Sari la conținut
Forum Roportal
Monsieur Louis

Petitie impotriva risipirii banilor publici pe salariile clericilor.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

stii ce ?mos craciun e mic copil pe langa biserica.si cine anume te manipuleaza pe tine prin intermediul lui mos craciun? :spiteful: mamica si taticu?te ameninta ca nu mai primesti cadoul daca nu esti cuminte? :pardon:

i'm curious!cum de ti-a venit in minte asta?te-a cuprins si pe tine spiritul sarbatorilor? :spiteful:sau a fost asa,doar :flowers:

pai si sf.niculae nu e la fel ori bataie ori cadou?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai si sf.niculae nu e la fel ori bataie ori cadou?

pai da.aceeasi este ideea.dar cred ca se deviaza rau de tot de la subiect.se vb de cu totul altceva aici. :lol2: :spiteful:

Editat de nycole

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu care v-ati lasat inselati de ei, acum ca au bantuit chipurile cu "mantuirea" sau "botezul" neamului..... atunci cand vin in casa pe teren TREBUIE SA TAIE CHITANTA!!!!!!!!! Grav e ca NU se taie!!!!!!!!!! Spaga merge eroic!!!!!!

 

Ps: au fost azi la baba mea de la parter si am vazut eu cum le dadea spaga aia si ei NU ziceau NIMIK!!!!!!!!!! Si nici NU taiau chitante!!!!!

post-81066-1199468818_thumb.jpg

post-81066-1199468823_thumb.jpg

post-81066-1199468831_thumb.jpg

post-81066-1199468843_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

normal ...sunt banii lor ...

 

daca sunt baieti destepti ...si multi naivi ,in romania .... :doh: asa e si cu icoanele cu moastele cu apa sfintita ...toate aduc beneficii in buzunarele lor !

Editat de nelu28

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
normal ...sunt banii lor ...

 

daca sunt baieti destepti ...si multi naivi ,in romania .... :doh: asa e si cu icoanele cu moastele cu apa sfintita ...toate aduc beneficii in buzunarele lor !

Atata timp cat banu' merge asa o sa traiesca si crestinimul asta.......... Ei se dau mantuitari da, defapt, sunt adepti ai devizei "totul pentru bani!"...... Interesu' poarta fesul....... bine ca au fraieri de inselat!

post-81066-1199501297_thumb.jpg

post-81066-1199501303_thumb.jpg

post-81066-1199501319_thumb.jpg

post-81066-1199501325_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atata timp cat banu' merge asa o sa traiesca si crestinimul asta.......... Ei se dau mantuitari da, defapt, sunt adepti ai devizei "totul pentru bani!"...... Interesu' poarta fesul....... bine ca au fraieri de inselat!

ei, na, ca ii si vezi sa renunte, atata timp cat au "vacute" de muls ! ca romanu', cand se duce cu spovada, impinge si sutarul, ca sa fie rugaciunea mai bine primita ! :airkiss: nu ne mai facem noi bine... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ei, na, ca ii si vezi sa renunte, atata timp cat au "vacute" de muls ! ca romanu', cand se duce cu spovada, impinge si sutarul, ca sa fie rugaciunea mai bine primita ! :cheer: nu ne mai facem noi bine... :doh:

nu neaparat nu toata lumea impinge sutarul . eu in 34 de ani m-am spovedit o data 5 secunde si i-am zis ca atat am de declarat daca mai e ceva o sa ii zic lui dumnezeu direct. si nu a vrut sa ma impartaseasca si m-am tirat instant amai urmat o vizita la alta biserica unde ma impartasit fara intrebari si gata cu bisericeala .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt impotriva doar a risipirii banilor publici pe salariile lor, ci si pe finantarile care se dau de catre stat la organizatia lor (bor)........ bani risipiti AIUREA! In loc sa finanteze azilele sau spitalele, de care populatia are stricta nevoie) statul finanteaza ceva INUTIL, ca daca e sa crezi, te rogi si acasa. Spitalele nostre arata ca dracu' efectiv + ca nu au medicamentele necesare pt. tratamente sau alta recuzita (pansamente,seringi sau alte chestii necesare tratarii bolnavilor), la fel si ambulantele (care mai vin si la 7 ore dupa ce le chemi), dar statul da bani pentru nustiu ce constructii ale bor, constructii care nu le vad rostul (una e sa fie cateva biserici, una per cartier ca sa se roage babele, dar la noi sunt cu miile - pasul si biserica) ........... Guvernul ar trebui sa foloseasca banii respectivi pe treburi mult mai utile populatiei (pensii mai mari, case de copii, spitale, oameni saraci, azile de batrani, renovarea scolilor de la tara...) nu pe finantatul unei organizatii manipulante si profitoare de pe urma tuturora! De exemplu: organizatia respectiva (bor) e finantata de stat, dar mai jecmaneste si "enoriasii" de bani... babele proaste si dezinformate dau banu' ca daca nu, chipurile, nu se face minunea sau nu se citeste pomelnicul....... sau faza cu "cutia milei"...... pai tot babele is jecmanite da nu isi dau seama. Organizatia asta cred ca are mai multi bani si decat Becali da' macar asta nu jecmaneste abuziv populatia si nici nu il finanteaza aiurea statu' + ca a ajutat mult sinistratii aia! Bor vorbeste de iubire si ajutor reciproc da' NU a contribuit cu nici in leu la ajutotarea saracilor sau a sinistratilor!!!!!!!!!

post-81066-1200493032_thumb.jpg

post-81066-1200493037_thumb.jpg

Editat de Eddie_Killer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu neaparat nu toata lumea impinge sutarul . eu in 34 de ani m-am spovedit o data 5 secunde si i-am zis ca atat am de declarat daca mai e ceva o sa ii zic lui dumnezeu direct. si nu a vrut sa ma impartaseasca si m-am tirat instant amai urmat o vizita la alta biserica unde ma impartasit fara intrebari si gata cu bisericeala .

dupa cele povestite de tine, iarta-ma ca nu te iau drept etalon si raman la parerea mea. sunt oameni care se spovedesc de nu stiu cate ori pe saptamana, nu o data in 34 de ani... :) ...si sa vezi maldarul de bani cum creste langa poala lu' taica popa...

eu am nimerit pe-acolo intr-o zi oarecare, asa ca nu exista motiv sa cred ca era o situatie speciala si ca maldarul ala de obicei nu creste asa repede...:lol:

 

 

hello, vali, ce-ai patit? man, erai altfel, ce s-a intamplat cu tine ? erai mai logic in mesaje, acuma parca o dai prin balta rau de tot.

 

 

Bor vorbeste de iubire si ajutor reciproc da' NU a contribuit cu nici in leu la ajutotarea saracilor sau a sinistratilor!!!!!!!!!

aici sunt nevoita sa te contrazic. stiu din surse sigure ca au bagat o gramada de fonduri la inaintare cand cu sinistratii.

Editat de dark_light

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×