Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu nu pot sa adorm daca in camera palpaie vreo luminita(de la monitor, de la intrerupator, etc.)

pana acum cativa ani nu puteam sa dorm decat daca imi puneam o pernuta pe ureche ca sa nu aud zgomotul de la masinile care trec pe strada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bai perversilor, cind folosesc miinile la..facut mincare, la reparat prin casa...(...)Va ginditi numai la prostii. Nu poate omul sa spuna un obicei ciudat ca rideti...(...)Va doresc si voua la fel, perversilor.

Băi,deconectatule,dar tu de unde ştii la ce ne-am g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bai perversilor, cind folosesc miinile la..facut mincare, la reparat prin casa...la facut montaje electronice...la reparat calculatorul. Si am in fata ceva mai rigid ca coloana mea. Face parte din chestia aia de prezervare a vietii. Adica daca pot sa stau in picioare si in acelasi timp culcat la verticala de ce sa n-o fac. Va ginditi numai la prostii. Nu poate omul sa spuna un obicei ciudat ca rideti...Eu la virsta mea am reusit sa nu fac nici o criza de spate, probabil datorita acestui obicei si de a sta cu cracii sus la tv si chiar calculator. Va doresc si voua la fel, perversilor. :huh:

Dar ce faci daca trebuie sa faci ceva ce ia timp, o ora - doua ?

Faci vanataie in frunte ?

Si aia ca iti prezervi coloana e doar in mintea ta.

Sa nu te afli vreodata intr-o situatie critica in care trebuie sa iti folosesti mainile, si tu din instinct sa cauti sa te rezemi cu capul si sa nu ai cum. Ca e rau. :)

 

Eu de 10 ani tin in buzunar un cristal de stanca. Cica ar trebui sa imi aduca noroc. :)

Si..cum e ? :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

-Cand raman singura imi torn un pahar de JD, ma dezbrac si dau drumu la muzica. Apoi ma apuc sa-mi desenez peretii.

-Daca adorm la perete am cosmaruri.

-Nu suport sa ma atinga necunoscutii sau persoanele cu care vorbesc ocazional.

-Ma sperii foarte repede la zgomote mici/ miscari bruste.

-Cand raman doar cu 5 tigari in pachet, consider ca deja nu mai am si-mi cumpar altul.

-Imi place sa fumez pe intuneric.

- Toate tricourile/ pulloverele mele au gulerul taiat.

-Mereu beau cafea inainte sa ma culc.

-Cand ma enervez extrem de tare ma tund. E un fel de terapie la mine. Daca nu gasesc foarfecul o dau intr-un ras isteric.

Am zis ca..rahat, tre sa mai fie cineva cu obiceiuri din astea. :zorro:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand simt o emotie (indiferent de intensitatea ei) incep sa fac calcule in minte. De pe la vreo 12 ani am "problema" asta. :zorro:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreau sa stau in pat fara sa ma culc trebuie sa fie aranjat...

Nu ma pot culca nespalat

Imi place sa stau la pc/tv cu lumina deschisa

Nu stau la pc fara tv deschis...si muuulte alte idei de gen

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai nou, atunci cand inchid diverse chestii ( cutii, rimelul, sticluta de oja etc), deschid imediat dupa sa vad daca inchisesem bine. :o: Ciudat e ca repet procesul de vreo 5-6 ori consecutiv, din acelasi motiv: Daca nu am inchis bine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai nou, atunci cand inchid diverse chestii ( cutii, rimelul, sticluta de oja etc), deschid imediat dupa sa vad daca inchisesem bine. :spiteful: Ciudat e ca repet procesul de vreo 5-6 ori consecutiv, din acelasi motiv: Daca nu am inchis bine?

 

Tu ai OCD, ce am si eu, si 40% din populatia globului presupun. Nu te stresa, nu cauta medici, e o afectiune cat se poate de normala si o pot numi chiar un lucru normal, obsesia de a repeta lucrurile/gandurile sau a face anumite lucruri intr`un anumit fel. Are si David Beckham chestia asta, chill.

 

Nasol ca poti pierde mult timp cu OCD, deci merita sa ignori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×