Sari la conținut
Forum Roportal
Monsieur Louis

Petitie impotriva risipirii banilor publici pe salariile clericilor.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Baptistii de care vorbesti precum si ceilalti pocaiti nu sunt oi ci lupi imbrcati in haine de oaie.Intradevar Dugulescu a fost un om de valoare,bun poet,politician,diplomat...si a facut foarte mult pentru fratii lui neoprotestanti.Faptul ca unii l-au tradat nu e o practica neobisnuita printre ei.El a fost un exemplu in acest sens.Un Iuda sef peste...alti Iuda mai mici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Practic acesti oameni dadeau bir lui Cezar, plateau cotizatia la Congregatia locala si la o adica se transforma din parteneri aceleeasi cai asa zis inguste in macelarii propriilor frati.

Mai are rost atunci sa stai la masa cu aceeasi oameni ? Mai are rost sa te intilnesti zilnic cu ei si sa le vezi zimbetul rece si fals ? Mai are rost sa le acorzi atentie ?

 

corect ...

 

de aceea astazi mesajul lui Dumnezeu este ;

 

Apocalipsa 18:4 Apoi am auzit din cer un alt glas, care zicea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si SUA ..este Icoana Fiarei ..(VATICANUL )....

 

...adica mana dreapta a Vaticanului !

 

 

11 Apoi am văzut ridic

Editat de nelu28

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vaticanul e problema!

Nu catolicii contemporani ci SUA...

 

 

 

Stimabile problema are radacini mioritice

 

nu americanii sint de vina ci mentalitatea romanului. A crezut ca dupa lovitura de Stat din 1989 vin americanii aici si fac tara frumoasa, plina de sosele suspendate, zgaraie nori, si romanii sa stea cu manutele in sin sa se uite la ei. Ciuda care o au romanii este tipic bolsevica. Mereu natiunea asta a lins cit a putut talpile otomanilor apoi le-a bagat sulita in coasta, asa au facut cu nazistii, au semnat acorduri au fost lingaii lor, apoi i-au tradat dind mina cu sovieticii. Apoi uite ce fac acuma....nu le iasa cu americanii pasenta hai sa-i porcaim, asa de ciuda ca-i asteptam de 40 ani sa vina in Romania si nu au venit.

Zici sa iasa lumea din Babilon, pai nu stiu daca asta a fost si este mesajul Evangheliilor. Nu stiu daca mesajul este de divizare, dar parca bine zici ca in Ghetimane, CINEVA s-a rugat sa fie scosi din lume cei care cred in El, sa fie dusi in separare de lume, undeva chiar pe muntele Athos departe de orice organizatie, numai ei de ei. Asa e ai dreptate. De cind e lumea si pamintul omului i-a placut pestera singuratatii. Cred ca numai diavolul a bagat ideea asta cu separarea de Trup si uite cum musca dizidentii momeala.. Vezi ? De asta nu mai are chef sa vina nimeni la teoria asta, chiar dintre ai tai se maninca si se pirasc prin ziare cu dosare de la CNSAS mai rau ca cei rai, singuri se fac de ris.

Dar ce usor e sa dai vina mereu pe altii, ce fain e sa zici avem credinta adevarata de mai bine de 2000 ani, catolicii sint de vina, ba chiar romano-catolicii, apai si nu numai ei ci si americanii. si uite de unde sare iepurele cu aparitia antichristului, draga de ea Europa cu stelele ei cele multe . Se ridica incet dar sigur din cenusa, un Imperiu ce va culmina cu evenimente surprinzatoare ptr toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ce usor e sa dai vina mereu pe altii, ce fain e sa zici avem credinta adevarata de mai bine de 2000 ani, catolicii sint de vina, ba chiar romano-catolicii, apai si nu numai ei ci si americanii. si uite de unde sare iepurele cu aparitia antichristului, draga de ea Europa cu stelele ei cele multe . Se ridica incet dar sigur din cenusa, un Imperiu ce va culmina cu evenimente surprinzatoare ptr toti.

 

O atmosferăsărbătorească nu este valabilă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai spus o ploaie de cuvinte fara nimic concret. Ma confunzi cu cineva ? lasa predicile si sustineti teoria dizidentismului. Unde sa iesi ? Si de ce ? Si e bine sa te izolezi ? de un tot unitar nu ai auzit ? de un trup sau turma nu stii nimic ?

De unde le scoateti voi astia si cine va da textele astea ca sa suciti adevarul cu cuvinte mestesugite ?

daca m-as lua dupa tine , ar trebui sa demolam institutiile religioase , ceea ce fac acum europenii, probabil tu vezi asta bine. transforma bisericile in depozite de marfuri. Pai daca nu mai merge lumea la slujbe ai sa zici. pai au dat crezare unor idei ca ale tale. Eu zic asa ca unde sint doi romani sau mai multi sint tot atitea biserici, bisericute. toti vor sa fie ceva mari in organizatie. parca ar avea avantaje. mai stii ...?

 

Chiar la sf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×