Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Elita este formata din :

categoria 1 : oameni care sunt liberi gandesc pentru ei si muncesc pentru ei (nu abuzeaza de ei si de ceilalati)

categoria 2 : oameni care folosesc mimentismul, comoditatea, lasitatea turmei - manipulatorii

 

1. adica egoisti

2. gunoaie, din asta sunt formate toate elitele, diferenta care se vrea dintre om si animal este aceea ca, omul ar si gandii ...intr-o elita nu exista lasitatea turmei pentru ca totul acolo este premeditat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:flowers: :flowers: :roll:

Nu draga...munca nu l-a creat pe om,munca i-l baga in pamant..

Asta era esenta, unii gandesc si ii pun pe altii la munca... :) :P :P

''Boii trag si caii mananca''proverb romnesc

Chiar si cand faci bani pt tine poti ajunge un pinguin..

Cunosc oameni cu ffff multi bani care traiesc mult ,dar mult mai prost (div restrictii,lipsa de timp,modificare a personaltiatii,tulburari afective etc) decat un om constient dar fara ffff multi bani...

FFFFFF multi bani nu-ti asigura in mod automat o viata mai buna,sau nu te fac in mod automat fericit (nu fac propaganda saraciei...)cei mai multi depresivi sunt bogatasii pinguini... :yahoo: Totto Rina ducea o viata extrem de modesta intr-o gospodarie siciliana... ;)

Saman

Perfectamente de acord !

 

 

Dark Bringer sa crezi ca oameni care sunt liberi gandesc pentru ei si muncesc pentru ei (nu abuzeaza de ei si de ceilalati) sunt egoisti... c'mon man, I mean c'mon fa o flotare mentala si revino-ti ;)

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:flowers: :flowers: :roll:

Nu draga...munca nu l-a creat pe om,munca i-l baga in pamant..

Asta era esenta, unii gandesc si ii pun pe altii la munca... :) :P :P

''Boii trag si caii mananca''proverb romnesc

Chiar si cand faci bani pt tine poti ajunge un pinguin..

Cunosc oameni cu ffff multi bani care traiesc mult ,dar mult mai prost (div restrictii,lipsa de timp,modificare a personaltiatii,tulburari afective etc) decat un om constient dar fara ffff multi bani...

FFFFFF multi bani nu-ti asigura in mod automat o viata mai buna,sau nu te fac in mod automat fericit (nu fac propaganda saraciei...)cei mai multi depresivi sunt bogatasii pinguini... :yahoo: Totto Rina ducea o viata extrem de modesta intr-o gospodarie siciliana... ;)

Saman

 

 

si eu am afirmat altceva .......nu,toti suntem pinguin ,chiar daca muncesc pentru mine ,muncesc de 2 ori mai mult poate decat altii ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Perfectamente de acord !

Dark birnger sa crezi ca oameni care sunt liberi gandesc pentru ei si muncesc pentru ei (nu abuzeaza de ei si de ceilalati) sunt egoisti... c'mon man, I mean c'mon fa o flotare mentala si revino-ti :flowers:

 

Pai sunt, sa muncesti si sa gandesti singur nu inseamna neaparat sa scapi de sistem sau sa nu te supui lui. E tot un fel de robotizare cum iti place tie sa spui dar mult mai subtila, la nivel piramidal :flowers:. Daca tot poti sa lucrezi si sa gandesti singur , atunci ai putea cel putin sa ii ajuti si pe altii si in acest fel sa ridici nivelul de "robotizare". O cunoastere fara actiune este lipsita de sens, comprehendre? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Darkule atata vreme cat mentalitatea este asta - valoarae mea, valoarea mea :

 

Bafta....corectati-ma daca gresesc. Insa, muncesc, invat, castig, imi permit lucruri la care altii viseaza. Sunt eu nebun?

 

ce sa le ceri... o societate care crede ca fericirea e ascunsa in produse si obiecte.

Conteaza si ce faci ca sa obtii obiectele alea- daca pretul este etica, verticalitatea, deformarea personalitatii tale, sechele emotionale - nu merita... literalmente - produsele din plastic nu merita acest sacrificiu.

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
super reactia - misto - ce ziceti adevarul ii doare, nu ? hahahahahaha :flowers:

 

Pe mine nu ma doare nimic, eu te intreb cine munceste pentru tine, de poti sa le faci teorie superioara "pinguinilor" care au ramas in "ciclul infernal" munca-munca-munca pt. consum-consum-consum. Ori cineva munceste pt. tine, ori tu nu consumi nimic. Cum ultima optiune e imposibila, ca vad ca inca postezi aici deci traiesti, cine munceste pentru tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
au ramas in "ciclul infernal" munca-munca-munca pt. consum-consum-consum.

 

Nu rad de cei care muncesc, rad de cei care se lasa exploatati cu zambetul ipocrit pe buze, rad de cei care sunt lasi si pupa sefii-n cur si stau peste program, rad de emblematicile codite de topor.

 

Rad de tipologia umana care a ridicat osanale si ode in comunism, iar progeniturile lor o fac la fel pentru firmele la care lucreaza - acest exces de zel ipocrit - tipic pentru oamenii slabi care fraternizeaza cu exploatatorul pentru o bucatica mai mare - aceste iude moderne care si-ar vinde si mama on sale

 

Rad de toate aceste artificii a celor slabi si prosti pentru care afirmarea se face numai prin compromisuri si promiscuitate. ACESTA ESTE NOUL OM - PINGUINUL MECANIC.

Acesti pinguini mecanici te trag in jos cand esti coleg cu ei...ei te niveleaza din frica pentru propriul fund si comoditate.

 

Cred ca intentia si directia mea e cat se poate de clara !

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Puteti voi sa injurati elita (ambele categorii) cat vreti, atata vreme cat va complaceti si va lipseste acea parte din creier care v-ar ajuta sa va luati singuri deciziile si ii rugati pe altii sa o faca pentru voi veti fi doar niste :flowers: :flowers: :roll: :) :P :P ;)

 

Eu nu stiu de unde si pana unde ne spui tu noua ca ne lipseste o parte din creier sau ca iau altii deciziile in locul nostru? Ti-ai acordat singur rolul de "pinguin peste pinguini"? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca tu lucrezi intr-un cubicle pentru o multinationala ce mari decizii iei tu pentru tine - la ce canal sa te uiti seara la tv, ce sa cumperi de la supermarket... ca si concediul ti-l planifica tot corporatia in ce luna ai voie sa ti-l ei si mai ales cate zile

 

Asa ca ce mari decizii aveti voi pinguinilor...in afara de un ego exacerbat creat pentru exploatarea voastra nu aveti nimic. Au pus laba pe voi... iar voi spuneti ce cald si bine e...

 

Pentru dresori si corporatii sunteti exact ca animalele din filmul asta : http://meat.org/

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×