Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

aveti niste obiceiuri=)) sa va traiasca!:)) am si yo unu cretin rau..de fiecare data cand trimit un mesaj..ma uit daca l-am expediat cui trebuie! nu c-as mai putea face ceva daca l-as trimite gresit..:-?? doar un obicei tembel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am obiceiul sa controlez inainte de culcare usa si obloanele ,mi-e frica de hoti !Si mai am un obicei de care nu pot scapa ,vorbesc foarte incet la telefon ,asa ca de multe ori trebuie sa repet ,deerece nu sant auzita!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- Nu pot sta fara sosete. Indiferent de anotimp. Dorm cu sosete, port numai incaltari care au nevoie de sosete. Am circulatia foarte proasta. Nu suport sa stau desculta, nu ma simt in largul meu in slapi/sandale etc. (exceptie la plaja)

- Nu pot manca ciocolata fara sa ma patez.

- Sunt panicata, am capatat deja un tic sa-mi pun mereu mana la buzunar, sa ma asigur ca am telefonul acolo.

- Dorm pe 3 perne. De obicei ma trezesc in partea cealalta a patului sau pe jos. Nu pot dormi decat invelita.

- Urasc sa am lumina in camera. Draperiile mele sunt in permanenta trase.

- Tin furculita la masa de parca as fi pe punctul de a ataca pe cineva cu un cutit.

- Imi pun alarma cam cu o ora mai devreme pentru a ma trezi la timp, desi... tot nu-mi iese.

- Daca sunt trezita de diverse zgomote sau de cei de prin casa care vorbesc tare, ma enervez rau si sunt fucked up toata ziua.

- Am cearcane permanente =).

- Parul meu nu are aceeasi culoare in 2 poze. Si zilnic sta altfel.

- Pot manca 3 lamai una dupa alta, fara zahar. Le ador :3

- Sunt obsedata de adidasii mei. Sa nu fiu calcata, sa nu calc in noroi, sa fie in permanenta curati.

- Port in permanenta un ghiozdan in spate. Si gol sa fie, tot l-as cara (drept e ca uneori nu sunt sigura de ce am in el...).

- Cand cineva se holbeaza la mine, ma holbez si eu la respectivul pana cedeaza.

- De cum imi apare un semn pe corp, o pata, o bubita dubioasa sau roseata, incep sa cred ca sufar de ceva.

- Dintotdeauna am spus ca voi muri intr-o zi de marti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, deci nici eu nu suport să stau fără şosete, urăsc să port şlapi sau sandale fără şosete, devine oribilă senzaţia.

eu orice măn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le am pe alea cu curatenia si ordinea..nu pot sa vad dezordine,totul mi-l aranjez sa fie perfect.Tablouri aranjez si la altii de merg...fara sa ma vada desigur:) Imi place sa fie totul acolo unde l-am pus si nu schimbat ca sa nu mai stiu de el...am avut pe fosta care era exact opusul meu...era dezastru cand venea vorba despre ordine.La ea era gramada totul si daca nu gasea ceva..dadea vina pe mine ca cica eu am umblat sa le ordonez si de aia nu mai stie pe unde le-a pus si desigur ca nu era adevarat.Uneori nu mai rezistam si faceam ordine dar ii spuneam unde am pus lucrurile sa si le gaseasca dar dupa o vreme le ametea din nou si nu le mai gasea si atunci iar dadea vina pe mine...avea o gramada de haine si pantofi si nici ca purta un sfert din ei dar ii arunca in spatele marii sofale din sufragerie unde NU puteai intra caci trebuia sa te cateri pe maldare!.De mergeam in vacante cand veneam inapoi lasa valizele cu ale ei pe jos pe unde apuca si nici ca punea lucrurile la loc caci si asa NU mai era loc nicaieri!!!Practic colectiona lucruri inutile .In fine altceva e ca mereu mananc uitandu-ma la filme:)Stiu ca e prost pt. digestie dar n-am ce face.La fel si cand citesc mananc.Sunt maniac cu cheile sa fie la locul lor si cand plec de acasa trebuie sa verific de 2-3 ori daca aragazul e inchis ,usi si geamuri si usa de la intrare o verific de 2 ori si uneori...am asa o senzatie cum ca nu am verificat ca lumea si ma intorc din drum sa ..fiu iar sigur ca am inchis-o!! Domne cred ca-s PARANOID!!!!!!!!!La fel nu pot purta o pereche de chiloti decat odata pe zi,am mereu acea idee in cap venita din America unde e arhaic cunoscuta ca trebuie sa ai chiloti curati pe tine daca ai vreun accident ...Ma gandesc ca daca e sa mor cand mi-o suna ceasul sa imi iau o pereche in plus cu mine dincolo sa am de schimb:):)Nu suport transpiratia si putorile ei.De aceea ma parfumez zilnic si dau cu spray indiferent ca stau acasa ori ies in oras.Parul imi trebuie mereu sa fie spalat si curat la fel barbieritul, Nu pot dormi noaptea decat in pielea goala,nu am avut pijama decat pana la 14-15 ani.

 

cam astea ar fi dar sunt destule:)

 

Peace

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ridic spranceana dreapta! :doh: Ma straduiesc sa scap de obiceiul asta, chiar vreau!!! :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- Nu pot sta fara sosete. Indiferent de anotimp. Dorm cu sosete, port numai incaltari care au nevoie de sosete. Am circulatia foarte proasta. Nu suport sa stau desculta, nu ma simt in largul meu in slapi/sandale etc. (exceptie la plaja)

- Nu pot manca ciocolata fara sa ma patez.

- Dorm pe 3 perne. De obicei ma trezesc in partea cealalta a patului sau pe jos. Nu pot dormi decat invelita.

- Urasc sa am lumina in camera. Draperiile mele sunt in permanenta trase.

- Imi pun alarma cam cu o ora mai devreme pentru a ma trezi la timp, desi... tot nu-mi iese.

- Daca sunt trezita de diverse zgomote sau de cei de prin casa care vorbesc tare, ma enervez rau si sunt fucked up toata ziua.

- Am cearcane permanente =).

- Parul meu nu are aceeasi culoare in 2 poze. Si zilnic sta altfel.

- Pot manca 3 lamai una dupa alta, fara zahar. Le ador :3

- Cand cineva se holbeaza la mine, ma holbez si eu la respectivul pana cedeaza.

 

- eu nu pot sta cu sosete, le pun doar cand ies din casa.. de dormit nici pe gerul cel mai aprig nu suport sosetele.

- nu ma patez cu ciocolata nu ca as fi foarte grijulie, ci pentru ca ar fi un sacrilegiu sa pierd chiar si un strop din ea :lol:

- pana acum 5 ani am dormit fara perna deloc.. acum dorm cu una foarte subtire,dar cand eram copil pana in adolescenta ma trezeam in partea opusa a camerei, aveam un somn foarte agitat.

- am lumina permanent,nu am perdele la geamuri si jaluzelele sunt mereu sus.. chiar si noaptea

- si eu imi pun alarma cu o ora mai devreme, si aman cate un sfert de ora sa mi se para ca dorm mai mult. Fostul meu imi zicea ca asta e un fel de masturbare psihologica,placerea obtinuta fortat dintr-un sfert de ora pe care oricum il dormeam si cu alarma si fara :crazy:

- da, parul... sta altfel si e greu de domesticit

- si eu ador lamaile :)

- cand cineva se holbeaza la mine ma uit la el/ea cu o privire gen " sper ca glumesti, ca daca nu te ia mama dreaq" .. de obicei cedeaza in 2-3 secunde, dar continua sa se holbeze cand au impresia ca nu ma uit la ei :blink:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum de m/am obisnuit sa spun "ups", in anumite situatii, asta o exasperaza pe sotie :tease:

 

 

Eu personal spun automat "oops" ca si tine ,mai nasol e ca mai scap si cate un"Fuck" sau "Shit" cam de multe ori dar incerc sa ma controlez...cat pot:)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×