Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

Inchinarea catre Fiara ! Abuz mental si psihic !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cine e conu' Bush de fapt...

 

Asa prezinti problema de parca francmasonii ar fi problema...cand de fapt francmasonii sunt elitele.

Nu ti se pare corect ca elitele sa conduca societatea omeneasca?

Datorita francmasonilor traim astazi intr-o lume moderna si evoluata si nu in obscurantismul religios al evului mediu!

Chiar atat de greu este de inteles normalitatea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de la ei vine tot raul acum... au fost odata integrii (pe la 1848) acum sunt infiltrati de catre Illuminati... sunt o elita decazuta care vor putere, control si obedienta. Puterea i-a corupt, iar puterea absoluta pe care o cauta ii va corupe si mai mult. Au luat locul depotilor de care aparent ne-au salvat.

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre prostii din astea cu Satan ....ma stric de ras!

Pai Lucifer recunoaste ca va veni intre oameni cu numele de Isus ...Dumnezeu Tatal anunta ca il va pedepsi pe Satan si il va trimite drept pedeapsa pe pamant ...si culmea ce rezulta ...se implineste profetia Isus vine pe pamant sa rastoarne prin Noul Testament Legea veche a Tatalui Sau ...si culmea logicii ...el e Dumnezeu ...si binecuvantarile sale sunt evidente in 2000 de ani de obscurantism religios ...si culmea .... el e sfant si cei iluminati care se opun categoric obscurantismului si crimei savarsite in numele Domnului ...aceia sunt satanele ....hihihihihi!

 

de la ei vine tot raul acum... au fost odata integrii (pe la 1848) acum sunt infiltrati de catre Illuminati... sunt o elita decazuta care vor putere, control si obedienta. Puterea i-a corupt, iar puterea absoluta pe care o cauta ii va corupe si mai mult. Au luat locul depotilor de care aparent ne-au salvat.

 

Iluminatii ...decazuta?

 

Ma stric de ras ...adica cele mai mari valori culturale ale omenirii de ex Goethe Voltair si altii de marimea lor ....decazuti si marele inchizitor Savonarola si Torquemada care schingiuiau si ucideau si ardeau pe rug oameni nevinovati ca niste diavoli ce era si reprezentau si Goethe si Voltaire erau decazuti ....hahahahaha!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu te mai ascunde si nu mai ponegrii numele unor mari oameni... Interesele voastre nu mai conincid de mult cu ce a fost odata... A da sigur, la nivelul tau de Pawn iti sunt prezentate numai actele de caritate si cotizatia anuala... va bateti pe burta la un spritz in sortulete si manusi albe si a mai trecut o seara interesanta de miercuri...

 

ehe, daca ai stii tu in ce lume ai intrat

 

Vremea voastra (masoneriei) si a regilor a trecut... cum a trecut si vremea bisericii catolice... ati fost infiltrati si perveriti (multi dintre voi)... daca biserica ne indobitocea prin dogma, voi acum ne indobitociti prin sistem, rutina, prin credite, prin sistemul bancar, mass-media, marketing, consilieri (dresori de minti umane).

 

Nu este normal ca din punct de vedere tehnologic sa fim unde suntem, iar din punct de vedere al timpului liber, al libertatii materiale si al spiritualitatii sa decadem intr-un ev-mediu high-tech pe zi ce trece (fortati de sistem, de taxe, de asigurari obligatorii, de rate la casa etc). Indivizii devin din ce in ce mai ignoranti spre bucuria exploatatorilor. Sistemul te face si te vrea ignorant, ca sa fii mereu dependent, sa gresesti ca sa platesti.

 

Societatea ne reduce la un singur scop in viata si anume de a fi platiti.

Uita-te in jur la generatiile de tineri - sunt la fel de low precum o gloata medievala dar ca bonus sunt sparti prin individualism, iar simturile si etica le sunt adormite in ignoranta si toleranta.

 

Oamenii sunt inca sclavii faraonilor (corporatiilor mai nou) muncesc de dimineata pana sera, guvernele ii impoziteaza, bancile ii taxeaza - unde e lumea promisa de voi ? aha nu e ! -Voi doar ati luat locul regilor si al bisericii...voi sunteti calaretii si noi caii... frumos n-am ce zice.

Au trecut generatii de la Primavara Popoarelor - grozavi oameni intradevar - dar acum urmasii lor sunt doar o gasca de mafioti mai perversi decat oricare dintre regi si papi. Metaforic ne-ati inlocuit lanturile de mental, cu lanturi din titan tehnologie (mai usoare) sa lucram mai mult, sa producem mai mult pentru voi.

 

Ce ne poti spune de Bohemian Grove si multe alte idiotenii ??? de ce participa la ele oameni atat de puternici, atat de "respectabili", oameni seriosi ?

 

Vremea voastra a trecut - v-ati transformat in leviatanii pe care i-ati urat si rapus intr-un final ; da, multi dintre voi le-ati luat locul si obiceiurile.

Puterea corupe si puterea absoluta corupe absolut.

 

Sunteti tot o mana de fier, dar de data asta intr-o manuse de matase - nu va mai ascundeti si nu mai ponegriti nume mari de oameni si evenimente de care acum nu mai aveti nimic in comun cu cauza lor.

 

Europa ce-i paradoxul asta "Unitate in Diversitate" cand de la generatie la generatie prin globalizare si toleranta devenim si mai omogeni - o planeta de clone cu coduri de bare - care nu mai stiu sa faca diferenta intre bun si rau, moral si imoral !!!

 

Tot piramidal ne organizam si voi sunteti elita, egiptul faraonii... nu-i de mirare concertul lui Jarre de la piramide din 2000 nu v-au lasat sa puneti varful de aur la miezul noptii la piramida lui Keops.

 

Marea majoritate dintre voi sunteti doar niste dresori de minti umane oportunisti si nimic mai mult ! Incepeti sa scoateti raul din interiourul societatii voastre, altfel veti colapsa sub propria coruptie si greutate exact ca si aristocratia, preotia de care ne-ati scapat si asta ar fi sincer pacat - corect ?

 

Si ca bonus ponegresti si numele lui Iisus ca si Soimos...

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, e bine da te rogi pentru conducatori, dar nici chiar asa. Oricum, in mod clar se abuzeaza de chestia asta la "Jesus Camp" ala al lor. Dupa cum puteti observa, in cazul bisericii majoritare la noi in tara, nu se dau nume, si este o rugaciune generala, chiar de ar fi Basescu sau Iliescu, sau Ceausescu, tot ei sunt conducatori. Aia sunt putin cam fanatici.

aia cu ruga catre Dumnezeu pentru conducatori a ramas de la vechii evrei care-si ridicau in slavi sefii de trib, ca erau alesi divini.

dar azi ce rost mai au maimutarelile astea? si pe urma se mai mira de ce da lumea din mana a lehamite si nu-i mai baga in seama... ;)

 

Este foarte normal!

1TIM 2: 1 Va indemn dar, inainte de toate, sa faceti rugaciuni, cereri, mijlociri, multamiri pentru toti oamenii,

1TIM 2: 2 pentru imparati si pentru toti cei ce sint inaltati in dregatorii, ca sa putem duce astfel o viata pacinica si linistita, cu toata evlavia si cu toata cinstea.

1TIM 2: 3 Lucrul acesta este bun si bine primit inaintea lui Dumnezeu, Mintuitorul nostru,

1TIM 2: 4 care voieste ca toti oamenii sa fie mintuiti si sa vina la cunostinta adevarului.

din pavel te-ai gasit sa-mi dai citate? :yahoo: normal ca pavel indeamna la rugaciuni pentru comenduire, ce-ai fi vrut?

dar parca spuneai ca un crestin n-are treaba cu politica... iar Isus sigur n-avea treaba cu conducatorii, dovada ca i-a si luat la trei pazeste de atatea ori !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lasand exprimarea dumneatale de tip "bai nene", "bai tata" (exprimare de mahala), tin sa va anunt ca acei oameni nu reprezinta bisericile Neoprotestante! Sunt in general biserici independente care s-au indepartat de un cult anume. Acesti oameni nu se mai supun unor anumite doctrine si cred ca tot ce le da in cap sunt de la "Duhul Sfant". Sigur ca un crestin Neoprotestant stie clar ca nu tot ce vine, este de la Duhul Sfant si anumite manifestari pot fi de la diavolul,de aceea orice lucrare se testeaza cu Scriptura (Cuvantul).

Asa cum sunt acesti oameni, nu am auzit de niciunul care sa-si puna explozibil pe el si sa se arunce in aer.(comparativ cu unele state islamice). Nu cred ca aceste manifestari vor deveni o plaga a Statelor Unite! Sunt crestini care inca mai au credinta bazata pe Scriptura si nu se lasa dusi de orice "valuri".

Niciodata nu cred ca USA va deveni un stat in care Biserica va conduce! Biserica nici nu doreste asta! Biserica doreste sa aduca Imparatia lui Dumnezeu in inimile oamenilor!

Daca-mi dai numarul vecinilor dumneatale ii voi suna, pana atunci consider doar o inventie ceea ce-mi spui!

Si daca ar fi asa, de ce nu chemi politia si te complaci in abuzurile lor?

 

Noi nu obligam copii la studiu biblic, copii mei o fac de buna voie! Nu mi-am amenintat niciodata copilul cu focul iadului, copii mei stiu din Biblie de acest foc al Iadului!

Probabil ca dupa parerea dumneatale, societatea ar trebui sa ne impuste! Motivul principal al dumneatale, fiindca credem in Dumnezeu, in Mesia Isus Cristos si in Sfanta Scriptura ! Pentru tine, daca noi crestinii am disparea, ai trai intr-o lume mai buna! Probabil ai deveni musulman, si nu de buna voie, ci cu cutitul la gat!

Pas! Va indoctrinati si va indobitociti copiii de mici! Iar clipurile date sunt doar o mica parte din ceea ce se intampla in realitate in bisericile voastre.Ca tu nu ti-ai obligat copiii la studiul bibliei...? Tu pe cine prostesti? Sau chiar crezi acest lucru? ( ceea ce ar fi si mai grav!)Cel mai elocvent chiar tu ai scris "copii mei stiu din Biblie de acest foc al Iadului!"...pai cine le explica acestor copilasi nevinovati intelesul bibliei? Cine le infricoseaza sufletele cu cuvinte ca "focul iadului"? Cine le da "solutii salvatoare"?Cine le spune ca doar ce cred ei e bine??? Cine domnule????PAPA PIUS???? nu cred ca ala e mort de mult....Asa ca nu mai veni tu cu asa zisele exemple elocvente.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pas! Va indoctrinati si va indobitociti copiii de mici! Iar clipurile date sunt doar o mica parte din ceea ce se intampla in realitate in bisericile voastre.Ca tu nu ti-ai obligat copiii la studiul bibliei...? Tu pe cine prostesti? Sau chiar crezi acest lucru? ( ceea ce ar fi si mai grav!)Cel mai elocvent chiar tu ai scris "copii mei stiu din Biblie de acest foc al Iadului!"...pai cine le explica acestor copilasi nevinovati intelesul bibliei? Cine le infricoseaza sufletele cu cuvinte ca "focul iadului"? Cine le da "solutii salvatoare"?Cine le spune ca doar ce cred ei e bine??? Cine domnule????PAPA PIUS???? nu cred ca ala e mort de mult....Asa ca nu mai veni tu cu asa zisele exemple elocvente.....

el aplica regula cand pute ceva la tine in gradina arunca-l la vecin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, e normal, dar fara nume, fara poza lu Bush, si te rogi pentru el, ca o slujba oarecare, fara spasme, fara sa faci chestii de genul asta...

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din pavel te-ai gasit sa-mi dai citate? :lol2: normal ca pavel indeamna la rugaciuni pentru comenduire, ce-ai fi vrut?

dar parca spuneai ca un crestin n-are treaba cu politica... iar Isus sigur n-avea treaba cu conducatorii, dovada ca i-a si luat la trei pazeste de atatea ori !

Pentru noi crestinii, Pavel este Apostolul lui Cristos si ii consideram scrierile ca si inspirate de Dumnezeu, ele sunt incluse in Scriptura si parte din Scriptura. A te ruga pentru cineva, nu inseamna ca ai treaba cu politica! Inseamna ca-ti faci datoria de crestin!

 

Pas! Va indoctrinati si va indobitociti copiii de mici! Iar clipurile date sunt doar o mica parte din ceea ce se intampla in realitate in bisericile voastre.Ca tu nu ti-ai obligat copiii la studiul bibliei...? Tu pe cine prostesti? Sau chiar crezi acest lucru? ( ceea ce ar fi si mai grav!)Cel mai elocvent chiar tu ai scris "copii mei stiu din Biblie de acest foc al Iadului!"...pai cine le explica acestor copilasi nevinovati intelesul bibliei? Cine le infricoseaza sufletele cu cuvinte ca "focul iadului"? Cine le da "solutii salvatoare"?Cine le spune ca doar ce cred ei e bine??? Cine domnule????PAPA PIUS???? nu cred ca ala e mort de mult....Asa ca nu mai veni tu cu asa zisele exemple elocvente.....

Daca dumneata urasti Scriptura si nu dai doi bani pe ea, asta nu inseamna ca trebuie sa accept aceste principii nebune in viata mea si in familia mea!

Prefer decat sa le dau o invatatura gresita si sa-si piarda timpul cu altceva, sa le explic Scriptura si sa le dau posibilitatea sa cunoasca voia lui Dumnezeu. Nu noi crestinii am infiintat iadul, Dumnezeu vorbeaste de el,daca nu ai stiut cumva!

In locul dumneatale as pune mana pe Scriptura si as citi cate ceva de acolo, sa vad daca "nebunii de pocaiti" (sau crestinii ingeneral) vorbesc din burta lor sau nu! In altra ordine de idei, uita-te daca crestinii invata ceva gresit din Biblie si ce invata Biblia rau!

Eu nu am avut posibilitatea sa cresc cu Biblia in mana si-mi pare rau, am irosit multi ani din viata mea fara Dumnezeu. Mergand pe gandirea acestei lumi fara Dumnezeu, am gustat din tot ce am crezut ca ma face fericit si am ajuns gol, nemultumit si fara tel in viata! Consider ca este intelept pentru cineva sa-i invete pe copii principiile lui Dumnezeu din Scriptura. Fara aceste principii vor creste niste oameni fara tinta in viata, imorali, dezorientati ectc. Uita-te la generatiile de oameni fara Dumnezeu: incesturi,crime,betii,curvie,desfranare,minciuna ectc.

Cine o vrea sa-si creasca copii asa,treaba lor, eu doresc ca principiile lui Dumnezeu sa fie sadite in inima copiilor mei!

PROV 22: 6 Invata pe copil calea pe care trebuie s'o urmeze, si cind va imbatrini, nu se va abate dela ea. -

 

Prefer sa ascult de Dumnezeu decat de tine! Pe de alta parte, tu te lupti cu Dumnezeu si nu cu crestinii! Daca cineva da Scriptura copiilor, o da fiindca Dumnezeu ne-a invatat asa!

 

Da, e normal, dar fara nume, fara poza lu Bush, si te rogi pentru el, ca o slujba oarecare, fara spasme, fara sa faci chestii de genul asta...

Asa este, asa consider si eu ca este normal. La carismatici insa, astea sunt manifestarile lor! Ei pun aceste manifestari in seama Duhului Sfant. Nu toti insa, nu toti se manifesta asa. Am intalnit si intre ei oameni la locul lor.

De fapt in bisericile de carismatici (cred ca secventele relatate aici nu apartin carismaticilor ci unor biserici independente sau dizidenti) sunt oameni care accepta sau se manifesta asa sau nu accepta si nu se manifesta asa! Asa ca nu-i poti baga pe toti in aceeasi oala! Tot aici gasesti oameni care pun anumite lucrari pe seama Duhului Sfant, excluzand parerea Bibliei.Ce propuneti, sa-i impuscam?

Pe de alta parte, daca cineva ar fi filmat pe indracitul din tinutul Gadarenilor, probabil ca ar fi categorisit pe toti ucenicii Domnului la fel. Multi vin la Biserici de orice denominatie ca sa fie ajutati si multi sunt plini de duhuri demonice. Daca cineva ar filma exorcizarile din toata lumea, cred ca oamenii s-ar ingrozi si unii ar fi care ar condamna crestinismul.

Editat de cioanas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×