Sari la conținut
Forum Roportal
Monsieur Louis

Petitie impotriva risipirii banilor publici pe salariile clericilor.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

semnata si para-semnata !

 

ce sens are sa facem casoaie de rugaciune, cand mor oameni de foame, boala si frig ? cum naiba sa fiu de acord sa se plateasca din salariul meu niste imbuibati ?

 

NU ! zeci de milioane in salarii? pentru ce ? pentru barbile si burdihanele lor? NO WAY !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
semnata si para-semnata !

 

ce sens are sa facem casoaie de rugaciune, cand mor oameni de foame, boala si frig ? cum naiba sa fiu de acord sa se plateasca din salariul meu niste imbuibati ?

 

NU ! zeci de milioane in salarii? pentru ce ? pentru barbile si burdihanele lor? NO WAY !

Bravo! :D !!!!!!!!!!!!!! Point made!!!!!!!! :D ........ Daca e sa se roage crestinii, se roaga ei si acasa că noi asa facem .... nu avem nevoie de nu stiu ce locatii....... Daca e sa creada cred ei si acasa!

post-81066-1197047164_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bravo! :think: !!!!!!!!!!!!!! Point made!!!!!!!! :blink: ........ Daca e sa se roage crestinii, se roaga ei si acasa că noi asa facem .... nu avem nevoie de nu stiu ce locatii....... Daca e sa creada cred ei si acasa!

stimabile eu nici cand eram crestin nu prea calcam mult pe la biserica ,dar asta nu inseamna ca tre sa le iau altora dreptul

sint multi preoti care iau salariu degeaba dar sint altii care il iau pe bune cine sintem noi sa judecam ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sponzorii!

pe bune te si vad la biserica donand bani :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai vad ca parlamentul e la fel de legat de sarlatanie ca si preotii de bani.

 

Pai daca preotii il slujesc pe Dumnezeu ...pai atunci plata ptr munca lor sa le-o platewasca tot EL!

De la societate sa primeasca bani doar cei care presteaza o munca utila societatii

 

Deci preotil nu trebuie sa beneficieze de bani caci ei vor fi rasplatiti de Dumnezeu ptr activitatea pe care o depun ...si nu este corect ca ptr un singur lucru depus sa primesti doua salarii mai ales ca ptr cel de pe lumea aialalta ...unde dobandesc Comori ...nu platesc impozit!

 

Propun ca preotii sa vanda dimineata zarzavaturi in piata sau sa taie bilete la toaleta publica ...si seara in timpul liber sa isi faca datoria fata de Dumnezeu care bineinteles ii va rasplati!

Dar macar parlamentul nu aberreaza despe ceva fictiv si tembel......

post-81066-1197138385_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
auzi ... si mos craciun tot o metoda de manipulare a maselor este, insa n'am auzit pe nimeni sa'l critice . :flowers:

stii ce ?mos craciun e mic copil pe langa biserica.si cine anume te manipuleaza pe tine prin intermediul lui mos craciun? :spiteful: mamica si taticu?te ameninta ca nu mai primesti cadoul daca nu esti cuminte? :hi:

i'm curious!cum de ti-a venit in minte asta?te-a cuprins si pe tine spiritul sarbatorilor? :spiteful:sau a fost asa,doar :pardon:

Editat de nycole

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×