Sari la conținut
Forum Roportal
georgiana_new

Narcomanul-un caz pierdut?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu sunt cea care "nu intelege ce vrei sa spui" . Dispret fata "de ei".....spui tu. Nimic nu" LE poate oferi .....senzatii"...........Scuza-ma dar e ca si cum as declara ca eu sunt patroana de bordel si mi-as expune parerea despre fetele mele.......

 

Situaţia ta nu e la fel de confuză? Nu te mulţumesc pe deplin

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fumezi "iarba" nu e acelasi lucru cu ati injecta heroina. Se "fumeaza" la fiecare colt al blocului , nu e nimic teribil in asta! Nu cred ca ai avut ocazia sa cunosti un dependent de heroina , nu ai mai fi avut atitudinea asta puerila vis'a'vis de acest subiect. Nu cred ca esti constienta de "puterea" acestui drog, si nici nu-ti doresc sa afli pe propria ta piele. Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-ai dat MIE un raspuns desi nu te-am intrebat nimic....................

Nu ti'am dat nici un raspuns - te'am dat ca exemplu.

Acum iti dau un raspuns si totodata pot da ca exemplu acest mesaj al tau atunci cand spun ca exista oameni care doar cred ca gandesc.

Ieri,intr'un ziar, scria asa : A studia fara a gandi e o pierdere de timp.A gandi fara a studia e periculos.Nu cred ca tu ai studiat indeajuns fenomenul.Nu spun ca l'am studiat eu ci doar ca e mult mai bine inteles de cei ce fac mai mult sau mai putin parte din el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ti'am dat nici un raspuns - te'am dat ca exemplu.

Acum iti dau un raspuns si totodata pot da ca exemplu acest mesaj al tau atunci cand spun ca exista oameni care doar cred ca gandesc.

Ieri,intr'un ziar, scria asa : A studia fara a gandi e o pierdere de timp.A gandi fara a studia e periculos.Nu cred ca tu ai studiat indeajuns fenomenul.Nu spun ca l'am studiat eu ci doar ca e mult mai bine inteles de cei ce fac mai mult sau mai putin parte din el.

 

Vrei sa discutam concret despre ceva? Astept - fara atacuri la persoana

Nu imi vei dovedi mie sau altora "intelegerea" ta - incercand sa ma jignesti. Daca nu intelegi asta, conversatia nu isi are rostul

 

Ieri,intr'un ziar, scria asa : A studia fara a gandi e o pierdere de timp.A gandi fara a studia e periculos.Nu cred ca tu ai studiat indeajuns fenomenul.

 

Acesta nu este un raspuns. Aceasta este o "maxima" copiata

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu imi vei dovedi mie sau altora "intelegerea" ta - incercand sa ma jignesti.

Nu incerc sa te jignesc.Daca as vrea as face'o si gata.Cauza din spatele ideii ca eu as incerca sa te jignesc e usurinta cu care tu poti fi ironizata - aici si aiurea.

In alta ordine de idei aici se vorbeste despre narcomani.Asta e si scopul threadului :Sa spuna fiecare celor ce participa la discutie - aici celor al meu este egal cu altora al tau - modul in care ei inteleg/au inteles fenomenul.

 

Ieri,intr'un ziar, scria asa : A studia fara a gandi e o pierdere de timp.A gandi fara a studia e periculos.Nu cred ca tu ai studiat indeajuns fenomenul.

 

Acesta nu este un raspuns. Aceasta este o "maxima" copiata

Dupa cum am spus : Ieri intr'un ziar scria asa .Binenteles ca aia din ziar au copiat o maxima.Ala era si scopul rubricii.Confucius era plagiat acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca vezi doar "cauzele din spatele ideilor". Poate ca l-ai citit pe Confu dar ai avut o traducere proasta. Nu uita ca uneori ceea ce vezi este exact ceea ce pare ca ar fi........Cat priveste felul "psihologic" in care incerci sa aperi o comunitate "decazuta" - respectiv a drogatilor - nu ma provoaca sa inteleg ce vrei sa spui. Decadenta este decadenta- si nimic mai mult.

O zi frumoasa :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici sunt de acord cu tine. :stars:

Sigur ca nu e bine sa judeci - dar poate sa iti placa ceva, sau doar sa fi de acord sau sa te lase indiferent. Nu e atat de important daca intelegi fenomenul sau nu . Important e cum te raportezi tu personal la el. Atata timp cat avem rabdare sa ii ascultam, eventual intelegem pe altii ca si cum adevarul e undeva la mijloc - se pot crea dicutii constructive. Chiar daca nu mergem toti pe aceeasi directie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Replica a fost adresata altcuiva. Imi cer scuze pentru confuzie...tu spuneai ceva despre bordel ( daca nu ma insel) ori eu ma adresam celei/ui care spunea ca se drogheaza de cativa ani si ca e foarte multumit/a de statutul ei/lui de teribil/a. Oricum "draga mea" eu incerc sa fiu atat cat de atent pot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×