Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

Inchinarea catre Fiara ! Abuz mental si psihic !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu se dau la o parte s adea cu capul copiilor de pocaiti de tabla, sa-i invete minte ce inseamna sa fi crestin!

 

1. Lasa-i ca-i dati voi cu spiritul de pamant prin faptul ca-i rusinati si le creeati complexe de inferioritate si pacate inventate. Comunistii au interzis religia nu au interferat cu ea si nu au folosit-o ca unealta pentru manipulare cum o face masonul Bush.

 

2. Un om un copil nu trebuie sa-i fie frica si rusine de Dumnezeu... voi ii omorati spiritul, prin ritualurile satanice, omorati demnitatea prin practicile voastre... voi indoctrinati oamenii ca sunt pacatosi si rai ca sa-i puteti controla prin frica si complex indus de inferioritate.

Nu vezi in ce societate malefica ai intrat ?

 

3.Va mai dau un clip video - Satana in actiune (god warrior cica) - uite-o cum zbiara - demon modern sub paravanul bisericii : http://www.youtube.com/watch?v=CCODIhAXbQM

 

Aceasta este America si acestia sunt pocaitii dragilor... feriti-va de ei.

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

care voi? :P la cine te referi? la ce ... "specie'? :jester:

 

mama ce urla aia :tease: ...nu e tipa care ii spala de pacate pe copii? :P

 

cah! brrrrrrrrrrrr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Afirmatia lui, este ca Domnul Isus ia schimbat viata si se pare ca de aceea nu-l prea inghit multi! Daca Dumnezeu ia schimbat-o sau nu, el va raspunde pentru afirmatiile facute! Pana una alte este presedintele Americii si este normal ca si crestini sa ne rugam pentru el!

:lol2: asta le bate pe toate ! spune-mi, [cioanas], este normal pentru crestini sa se roage pentru presedinti de tari? de ce? parca un crestin n-are treaba cu politica.

nene, iti dai rau de tot cu stangu-n dreptul. rrrau de tot !

 

Vezi ca gresesti .. Bush nu e criminal ci un Eliberator ... el elibereaza si democratizeaza niste tari aflate sub stapanirea fortelor intunericului (semiluma si o stea) care sunt adevarate pericole pentru existenta vietii pe pamant!

 

Skull si Bones este o organizatie a elitelor si asta nu e nimic condamnabil!

ti-as zice eu vreo cateva, dar sunt si copii de fata. sfantu' bush e marioneta ideala. asta a fost toate viata. "stapanirea fortelor intunericului" ! ha ! du-te in belgia si tu, sa demonstrezi impotriva ofiterului de stare civila de culoare ! :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi ca gresesti .. Bush nu e criminal ci un Eliberator ... el elibereaza si democratizeaza niste tari aflate sub stapanirea fortelor intunericului (semiluma si o stea) care sunt adevarate pericole pentru existenta vietii pe pamant!

 

Skull si Bones este o organizatie a elitelor si asta nu e nimic condamnabil!

 

Am impresia ca prostia a devenit modul vostru de viata. Pardon, nu prostia ci ignoranta care este mai periculoasa decat toti prostii la un loc. De fapt dupa ce vezi asemenea filme nici nu te mai mira cum poate sa vina cineva si sa abereze

 

Afirmatia lui, este ca Domnul Isus ia schimbat viata si se pare ca de aceea nu-l prea inghit multi! Daca Dumnezeu ia schimbat-o sau nu, el va raspunde pentru afirmatiile facute! Pana una alte este presedintele Americii si este normal ca si crestini sa ne rugam pentru el!

 

Ai avut un indiciu sau o revelatie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:haha: asta le bate pe toate ! spune-mi, [cioanas], este normal pentru crestini sa se roage pentru presedinti de tari? de ce? parca un crestin n-are treaba cu politica.

 

Forma cererii pentru conducători/oc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:airkiss: asta le bate pe toate ! spune-mi, [cioanas], este normal pentru crestini sa se roage pentru presedinti de tari? de ce? parca un crestin n-are treaba cu politica.

Este foarte normal!

1TIM 2: 1 Va indemn dar, inainte de toate, sa faceti rugaciuni, cereri, mijlociri, multamiri pentru toti oamenii,

1TIM 2: 2 pentru imparati si pentru toti cei ce sint inaltati in dregatorii, ca sa putem duce astfel o viata pacinica si linistita, cu toata evlavia si cu toata cinstea.

1TIM 2: 3 Lucrul acesta este bun si bine primit inaintea lui Dumnezeu, Mintuitorul nostru,

1TIM 2: 4 care voieste ca toti oamenii sa fie mintuiti si sa vina la cunostinta adevarului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene, cionas asta e platit de evnaghelisti, care-i faza bai tata ca e mai fanatic decat un ilslamist, e mai fanatic decat un activist de partid ?

 

Daca evanghelismul se va intinde ca o plaga asupra SUA, care va fi diferenta intre statul religios Iran si statul religos SUA - doar ca unii sunt islmici iar ceilalti crestini ?

 

Nu vezi ca esti ABERANT omule in gandire ? De separarea puterilor in stat ai auzit ? De imixtiune politica ai auzit ? Nu va invata javerele de masoni infiltrate in bisericile voastre, nu va invata pastori poponari d'ale de Ted Haggard (capul bisericii voastre cum se drogheaza si face sex cu prostituate masculine ) - astia va sunt liderii bai FARISEILOR.

 

Evident cand a fost expus v-ati lepadat de el ipocritilor.... hahaha nu va vedeti o glota hipnotizata si imbuibata.

 

Uite video :

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt crestin Neoprotestant, am niste copii minunati.

 

Sa nu cumva ai impresia ca numai tu ai copii minunati ...orice om normal este constient ca absolut toti copii sunt minunati atata timp cat parintii nu o iau razna !

 

De ce dragii mei nu mai incapeti de pocaiti? V-au furat ceva, v-au dat in cap? Fiecare isi creste copii cum doreste!

 

Vezi ca iti dai singur raspunsul la intrebarile pe care singur le pui!

Copii nu sunt ai tai ca sa ii cresti cum vrei!

Copii sunt florii ale creatiei si se cresc si se educa nu asa cum vrea mintea unui handicapat ci dupa anumite criterii precise impuse de dialectica si nu de prostia religioasa din capul unor habotnici!

 

Eu am crescut intre ortodocsi si am fost abuzat de mic! Am crescut intre injuraturi, blesteme,certuri ectc....

 

Ce vrei sa zici ca ortodocsii sunt asa cum au fost parintii tai?

Asta e regula?

Pai si eu stiu o regula care chiar ai recunoscut-o ...ca pocaitii sunt o armata de oameni slabi fara constiinta care toata viata au fost ori niste betivi ori tulve ... asta e regula voastra...si mi-ar fi frica sa imi las copilul sa fie educat de cei care au avut acest traseu imoral!

 

In afara de regula zisa de tine si cea zisa de mine ...mai exista o majoritate de oameni normali, civilizati, inteligenti si constinciosi ...dar intre acestia nu vezi niciodata un pocait!

 

Nu am chef sa creasca si copii mei la fel! Detest alcoolismul,detest fumatul,pacatul in general....Doresc sa am copii sanatosi moral si fizic, imi doresc copii departe de chefuri, baruri,discoteci ectc.

 

Ocupa-te intens de educatia lor si vor ajunge ca milioane de alti copii bine pregatiti in viata !

 

...........le spun ca eu am simtit gustul unei astfel de vieti si este foarte amar!

 

Exact ce spuneam ...despre oamenii slabi si fara constiinta!

 

Nu stiu intr-o Biserica de peste 400 de oameni (cat are Biserica din care fac parte), pe nimeni sa-si abuzeze copii! Daca am afla de cineva, sigur ar ajunge pe mana justitiei. Disciplinarea exista in orice familie! Un parinte care nu-si disciplineaza copilul, este nebun, nu-i pasa de copilul sau si nu-l iubeste. Caracterul unui copil se cizeleaza prin educatie, disciplina si dragoste!

 

vecinii mei penticostali isi disciplineaza copii batandu-i cu biciul ...evident ca nici ei nu au impresia ca abuzeaza!

Vezi ca singur recunosti ca un copil nu trebuie "educat" prin religie!

 

Voi nu aveti dreptul moral sa ii obligati pe copii sa faca studiu biblic si sa ii educatii cu amenintarea focurilor iadului ...sau mai exact ...voi nu aveti voie si nici dreptul de a va batjocori si indobitocii proprii copii!

Si societatea ar trebui sa ieie masuri lgale impotriva voastra in acest sens!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bai nene, cionas asta e platit de evnaghelisti, care-i faza bai tata ca e mai fanatic decat un ilslamist, e mai fanatic decat un activist de partid ?

 

Daca evanghelismul se va intinde ca o plaga asupra SUA, care va fi diferenta intre statul religios Iran si statul religos SUA - doar ca unii sunt islmici iar ceilalti crestini ?

Lasand exprimarea dumneatale de tip "bai nene", "bai tata" (exprimare de mahala), tin sa va anunt ca acei oameni nu reprezinta bisericile Neoprotestante! Sunt in general biserici independente care s-au indepartat de un cult anume. Acesti oameni nu se mai supun unor anumite doctrine si cred ca tot ce le da in cap sunt de la "Duhul Sfant". Sigur ca un crestin Neoprotestant stie clar ca nu tot ce vine, este de la Duhul Sfant si anumite manifestari pot fi de la diavolul,de aceea orice lucrare se testeaza cu Scriptura (Cuvantul).

Asa cum sunt acesti oameni, nu am auzit de niciunul care sa-si puna explozibil pe el si sa se arunce in aer.(comparativ cu unele state islamice). Nu cred ca aceste manifestari vor deveni o plaga a Statelor Unite! Sunt crestini care inca mai au credinta bazata pe Scriptura si nu se lasa dusi de orice "valuri".

Niciodata nu cred ca USA va deveni un stat in care Biserica va conduce! Biserica nici nu doreste asta! Biserica doreste sa aduca Imparatia lui Dumnezeu in inimile oamenilor!

 

 

 

vecinii mei penticostali isi disciplineaza copii batandu-i cu biciul ...evident ca nici ei nu au impresia ca abuzeaza!

Vezi ca singur recunosti ca un copil nu trebuie "educat" prin religie!

 

Voi nu aveti dreptul moral sa ii obligati pe copii sa faca studiu biblic si sa ii educatii cu amenintarea focurilor iadului ...sau mai exact ...voi nu aveti voie si nici dreptul de a va batjocori si indobitocii proprii copii!

Si societatea ar trebui sa ieie masuri lgale impotriva voastra in acest sens!

Daca-mi dai numarul vecinilor dumneatale ii voi suna, pana atunci consider doar o inventie ceea ce-mi spui!

Si daca ar fi asa, de ce nu chemi politia si te complaci in abuzurile lor?

 

Noi nu obligam copii la studiu biblic, copii mei o fac de buna voie! Nu mi-am amenintat niciodata copilul cu focul iadului, copii mei stiu din Biblie de acest foc al Iadului!

Probabil ca dupa parerea dumneatale, societatea ar trebui sa ne impuste! Motivul principal al dumneatale, fiindca credem in Dumnezeu, in Mesia Isus Cristos si in Sfanta Scriptura ! Pentru tine, daca noi crestinii am disparea, ai trai intr-o lume mai buna! Probabil ai deveni musulman, si nu de buna voie, ci cu cutitul la gat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×