Sari la conținut
Forum Roportal
Monsieur Louis

Petitie impotriva risipirii banilor publici pe salariile clericilor.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Gelu, nu vrei sa devii tu Miss Boboc?

Nu de alta, dar confunzi mancarea cu mancarimea si vorbesti prostii in mod constant.

 

Cand o sa ai tu un creier mai dezvoltat decat gaina, o sa afli cu stupoare ca o astfel de oficiere se face LA PRIMARIE, de catre AUTORITATILE STATULUI. Atunci esti casatorit OFICIAL.

 

La biserica te duci in calitate de credincios in prostii (asa cum esti tu) si acolo faci un RITUAL CRESTIN.

 

Tu esti unul din cei care cauta bijuterii in parizer.

 

 

Pace, pace intre doua .....! Mai man, da' daca omu' nostru n-are chef sa mai mearga la biserica, a cui o fi ea, ce te doare pe tine? N-auzi ce casnicie longeviva are? Cre' ca nu mai asteapta binecuvantarea nimanui, nici "spor in casa" de la nimeni, poate si le face singur, cu mana lui. Nu e mai fain asa? Ce sa mai dai banii aiurea pe slujbe si pomelnice? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gelu, nu vrei sa devii tu Miss Boboc?

Nu de alta, dar confunzi mancarea cu mancarimea si vorbesti prostii in mod constant.

 

Cand o sa ai tu un creier mai dezvoltat decat gaina, o sa afli cu stupoare ca o astfel de oficiere se face LA PRIMARIE, de catre AUTORITATILE STATULUI. Atunci esti casatorit OFICIAL.

 

La biserica te duci in calitate de credincios in prostii (asa cum esti tu) si acolo faci un RITUAL CRESTIN.

 

Tu esti unul din cei care cauta bijuterii in parizer.

 

Cand o sa am un creier mai dezvoltat ca gaina si cand o sa ma manace unghiile atunci o sa vezi si tu cum arata chestia dintre picioarele unei femei.Defapt zi mersi daca o vezi pe cea a unei babe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca de-a lungul secolelor "reprezentantii domnului" si-au batut joc de noi nu maieste o noutate pentru nimeni. Incepand cu Anna,Kaiafa , Savonnnarollla, Torquemada ,cruciati and @ .Teoctist cand a fost revolutia din decembrie ii trimitea telegrame tovarasului si il aproba....asa...ca slujitor al lui Dumnezeu. Iar cand esti la ananghie si ai o inmormantare trebuie sa dai,ca daca nu dai ,ramane neingropat ...si cate si mai cate...De-a lungul timpului au fost oameniii regimului care era la putere in epoca respectiva si care sub taina spovedaniei dadeau oamenii pe mina autoritatilor/ Dupa parerea mea astia nu cred in Dumnezeu....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca de-a lungul secolelor "reprezentantii domnului" si-au batut joc de noi nu maieste o noutate pentru nimeni. Incepand cu Anna,Kaiafa , Savonnnarollla, Torquemada ,cruciati and @ .Teoctist cand a fost revolutia din decembrie ii trimitea telegrame tovarasului si il aproba....asa...ca slujitor al lui Dumnezeu. Iar cand esti la ananghie si ai o inmormantare trebuie sa dai,ca daca nu dai ,ramane neingropat ...si cate si mai cate...De-a lungul timpului au fost oameniii regimului care era la putere in epoca respectiva si care sub taina spovedaniei dadeau oamenii pe mina autoritatilor/ Dupa parerea mea astia nu cred in Dumnezeu....

 

Şi care-i problema dacă răm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teoria este sublima, practica si ocultismul din biserica ne omoara. ce se face in ortodoxism, TOTUL este ocultism curat. Mie une imi ingheata sangele in mine cand vad si aud ce se face in timpul slujbelor de tot felul. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa le dea dumnezeul ala in care cred :jester:

 

 

 

 

 

eu nu m-am maritat religios si nici n-am de gand.copiii nu mi-i botez(sa aleaga ei asta,cand vor fi in cunostinta de cauza) si de inmormantari sa n-aud.vreau sa fiu incinerata.

si de cate ori prind un popa,ii spun exact ce cred despre natia lor.

 

 

 

 

eu respect ceea ce familia mea doreste sa faca.toti sunt credinciosi si chiar daca eu nu sunt de acord cu d-zeu le respect parerile.daca tatal meu vrea sa fie inmormantat,este treaba lui,asta nu inseamna ca daca voi participa la inmormantare,o fac din respect pentru popa si d-zeu.o fac sa-mi iau la revedere de la el.

 

 

 

 

 

de acord cu tine.

 

 

 

cat despre popi,sa puna mana sa munceasca..nu sa ne abureasca.

 

Esti o dulce!

Desi nu te pretinzi crestina si nu ai tangente cu Biblia gandesti ca un om care il cunoaste pe Dumnezeu.Esti pe drumul cel bun.Domnul sa fie cu tine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... o posibilă motivaţie a unui necredincios: respectarea dorinţei celor apropiaţi. Dacă pentru ei ritualul respectiv reprezintă ceva important, de ce să nu
Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×