-as droga.

Edit. Am citit gresit

 

Daca ar fi dupa mine, traficantii i-as condamna pe viata si pe narcomanilor le as da cativa ani de inchisoare. Si pe buna dreptate, iti da tulburari de personalitate, poti sa faci lucruri nemaginabile, sa faci rau unora. Eu nu m-am drogat niciodat cu droguri ilicite si nici nu m-as droga.

 

Dar cu droguri neilicite..........

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Xylia, iti respect opinia.

As vrea sa te intreb insa: de unde sti ca intr-o zi te vei putea opri? de exemplu cand vei hotari sa faci un copil, etc.............Nu de alta, dar banuiesc ca te costa si ceva banuti si nu vrei sa o duci toata viata "intr-o distractie". Sau da? Nu ti se pare ca fugi de responsabilitatile vietii? Nu ma intelege gresit, nu te judec. Intreb doar. Sunt de acord cu ce a spus Addicted............

 

Uite...din moment ce e ocazional asta inseamna ca e o data la 2-3 saptamani. Desi sunt scumpe, iti dai seama ca nefacand asta zilnic, droagele nu pot sa spun ca ma seaca de bani. Deci nu cred ca as avea pe viitor probleme din cauza asta, in cazul in care voi dori un copil. Normal ca atunci cand ai servici si responsabilitati o lasi mai moale cu distractia, nu mai ai atata timp liber ca inainte. Nu voi fi ca acele femei insarcinate care, dependente fiind, continua sa se drogheze. Sunt constienta de riscuri.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite...din moment ce e ocazional asta inseamna ca e o data la 2-3 saptamani. Desi sunt scumpe, iti dai seama ca nefacand asta zilnic, droagele nu pot sa spun ca ma seaca de bani. Deci nu cred ca as avea pe viitor probleme din cauza asta, in cazul in care voi dori un copil. Normal ca atunci cand ai servici si responsabilitati o lasi mai moale cu distractia, nu mai ai atata timp liber ca inainte. Nu voi fi ca acele femei insarcinate care, dependente fiind, continua sa se drogheze. Sunt constienta de riscuri.

 

oare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ar fi dupa mine, traficantii i-as condamna pe viata si pe narcomanilor le as da cativa ani de inchisoare. Si pe buna dreptate, iti da tulburari de personalitate, poti sa faci lucruri nemaginabile, sa faci rau unora. Eu nu m-am drogat niciodat cu droguri ilicite si nici nu m-as droga.

Citeste aici: http://misesromania.org/167/

 

O sa ramai uimita.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite...din moment ce e ocazional asta inseamna ca e o data la 2-3 saptamani. Desi sunt scumpe, iti dai seama ca nefacand asta zilnic, droagele nu pot sa spun ca ma seaca de bani. Deci nu cred ca as avea pe viitor probleme din cauza asta, in cazul in care voi dori un copil. Normal ca atunci cand ai servici si responsabilitati o lasi mai moale cu distractia, nu mai ai atata timp liber ca inainte. Nu voi fi ca acele femei insarcinate care, dependente fiind, continua sa se drogheze. Sunt constienta de riscuri.

 

In regula, sper sa reusesti :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×