Sari la conținut
Forum Roportal
georgiana_new

Narcomanul-un caz pierdut?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un mare respect pentru cei care s-au "intors" din astfel de experiente. De obicei, cei care reusesc sa o faca, se intorc si cu o intelegere care de obicei "celorlalti" nu le este accesibila...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un mare respect pentru cei care s-au "intors" din astfel de experiente. De obicei, cei care reusesc sa o faca, se intorc si cu o intelegere care de obicei "celorlalti" nu le este accesibila...

 

 

Hmm...e bine atunci!!!

stii,eu credeam ca nu sunt multe persoane care sa aprecieze asta

am crezut ca vor spune ceva de genul :daca ai cazut in chestia asta...esti asa....nu mai ai scapare....etc.

dar nu e asa!

Apreciez si eu pers care inteleg unele situatii si care nu judeca!

faza cu intelegerea.....eu cred ca tot ce vine dintr-o experienta de viata.....are mai multa esenta decat orice altceva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa cum suna si titlul...vreau sa vorbesc cu persoanele in cunostinta de cauza,sau cu oricine.....despre droguri si despre "drogati".

cum vedeti voi aceasta alegere a lor?ii dispretuiti?ce simtiti cand auziti ca cineva se drogheaza?aveti cunostinte,prieteni,rude care au avut sau au in continuare parte de asa ceva in viata lor???

cum ii vedeti?va e mila sau va provoaca dispret???

nu sunt curioasa degeaba....daca sunteti interesati va pot relata povestea vietii mele,poate asa reusesc sa deschid ochii altor persoane!!!

sper sa nu fiti retincenti in legatura cu acest topic....este un fenomen foarte,foarte,foarte intalnit in tara noastra in ultimii ani.

 

Inainte imi erau indiferenti dependentii de droguri,insa intr-o perioada a vietii mele am avut o prietena care se droga.Numai eu stiu cat am incercat sa o ajut si sa o sustin.Mi-a mancat nervii.Cand o mai prindeam drogata,imi venea sa o trantesc de pereti cand vedeam cat de jalnic poate sa arate.In veci nu ma mai bag in asa ceva ;) .Acum daca citesc intr-un ziar sau intr-o carte o fraza despre droguri, deja simt cum imi creste tensiunea. :cry: Mi-e sila de ei,ii dispretuiesc.Niste ratati care nu-si gasesc altceva pentru care sa manifeste,vezi dom'le "curiozitate".Oameni slabi.Nici sa nu mai aud! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cei din vechiul anturaj ce zic de faptul ca reusesti sa te abtii ? nu incearca sa te "ispiteasca"?

 

nu mai am nicio legatura cu vechiul anturaj....de asta am si plecat din tara.acum,stiu si eu,ca e mai usor aici,ca nu prea sunt tentatii ca acasa...dar asta tine doar de mine si de faptul ca nu imi mai doresc asa ceva in viata mea!!!

Cu siguranta ar incerca....dar asta nu m-ar face decat sa imi dau seama si mai mult ca tre sa fiu mandra de mine ca am reusit sa ma schimb;)

 

Inainte imi erau indiferenti dependentii de droguri,insa intr-o perioada a vietii mele am avut o prietena care se droga.Numai eu stiu cat am incercat sa o ajut si sa o sustin.Mi-a mancat nervii.Cand o mai prindeam drogata,imi venea sa o trantesc de pereti cand vedeam cat de jalnic poate sa arate.In veci nu ma mai bag in asa ceva :spiteful: .Acum daca citesc intr-un ziar sau intr-o carte o fraza despre droguri, deja simt cum imi creste tensiunea. :P Mi-e sila de ei,ii dispretuiesc.Niste ratati care nu-si gasesc altceva pentru care sa manifeste,vezi dom'le "curiozitate".Oameni slabi.Nici sa nu mai aud! :P

 

ai avut doar o prietena si deja te-ai saturat????

ia sa fi avut un iubit,un frate...un copil dependent de droguri!!!

sunt curioasa ce ai simti atunci????

sila ,dispret???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai avut doar o prietena si deja te-ai saturat????

ia sa fi avut un iubit,un frate...un copil dependent de droguri!!!

sunt curioasa ce ai simti atunci????

sila ,dispret???

 

da,am avut doar prietena si deja m-am saturat.Si pe ea am avut-o ptr ca era draguta si isteata si am zis ca-i pacat de ea.M-am gasit eu Maica Teresa s-o ajut :P Iubit care se drogheaza n-am cum sa am si nici alti prieteni,fiindca mereu caut sa am langa mine oameni cu capu` pe umeri,nu ma-ncurc cu toti iresponsabilii si dubiosii. :spiteful:.Crede-ma ca numai o prietena drogata iti ajunge ca sa simti un dispret nemarginit fata de oricine se drogheaza.Nu-ti trebuie un frate sau un copil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu tine de faptul ca tu vrei sau stii sa-ti alegi oamenii din jurul tau!!!

crede-ma,nici eu nu am vrut sa am un iubit drogat!!!

si nici nu am vrut sa reprezint "copilul drogat" pentru parintii mei!

dar...viata iti rezerva si multe surprize :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu tine de faptul ca tu vrei sau stii sa-ti alegi oamenii din jurul tau!!!

crede-ma,nici eu nu am vrut sa am un iubit drogat!!!

si nici nu am vrut sa reprezint "copilul drogat" pentru parintii mei!

dar...viata iti rezerva si multe surprize :haha:

 

n-ai inteles nimic. ;) No bine,hai sa explic mai urat.:

Daca as avea un iubit care se drogheaza ,l-as trimite naibii,n-as da nici doi bani pe un asemenea om.

Daca tu nu ai fi vrut sub nici o forma sa reprezinti "copilul drogat" ptr parintii tai,si ai fi fost o persoana responsabila,cu capul pe umeri,nu te-ai fi atins de droguri nici macar odata.

 

Viata iti rezerva multe surprize,dar anumite surprize neplacute pot fi evitate.

 

Ma bucur pentru tine ca ai scapat din asa ceva.Esti oricum de apreciat,fata de cei care mor din cauza unei supradoze.

Nu vreau sa ma cert cu tine pe tema asta,ca s-ar putea sa scriu lucruri foarte urate.

Iti doresc multa pace si liniste in suflet pe viitor.:cry: :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n-ai inteles nimic. ;) No bine,hai sa explic mai urat.:

Daca as avea un iubit care se drogheaza ,l-as trimite naibii,n-as da nici doi bani pe un asemenea om.

Daca tu nu ai fi vrut sub nici o forma sa reprezinti "copilul drogat" ptr parintii tai,si ai fi fost o persoana responsabila,cu capul pe umeri,nu te-ai fi atins de droguri nici macar odata.

 

Viata iti rezerva multe surprize,dar anumite surprize neplacute pot fi evitate.

 

Ma bucur pentru tine ca ai scapat din asa ceva.Esti oricum de apreciat,fata de cei care mor din cauza unei supradoze.

Nu vreau sa ma cert cu tine pe tema asta,ca s-ar putea sa scriu lucruri foarte urate.

Iti doresc multa pace si liniste in suflet pe viitor.:cry: :haha:

 

un lucru iti spun:multe din greseli le-am facut pentru ca am ales sentimentele si nu ratiunea!!!am gresit,dar asta sunt !

si inca ceva....daca spui ceva mai dur sau care nu-mi convine mie (asta crezi tu!)....asta nu inseamna ca ne certam!

ci doar ca avem opinii diferite:tu din exterior si eu din experienta :haha:

asa ca.....e bine si cand e cineva mai dur....si incearca sa te puna cu botul pe labe....nu tre sa fie doar lapte si miere!!!

P.S...daca l-ai fi iubit foarte mult pe iubitul tau...si el ar fi avut un mom de ratacire si s-ar fi apucat d droguri...l-ai fi parasit in sec 2????sunt tare curioasa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un lucru iti spun:multe din greseli le-am facut pentru ca am ales sentimentele si nu ratiunea!!!am gresit,dar asta sunt !

si inca ceva....daca spui ceva mai dur sau care nu-mi convine mie (asta crezi tu!)....asta nu inseamna ca ne certam!

ci doar ca avem opinii diferite:tu din exterior si eu din experienta :haha:

asa ca.....e bine si cand e cineva mai dur....si incearca sa te puna cu botul pe labe....nu tre sa fie doar lapte si miere!!!

P.S...daca l-ai fi iubit foarte mult pe iubitul tau...si el ar fi avut un mom de ratacire si s-ar fi apucat d droguri...l-ai fi parasit in sec 2????sunt tare curioasa!

 

 

Ok,ok..nu ne certam,vorbim in contradictoriu.:haha:

Avem opinii diferite .Nu tu din experienta si eu din exterior.Ci tu din experienta uneia care s-a drogat,si eu din experienta uneia care intamplator,vorbeste odata la cateva zile cu drogati ,si care a fost alaturi trup si suflet de cineva care s-a drogat.E o diferenta.

 

In legatura cu "viitorul meu iubit drogat ,absolut extrem de putin posibil":nu exista sanse sa iubesc pe cineva care se drogheaza.E mult sub valorile mele.Am avut iubiti care au avut momente de ratacire.Si nu din alea :"sunt corigent la 3 materii,gagica m-a parasit,n-am bani de buzunar.Viata nu mai are sens,drogurile ma ajuta sa uit ;) ". :haha: Cand zic momente de ratacire,ma refer intr-adevar la momente de ratacire.Si au stiut sa-si rezolve problemele fara droguri.Nu toti isi gasesc refugiul in droguri.Unii isi gasesc ceva mai constructiv.Ii ajuta ratiunea.

 

:cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×