Sari la conținut
Forum Roportal
kelly

Si baietii trebuie cuceriti !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asa e Crystal.. dar.. poate ca ei nu au fost cuceriti.. poate ei au cucerit.. :soc: anyway.. nu cred ca ar fi o metoda dupa care sa fie cuceriti baietii.. parerea mea e ca.. "ii place e bine.. nu`i place.. tot bine".. doar sa ii dea fata ocazia baiatului sa o cunoasca mai bine.. poate o sa`i placa pana la urma cine stie.. :)" numai bine :(

Editat de bobby00778

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad de ce atata dileme ca sa ne cuceriti ? :soc:

 

Este relativ simplu sa cuceriti un baiat.

 

Te duci la el si ii spui ca iti place.

Daca ii place de tine totul este oca. :(

 

Daca vreti sa ne cuceriti atunci cand noi "nu vrem"..... :)"

Necesita ceva munca si vointa din partea voastra. (este prea mult de scris si prea multe detalii de dat :) )

 

Nu uitati ca.....totul este posibil. ;)

Editat de -=Adi=-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde si de voi, baietii, sa vrem noi atat de mult asa ceva. Trebuie sa merite efortul.

:soc:

 

Pai era vorba de cum sa ne cuceriti, nu cum sa facem sa merite efortul ca voi sa ne cuceriti. :)

 

Dar in general daca fata nu are o portita deschisa din partea baiatului ...e mai bine sa o lase balta... inseamna ca el are inima "setata" pe altcineva sau chiar nu ii place din start.

[snapbacca]43497[/snapbacca]

 

Fata nu va sti asta pana nu incearca, mai subtil sau mai direct. (sau pana nu ii da el de inteles asta)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai era vorba de cum sa ne cuceriti, nu cum sa facem sa merite efortul ca voi sa ne cuceriti.  :soc:

[snapbacca]43502[/snapbacca]

Asta stiu, se intelegea deja... eu adusesem o completare, in caz ca ii scapa cuiva. :;): In plus, a sunat ciudat partea cu... "atunci cand noi nu vrem". Suna mai bine " atunci cand noua nu ne pasa" sau atunci cand "noi nu avem habar ca incercati". :) :8): :(

Fata nu va sti asta pana nu incearca, mai subtil sau mai direct. (sau pana nu ii da el de inteles asta)

[snapbacca]43502[/snapbacca]

Adevarat, nu te contrazic! :pee :) Si ce am lamurit? :blinca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci au ramas doar doua variante: :huggles: :huggles:

- "the easy way" = sa ii placa de tine

- "the hard way" = sa nu ii placa de tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci au ramas doar doua variante: :huggles:  :huggles:

- "the easy way" = sa ii placa de tine

- "the hard way" = sa nu ii placa de tine

[snapbacca]43946[/snapbacca]

 

Iar am lamurit multe :blinca: :pee

 

A mai ramas o varianta: baietii vor fetele perfecte, dar nici nu stiu ce inseamna asta. :cheers: Voi vreti sa fiti cuceriti, dar nu stiti ce vreti; eventual va hotarati la fata locului. Dagut. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A mai ramas o varianta: baietii vor fetele perfecte, dar nici nu stiu ce inseamna asta. :cheers: Voi vreti sa fiti cuceriti, dar nu stiti ce vreti; eventual va hotarati la fata locului. Dagut. :cheer:

[snapbacca]43948[/snapbacca]

 

Ei na. Parca nu e la fel si pentru fete. :huggles:"

 

Normal ca nu stim ce vrem si nu o sa vrem cand incearca sa ne cucereasca cineva de care nu ne place si nu suntem atrasi, indiferent de ce face.

 

Valabil si pentru fete. (in definitiv nu ne deosebim chiar asa de mult pe cat sa-ar crede)

 

Sa va spun cum au incercat unele fete sa ma cucereasca:

(nu e lauda, sunt doar exemple)

 

1. Prin declararea sentimentelor, insa pentru ca nu am simtit acelasi lucru pentru acea persoana, am ramas doar amici.

 

2. Prin cerere in fata, daca vreau sa fim prieteni de mai multe ori. De 2 ori insa de la aceeasi fata la distanta de 2 ani. Refuz din partea mea o data pentru ca era mai mica cu 4 ani si nici nu imi placea asa mult, iar a doua oara refuz pentru ca am prietena si nu pot sa o insel.

 

3. Prin sarut direct. M-am retras si nu am lasat-o sa ma sarute, deoarece nu am simtit ca pot avea o relatie cu ea si nu am vrut sa ma joc cu ea.

 

4. Propunere de sex direct. 2 cazuri. (unul refuzat pentru ca era o amica buna si ne cunoasteam de vreo 10 ani. Unul acceptat cu o tipa cunoscuta de putin timp)

 

etc etc

 

Insa imi plac fetele destepte si care par inaccesibile. Fete care nu sunt ca o planta cand ies cu mine, carora le place sa fie dominate dar nu se lasa dominate asa usor, care stiu sa fie si copil si femeie. etc etc

 

Aspectul nu are asa mare importanta. Nu trebuie sa fie fotomodel. Daca imi place cum arata si modul ei de a fi, atunci vom fi impreuna. :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragute exemplele tale, nu le comentez ...ca nu e frumos; fiecare cucereste cum poate si cum crede ca are sanse. :huggles: :pee

 

Ai uitat sa spui prin ce metoda, din cele mentionate de tine, ti-ar placea ca fata (...desteapta si inaccesibila, neplanta, dominata/hard-to-get, copil si femeie :cheer: ) sa vrea sa te cucereasca. Eu banuiesc deja... dar nu scot nici un cuvintel. :pee :cheers: :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×