Sari la conținut
Forum Roportal
kelly

Si baietii trebuie cuceriti !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da e f adevarat ca si un baiat se vrea a fi cucerit...

Personal, imi place la nebunie sa fiu alintat, sa ma simt iubit... (nu ca n-as fi dar cei care am mai citit ce am mai scris stiu on parte din poveste, in fine...)

Asa ca si un baiat trebuie cucerit... si parerea mea ca e mult mai usor... sau poate ca asa vede fiecare ... eu ca baiat spun ca fetele sunt mai dificile, si invers... :De

Si consider ca daca vrei ca o relatie sa mearga bine si sa`la tii langa tine...

trebuie sa-ti cuceresti partenerul in fiecare zi cu mici ... trucuri... :lol2:

 

Trebuie multa atentie... si dispozitia necesara...! srry, stiu :roll: !

Sau poate nu :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca si baietii trebuie cuceriti, poate mai mult decat fetele. Unui baiat ii place mult sa fie alintat , sa se "joace" fata cu el. Din cate cunosc eu pana acum nici un baiat nu a facut figuri in clipa in care, cand era singur cu o fata, sa nu-i placa sa fie alintat si sa se poarte ca niste copii.

Iar daca unei fete ii place un baiat, inainte de a incerca sa-la cucereasca trebuie sa afle cam ce-i place si pe urma sa-ti pui atuu-rile in practica.:lol2: altfel risca sa devina ridicola, incercand tot felul de "trucuri". spun asta pentru ca am vazut o fata care se umileaa de-a dreptul, iar baiatul se amuza pe seama ei. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stim foarte bine ca dincolo de masca de "duri" pe care cei mai multi barbati o afiseaza se ascunde dorinta dea a fi cuceriti,mangaiati,doriti,iubiti..si in fine,dominati!!chiar daca nu vor sa recunoasca asta..noi stim,de-asta ne si permitem sa-i tinem "la foc mic" de cate ori vrem.e drept ca si un barbat poate face lucrul asta numai ca ei se tem mai tare decat noi..

un barbat cucereste pentru a se putea lasa cucerit apoi.nu trebuie sa fii frumoasa ci doar sa ai acel "ceva".sunt de parere ca o femeie desteapta poate avea orice barbat isi doreste atata timp cat stapaneste "arta seductiei".e valabil si viceversa,desigur, numai ca noi, "naivele" din noi,ne dezvaluim defectele intr-un mod atat de feminin incat barbatii simt nevoia sa ne "ofere protectie".suntem hoate,nu zic dar nu e vina noastra ca vulnerabilitatile noastre sunt interpretate ca fiind virtuti..

nu ii subestimez pe barbati si nu ii bag pe toti "in aceiasi oala" ,sunt si exceptii insa toti suntem pana la urma oameni nu?!

mai vorbim..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

off.........as vrea sa cuceresc un barbat si nush cum/.....la ora asta nu imi vine nimic inteligent in cap.....of, ce trist

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iata cateva ideifara pretentii si aprobate de tabara masculina. Acestea va vor ajuta sa pastrati pasiunea si iubirea in cuplu si sa fiti foarte fericiti impreuna.

 

Regula 1

Fii pozitiva, spune ce-ti place, in loc sa spui ce nu-ti place, si vorbeste mai curand de ce merge, decat de ce nu merge

 

Regula 2

Spune-i cuvinte tandre, pronunta-i numele cat de des posibil, nu numai in pat

 

Regula 3

Asculta ce-ti spune, ia vorbele lui asa cum sunt, nu traduce ce spune prin ceea ce ti-ar fi placut sa auzi. Si nu-i reprosa ca nu a pronuntat cuvintele pe care ti-ar fi placut sa le auzi

 

Regula 4

Aproba-i optiunile, hotararile, in masura rezonabilului si in masura in care asta il face fericit. Daca iti cere sfatul, sfatuieste-l, dar nu-i impune ce sa faca, nu ordona si nu-l ameninta

 

Regula 5

Ceea ce faci trebuie sa se potriveasca cu ceea ce spui, si ceea ce spui trebuie sa se potriveasca cu ceea ce faci

 

Regula 6

Arata-i ca te atrage fizic; atinge-l, provoaca-l, straduieste-te sa-i placi. Nu considera niciodata acest lucru ca fiind obtinut o data pentru totdeauna. Si apoi, fa-l sa stie ca inca are nevoie sa te vaneze din cand in cand, daca vrea sa te pastreze

 

Regula 7

Lasa-l sa ia initiativa in relatiile sexuale, mai ales la inceputul legaturii, dar raspunde cu entuziasm si primeste-i fanteziile (in masura limitelor tale, bineinteles) fara prejudecati

 

Regula 8

Spune-i "vrei?" in loc de "poti?, ca sa nu-i pui la indoiala capacitatile. Si cere-i ajutorul din cand in cand, ca sa desfaci un borcan de castraveti, de exemplu, pentru ca se va simti foarte util

 

Regula 9

Daca nu ai incredere in el, exprima-ti temerile folosind persoana intai; in tine nu ai incredere, nu in el. E problema ta, nu a lui. Nu-l acuza de nimic, mai bine explica-i de ce nu-ti inspira incredere. Regula persoanei intai prevaleaza in toate discutiile mai mult sau mai putin agitate pe care le vei avea cu el

 

Regula 10

L-ai ales, ai ales sa fii cu el, nu cu un altul, atunci nu te stradui sa-l schimbi, nu se va schimba. Daca nu-ti place, decat sa-ti faci iubitul sa se schimbe, mai bine schimba-l cu un altul

http://www.eva.ro/dragoste/jocul-de-a-drag...ticol-2364.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La o prima lectura:

 

Iata cateva ideifara pretentii si aprobate de tabara masculina. Acestea va vor ajuta sa pastrati pasiunea si iubirea in cuplu si sa fiti foarte fericiti impreuna.

 

Regula 1

Fii pozitiva, spune ce-ti place, in loc sa spui ce nu-ti place, si vorbeste mai curand de ce merge, decat de ce nu merge

 

SI CEEA CE NU MERGE SE VA SCHIMBA DE LA SINE ??? SAU NE VOM PREFACE CA MERGE...

 

Regula 2

Spune-i cuvinte tandre, pronunta-i numele cat de des posibil, nu numai in pat

 

OK

 

Regula 3

Asculta ce-ti spune, ia vorbele lui asa cum sunt, nu traduce ce spune prin ceea ce ti-ar fi placut sa auzi. Si nu-i reprosa ca nu a pronuntat cuvintele pe care ti-ar fi placut sa le auzi

 

FA-L SA TI LE SPUNA

 

Regula 4

Aproba-i optiunile, hotararile, in masura rezonabilului si in masura in care asta il face fericit. Daca iti cere sfatul, sfatuieste-l, dar nu-i impune ce sa faca, nu ordona si nu-l ameninta

 

FII DOAR "ORGAN CONSULTATIV", NU SI "DECIZIONAL"

 

Regula 5

Ceea ce faci trebuie sa se potriveasca cu ceea ce spui, si ceea ce spui trebuie sa se potriveasca cu ceea ce faci

 

ABSOLUT !

 

Regula 6

Arata-i ca te atrage fizic; atinge-l, provoaca-l, straduieste-te sa-i placi. Nu considera niciodata acest lucru ca fiind obtinut o data pentru totdeauna. Si apoi, fa-l sa stie ca inca are nevoie sa te vaneze din cand in cand, daca vrea sa te pastreze

 

?!?

 

Regula 7

Lasa-l sa ia initiativa in relatiile sexuale, mai ales la inceputul legaturii, dar raspunde cu entuziasm si primeste-i fanteziile (in masura limitelor tale, bineinteles) fara prejudecati

 

Regula 8

Spune-i "vrei?" in loc de "poti?, ca sa nu-i pui la indoiala capacitatile. Si cere-i ajutorul din cand in cand, ca sa desfaci un borcan de castraveti, de exemplu, pentru ca se va simti foarte util

 

:flowers:

 

 

Regula 9

Daca nu ai incredere in el, exprima-ti temerile folosind persoana intai; in tine nu ai incredere, nu in el. E problema ta, nu a lui. Nu-l acuza de nimic, mai bine explica-i de ce nu-ti inspira incredere. Regula persoanei intai prevaleaza in toate discutiile mai mult sau mai putin agitate pe care le vei avea cu el

 

DACA TREBUIE SA FUNCTIONEZE REGULILE 1, 4, 7, 8, 9, MAI BINE TRECI LA

 

Regula 10

L-ai ales, ai ales sa fii cu el, nu cu un altul, atunci nu te stradui sa-l schimbi, nu se va schimba. Daca nu-ti place, decat sa-ti faci iubitul sa se schimbe, mai bine schimba-l cu un altul

http://www.eva.ro/dragoste/jocul-de-a-drag...ticol-2364.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atata teorie :flowers: ...

 

Sa fi toleranta, ascultatoare, un sprijin nu cred ca se invata lecturand, sunt lucruri care se invata in cuplu, exact ce ne face noua placere le face si lor .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×