Sari la conținut
Forum Roportal
kelly

Si baietii trebuie cuceriti !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

concluzia la care am putut sa ajung cat de cat din proprie experienta este ca barbatii/baietii se plang mereu ca femeile/fetele sunt contradictorii, trec repede de la o stare la alta si nu stiu ce vor, si - mai mult e f greu sa le intelegi, desi asta e exact ceea ce le place la noi... un exemplu elocvent - "marturisirile" amicului nostru -=Adi=- :o: :

 

Insa imi plac fetele destepte si care par inaccesibile. Fete care nu sunt ca o planta cand ies cu mine, carora le place sa fie dominate dar nu se lasa dominate asa usor, care stiu sa fie si copil si femeie. etc etc

 

[snapbacca]43952[/snapbacca]

 

asadar, le place "eternul mister feminin", faptul ca te poate controla dar ca in acelasi timp mai ramane ceva ce nu va putea controla niciodata, faptul ca i te daruiesti si reusesti sa-ti mentii inocenta, te iubeste pentru ca il iubesti si in acelasi timp il tii intr-un sah inofensiv similar tachinarii.... the list could go on, dar nu mai are rost, you got the point...

 

cat despre cucerirea in sine, nu cred ca ne deosebim deloc, baietii de fete... cucerirea cred ca e realizata de noi insine asupra noastra, in functie de mecanismele noastre interioare si de norocul pe care la-am avut sa intalnim o persoana "that macaes us ticca" si cu care realizam ca avem ceva in comun...

 

i-m gonna stop now..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ee...baietii unt mai complicati decat fetele...azi iti zic ca te iubesc maine ca te urasc..si vorbec din proprie epxerienta...atata cat poti avea la 17 ani..dar nu potintelege baietii..dar reau totisu sa tiu cum poti cuceri o veche iubire...Subiect nou;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar sunt si eu curios... Care sunt simtomele care apar la o fata atunci cand place pe cineva? (In afara de cele evidente, evident. :Pe)

[snapbacca]42394[/snapbacca]

Nu mai fi atat de curios, ca sa-ar putea sa afli .... :- Pe de alta parte cred ca in egala masura, aceleasi "simptome" apar si la baieti. La fel si cucerirea , deopotriva, asemanatoare... Chiar daca sunt o gramada de chestii care nu plac unui baiat unul singur insa, o chestie minora le poate acoperi... Evit sa aberez, ideea este ca sunt impulsuri de moment, peste care nu poti trece si de asemenea se leaga multe... imaginatie, visuri, nu se ignora experientele anterioare, daca esti corect "inarmata" poti cuceri si fara sa vrei pe cineva... iar cand iti propui asta, ...sa nu mearga :unsure: ... ^_^ Aveti grija ce va doriti, o sa primiti ce meritati :sifty:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte usor se poate cuceri un baiat...va spun eu.Eram in parc si o fata sa-a alaturat grupului nostru.Ea sa-a bagat cu mine in seama.Mi-a propus sa ne plimbam singuri,eu am acceptat si de atunci am ramas iubiti... :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
baietii unt mai complicati decat fetele...azi iti zic ca te iubesc maine ca te urasc

cred ca fazele astea le fac mai des fetele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca fazele astea le fac mai des fetele

[snapbacca]52088[/snapbacca]

Ai dreptate.Am avut o prietena care acum era moarta dupa mine acum nu mai era ma facut sa-i sterg nr de telefon si alaltaieri ma sunat si ma intrebat daca nu imi este dor de ea. :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca unii au si mentalitatea cam :soc: ........si au o impresie gresita despre o fata care face primul pas, sau cand se -tine' dupa un baiat.....

normal ca si baietii trebuiesc cuceriti...ca doar nu o sa ii neglijam dar fetele fiind mai rezervate in privinta asta(majoritatea, cel putin asta cred )...asteapta ca macar sa fie ceva reciproc. si daca baietii se arata cat de cat interesati atunci la atac.... :Pe

a fost o singura data in care am incercat sa cuceresc un baiat(poate ca nu era metoda cea mai buna, am aflat numarul lui de telefon...am inceput sa ne dam mesaje era oca, el vroia sa ma cunoasca mi-am facut curaj si am mers la el....am facut cunostinta dar am ramas la stadiul asta...adica nici eu nu am mai incercat nimic dar nici el nu sa-a aratat prea interesat , de asta am si renuntat ). si astfel sa-a terminat prima mea tentativa de cucerire, cu aproape un esec.....

asa ca eu sunt genul care se lasa cucerita.....si daca imi place vreun baiat doar las impresia ca ma intereseaza persoana lui si prefer sa fie ceva de comun accord sa ne intelegem din priviri si......daca e sa fie ceva e bine :huggles:

fostului meu prieten ii placea mereu sa fie dominat si ca fata sa ia initiativa mereu.....pe mine m-a deranjat asta mereu...simtem ca numai eu hotaram in relatia aia :o:....deci eu imi sustin punctul de vedere....de comun accord cea mai buna varianta :Pe

Editat de pufuletz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ooo! si mie mi sa sa intampla ceva ciudat..adica vreau sa pun gherutle pe un tip :De si ..e super aiurea..adica dupa c ,,eram in plan''-asta pana el ma sarutat tra la la - a inceput sa se poarte destul de ciudat :) adica isi tot face antireclama..zice ca lui nu-i plac giugiulelile, ca nu stie daca poate sa aiba grija de mine sau sa fie atent...lucruri care pentru mine inseamna destul de mult intr-o relatie, nu?SO THE QUESTION IS:WHAT sOULD I DO??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×