Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

Inchinarea catre Fiara ! Abuz mental si psihic !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu te mai ascunde si nu mai ponegrii numele unor mari oameni... Interesele voastre nu mai conincid de mult cu ce a fost odata...

 

Vezi ca o iei pe aratura ...eu nu sunt mason ... ci doar o persoana care m-am documentat despre subiect si stiu ca ei au impus secularizarea laicismul, democratia, libertatea egalitatea fraternitatea si alte lucruri extrem de pozitive ...cat despre a pomeni pe un Voltaire sau Goethe pentru maretia lor nu e ponegrire ...tu ii ponegrasti atunci cand ii ponegresti pe Iluminati

 

Vremea voastra a masoneriei si a regilor a trecut... cum a trecut si vremea bisericii catolice... ati fost infiltrati si perveriti (multi dintre voi)... daca biserica ne indobitocea prin dogma, voi acum ne indobitociti prin ....

 

Vezi ca ai expediat gresit mesajul ...eu nu sunt mason.

 

Oamenii sunt inca sclavii faraonilor (corporatiilor mai nou) muncesc de dimineata pana sera, guvernele ii impoziteaza, bancile ii taxeaza - unde e lumea promisa de voi ? aha nu e ! -Voi doar ati luat locul regilor si al bisericii...voi sunteti calaretii si noi caii... frumos n-am ce zice.

 

Vezi ca iti dai seama ca ceausescu a fost impuscat pe degeaba ...numai el putea promite prosperitate fara munca pe branci!

Totul are un pret...confortul si bunastarea nu vin din privitul buricului ci prin munca!

 

Europa ce-i paradoxul asta "Unitate in Diversitate" cand de la generatie la generatie prin globalizare si toleranta devenim si mai omogeni - o planeta

 

Pai eu propun sa opresti tu globalizarea asta nesanatoasa care faca sa ajungi de la Bucuresti la New York mai repede decat ajungeai cu caruta la Ciorogarla ...opreste tu avioanele si vapoarele care transporta cantitati imense de marfa si pune toata ziua cuie pe autostrazi ...ca poate reusest sa opresti fenomenul de globalizare ...si ai mai ramane ...poate ...si in istorie ...ca omul care a oprit evolutia!

 

Si ca bonus ponegresti si numele lui Iisus ca si Soimos...

 

Eu ca si soimos????

Doamne feri ...pai asa am ajuns?

 

Cum sa ponegresc eu numele celui care recunoaste in Scriptura ca e Lucifer .... pai despre cel venit sa aduca ura si sabia ... numai bune si frumoase!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca dumneata urasti Scriptura si nu dai doi bani pe ea, asta nu inseamna ca trebuie sa accept aceste principii nebune in viata mea si in familia mea!

Prefer decat sa le dau o invatatura gresita si sa-si piarda timpul cu altceva, sa le explic Scriptura si sa le dau posibilitatea sa cunoasca voia lui Dumnezeu. Nu noi crestinii am infiintat iadul, Dumnezeu vorbeaste de el,daca nu ai stiut cumva!

In locul dumneatale as pune mana pe Scriptura si as citi cate ceva de acolo, sa vad daca "nebunii de pocaiti" (sau crestinii ingeneral) vorbesc din burta lor sau nu! In altra ordine de idei, uita-te daca crestinii invata ceva gresit din Biblie si ce invata Biblia rau!

Eu nu am avut posibilitatea sa cresc cu Biblia in mana si-mi pare rau, am irosit multi ani din viata mea fara Dumnezeu. Mergand pe gandirea acestei lumi fara Dumnezeu, am gustat din tot ce am crezut ca ma face fericit si am ajuns gol, nemultumit si fara tel in viata! Consider ca este intelept pentru cineva sa-i invete pe copii principiile lui Dumnezeu din Scriptura. Fara aceste principii vor creste niste oameni fara tinta in viata, imorali, dezorientati ectc. Uita-te la generatiile de oameni fara Dumnezeu: incesturi,crime,betii,curvie,desfranare,minciuna ectc.

Cine o vrea sa-si creasca copii asa,treaba lor, eu doresc ca principiile lui Dumnezeu sa fie sadite in inima copiilor mei!

PROV 22: 6 Invata pe copil calea pe care trebuie s'o urmeze, si cind va imbatrini, nu se va abate dela ea. -

Cum nu iti convine sa privesti adevarul in fata ...poc...''imi dai cu scriptura''....De ce nu va lasati copii sa ajunga la varsta discernamantului si dupa aceea sa vedeti LOR ce le place....ce aleg ei? ...dar nuuuuuuuuuuu...cum o sa faceti voi asa ceva? Tie cum nu iti convine ce scrie altcineva, gata, nu il iubeste pe Dumnezeu, nu este crestin, este de partea diavolului...nu vezi ce argumente puerile?Eu nu imi voi permite niciodata sa iti sugerez cum sa iti cresti si educi copii, este efectiv treaba ta ce alegi tu pentru ei , si faptul ca nu ii lasi sa aleaga singuri...probabil ca le vei spune si cu cine sa se casatoreasca.... desi mai mult ca sigur va fi cineva tot din biserica voastra....ca nu cumva sa strice " armonia"....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru noi crestinii, Pavel este Apostolul lui Cristos si ii consideram scrierile ca si inspirate de Dumnezeu, ele sunt incluse in Scriptura si parte din Scriptura. A te ruga pentru cineva, nu inseamna ca ai treaba cu politica! Inseamna ca-ti faci datoria de crestin!

iar te erijezi in purtator de cuvant? :rock:

nu tine scuza si-o sa-ti spun de ce. daca te rogi pentru Bush ca om, e crestineste, face parte din porunca "iubeste-ti aproapele". dar tu ai spus:

Pana una alte este presedintele Americii si este normal ca si crestini sa ne rugam pentru el!

deci te rogi pentru omul cu functia, nu pentru om in sine. cand incepi sa simti cald la talpi, sa-mi spui. :jester: :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
raspunsul meu este "ha ha ha" - grozave argumente de nivel Pawn aduci... nu mai scoate "mortii" de la naftalina ca se fac ventilatoare in mormant cand vad unde a ajuns societatea si ordinul lor....

 

raspunsul meu e hihihihihihi

Societatea a progresat enorm fata de evul mediu al obscurantismului religios pe care il sustii ...sau poate comunismul in care se putea trai in comfort fara munca o fi societatea ideala visata de tine...sau poate ii sustii pe mafiotii care conduc tara care au "invatat" ca se poate trai in LUX exorbitant fara munca ci din furt si potlogarii ...de fapt ce vrei ...sa ii contesti pe iluminatii care au dus la progresul omenirii si sa ii sustii pe hoti?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum nu iti convine sa privesti adevarul in fata ...poc...''imi dai cu scriptura''....De ce nu va lasati copii sa ajunga la varsta discernamantului si dupa aceea sa vedeti LOR ce le place....ce aleg ei? ...dar nuuuuuuuuuuu...cum o sa faceti voi asa ceva? Tie cum nu iti convine ce scrie altcineva, gata, nu il iubeste pe Dumnezeu, nu este crestin, este de partea diavolului...nu vezi ce argumente puerile?Eu nu imi voi permite niciodata sa iti sugerez cum sa iti cresti si educi copii, este efectiv treaba ta ce alegi tu pentru ei , si faptul ca nu ii lasi sa aleaga singuri...probabil ca le vei spune si cu cine sa se casatoreasca.... desi mai mult ca sigur va fi cineva tot din biserica voastra....ca nu cumva sa strice " armonia"....

Pai tocmai asta facem! Niciun copil de crestin Neoprotestant nu este botezat pana la varsta in care se hotaraste singur sa il urmeze pe Isus!

Normal ca pana la acea varsta ii invatam sa traiasca conform principiilor crestine, am fi niste idioti sa-i lasam de izbeliste! Ca dealtfel evolutionistii incearca sa-i indoctrineze inca din gradinita cu ipotezele lor, umanistii cu o viata desantata, ii fac sa se simta comozi ca homosexuali si dezaxati sexual, lista poate continua....

In tot acest context, noi parintii acestor copii ar trebui sa inghitim toate bazaconiile acestea si sa spunem, sigur dragii nostrii atei, dragi homosexuali, dragi necredinciosi invatati-ne voi copii! Numai daca as fi mort as accepta asta!

 

Nu m-au crescut pe mine destul comunistii si mi-au spalat creierul cu minciuni? Fi sigura ca nu vor face acelasi lucru, necredinciosii acestei lumi cu copii mei!

Le voi sugera sa se casatoreasca cu un crestin. Un necrestin va dori intotdeauna sa le duca departe de Dumnezeu! Pentru noi Dumnezeu este Totul, El ocupa primul loc in viata noastra!

Am asistat neputincios cand m-am intors la Dumnezeu la o anomalie de felul acesta, o fata din biserica (Romania) s-a casatorit cu un italian! primul lucru a fost sa intreb, este crestin? Raspunsul parintilor a fost nu, insa este mai cuminte ca un crestin. Pastorul a fost deacord cu casatoria. Eu am spus ca asa ceva nu se poate intampla, cum se poate ca fata sa se casatoreasca cu un necredincios, sigur mai tarziu va regreta.

Sase luni a stat in Italia, dupa aceea a venit inapoi batuta si cu rusinea dupa ea! Omul a fost bun pana a iesit din tara ,pe urma sa vezi razboi! Asa ca datorita sfaturilor unor parinti si a unui pastor care a ignorat Scriptura, fata a ajuns sa-si regrete tineretea si sa ramana cu rusinea.

2COR 6: 14 Nu va injugati la un jug nepotrivit cu cei necredinciosi. Caci ce legatura este intre neprihanire si faradelege? Sau cum poate sta impreuna lumina cu intunerecul?

 

Asa ca fii fara frica, sigur fetele mele vor fi indemanate sa se casatoreasca cu un crestin si nu cu un pagan! Asta pentru fericirea lor si a copiilor lor!

 

iar te erijezi in purtator de cuvant? :flowers:

nu tine scuza si-o sa-ti spun de ce. daca te rogi pentru Bush ca om, e crestineste, face parte din porunca "iubeste-ti aproapele". dar tu ai spus:

 

deci te rogi pentru omul cu functia, nu pentru om in sine. cand incepi sa simti cald la talpi, sa-mi spui. :jester: :jester:

Ma rog asa fiindca asa ma invata Scriptura! Nu conteaza religia omului de acolo, tot asa ma voi ruga pentru oricine! Fiindca ei sunt pusi acolo ca si Presedinti, pentru USA!

 

1TIM 2: 1 Va indemn dar, inainte de toate, sa faceti rugaciuni, cereri, mijlociri, multamiri pentru toti oamenii,

1TIM 2: 2 pentru imparati si pentru toti cei ce sint inaltati in dregatorii, ca sa putem duce astfel o viata pacinica si linistita, cu toata evlavia si cu toata cinstea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma rog asa fiindca asa ma invata Scriptura! Nu conteaza religia omului de acolo, tot asa ma voi ruga pentru oricine! Fiindca ei sunt pusi acolo ca si Presedinti, pentru USA!

 

1TIM 2: 1 Va indemn dar, inainte de toate, sa faceti rugaciuni, cereri, mijlociri, multamiri pentru toti oamenii,

1TIM 2: 2 pentru imparati si pentru toti cei ce sint inaltati in dregatorii, ca sa putem duce astfel o viata pacinica si linistita, cu toata evlavia si cu toata cinstea.

urmezi mai mult indemnurile unui "revelat" ca pavel care nici macar nu l-a cunoscut pe Isus. unde spune Isus sa te rogi pentru imparati si dregatori ? nicaieri.

de ce ii sfatuieste pavel pe crestinii de atunci sa se roage de sanatatea sus-pusilor? pentru ca, la cat de tulburi erau timpurile, mai bine mergeau pe burta si ii linguseau oleaca pe domnii de la putere, numai sa nu-i toace aia marunt. de ce crezi ca a scos pavel aproape toate elementele evreiesti din crestinismul nou-nascut? ca sa se delimiteze puternic de ei, ca nu cumva crestinismul sa fie considerat in continuare doar o alta secta izvorata din mozaism si ca sa poata fi inghitita mai usor de neamuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da ai dreptate ca va botezati copii la varste mai mari. imi place asata . dar cit le spalati creierul pana la varsta aia dumnezeu cu mila . waw , eu stiu ca italienii marea majoritatate sunt catolici deci crestini si deci isi boteaza copii instant nu prea vad sa nu fi fost crestin da hai sa o lasam asa . faptul ca a luat bataie nu inseamna ca gata toti necredinciosii (nu ai specificat musulman ateu budist......) isi bat nevestela crestinii o fac la fel uite cateva zone unde batutul nevestei e sport local moldova (a noastra si de peste prut), grecia si daca mai vrei iti mai dau asa ca nu e valabila teoria . si iti dau eu exemple de casatorii mixte in care femeia e iubita am o vecina casatorita cu un italian si nu a luat un bobarnac daramite o palma. am o verisoara casatorita cu un palestinian la fel, cand eram la sahajayoga se faceau casatorii mixte intre romance si indieni la fel . nu conteaza religia conteaza omul si daca e o zdreanta poate sa fie crestin sau de alta religie . aveam un vecin care e crestin si i se punea pata si batea pe nevastasa si cele doua fete dor ca i se parea lui ca au facut ceva . pana am iesit cu spumiera si l-am indit nitel si au prins si fetele curaj si s-au ridicat impotriva lui . asa ca mai lasa -ne cu iubirea crestina sint uscaturi in toate religiile lumii.

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
urmezi mai mult indemnurile unui "revelat" ca pavel care nici macar nu l-a cunoscut pe Isus. unde spune Isus sa te rogi pentru imparati si dregatori ? nicaieri.

de ce ii sfatuieste pavel pe crestinii de atunci sa se roage de sanatatea sus-pusilor? pentru ca, la cat de tulburi erau timpurile, mai bine mergeau pe burta si ii linguseau oleaca pe domnii de la putere, numai sa nu-i toace aia marunt. de ce crezi ca a scos pavel aproape toate elementele evreiesti din crestinismul nou-nascut? ca sa se delimiteze puternic de ei, ca nu cumva crestinismul sa fie considerat in continuare doar o alta secta izvorata din mozaism si ca sa poata fi inghitita mai usor de neamuri.

Hmmmmm... Pai se uita dualitatea lui Pavel? evreu si in acelasi timp cetatean roman? Cum era sa nu impuna el in religia crestina faptul ca trebuie sa te rogi pentru conducatori? Asa ca cei care urmeaza indemnurile lui Pavel sa stea si sa se gandeasca de doua ori la interesele pe care acesta le avea. Si cum bine ai subliniat mai ales datorita faptului ca nici macar nu l-a cunoscut pe Iisus!

 

Pai tocmai asta facem! Niciun copil de crestin Neoprotestant nu este botezat pana la varsta in care se hotaraste singur sa il urmeze pe Isus!

Normal ca pana la acea varsta ii invatam sa traiasca conform principiilor crestine, am fi niste idioti sa-i lasam de izbeliste! Ca dealtfel evolutionistii incearca sa-i indoctrineze inca din gradinita cu ipotezele lor, umanistii cu o viata desantata, ii fac sa se simta comozi ca homosexuali si dezaxati sexual, lista poate continua....

In tot acest context, noi parintii acestor copii ar trebui sa inghitim toate bazaconiile acestea si sa spunem, sigur dragii nostrii atei, dragi homosexuali, dragi necredinciosi invatati-ne voi copii! Numai daca as fi mort as accepta asta!

 

Nu m-au crescut pe mine destul comunistii si mi-au spalat creierul cu minciuni? Fi sigura ca nu vor face acelasi lucru, necredinciosii acestei lumi cu copii mei!

Le voi sugera sa se casatoreasca cu un crestin. Un necrestin va dori intotdeauna sa le duca departe de Dumnezeu! Pentru noi Dumnezeu este Totul, El ocupa primul loc in viata noastra!

Am asistat neputincios cand m-am intors la Dumnezeu la o anomalie de felul acesta, o fata din biserica (Romania) s-a casatorit cu un italian! primul lucru a fost sa intreb, este crestin? Raspunsul parintilor a fost nu, insa este mai cuminte ca un crestin. Pastorul a fost deacord cu casatoria. Eu am spus ca asa ceva nu se poate intampla, cum se poate ca fata sa se casatoreasca cu un necredincios, sigur mai tarziu va regreta.

Sase luni a stat in Italia, dupa aceea a venit inapoi batuta si cu rusinea dupa ea! Omul a fost bun pana a iesit din tara ,pe urma sa vezi razboi! Asa ca datorita sfaturilor unor parinti si a unui pastor care a ignorat Scriptura, fata a ajuns sa-si regrete tineretea si sa ramana cu rusinea.

2COR 6: 14 Nu va injugati la un jug nepotrivit cu cei necredinciosi. Caci ce legatura este intre neprihanire si faradelege? Sau cum poate sta impreuna lumina cu intunerecul?

 

Asa ca fii fara frica, sigur fetele mele vor fi indemanate sa se casatoreasca cu un crestin si nu cu un pagan! Asta pentru fericirea lor si a copiilor lor!

Ma rog asa fiindca asa ma invata Scriptura! Nu conteaza religia omului de acolo, tot asa ma voi ruga pentru oricine! Fiindca ei sunt pusi acolo ca si Presedinti, pentru USA!

 

1TIM 2: 1 Va indemn dar, inainte de toate, sa faceti rugaciuni, cereri, mijlociri, multamiri pentru toti oamenii,

1TIM 2: 2 pentru imparati si pentru toti cei ce sint inaltati in dregatorii, ca sa putem duce astfel o viata pacinica si linistita, cu toata evlavia si cu toata cinstea.

Poate nu am fost destul de clara..PREA PUTIN MA INTERESEAZA CUM ITI EDUCI TU COPIII !!! Nu am inteles de ce ai adus in discutie botezul? Din partea mea...... Botezul nu este relevant din moment ce pana la botez ii indoctrinati !!! Ti-au spalat comunistii creierul??? Eeeeeeeeeeeeeeeeee...atunci imi explic multe..... Incepand de acum IMI ESTE SI MAI MILA DE TINE ....ai avut de doua ori spalat creierul....O data de comunisati si o data de neoprotestantii ...ca sa nu mai punem la calcul si ideologia americana ......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×