Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

Inchinarea catre Fiara ! Abuz mental si psihic !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai, dar nu exista iad. S-a intors cineva din rai ori iad ca sa confirme ? Nu ? Ei, vezi ? Daca ne uitam prea mult la tembelisme americane, ni se spala creierul, la urma urmelor unealta care poa' sa imagineze singura ca e rai si iad : nu e decat nebunia sau cumintenia umana. Peste tot pe pamant exista viata si moarte, deci putem considera ca aici se afla si raiul si iadul.

 

Si nu va mai focalizati gandirile pa Bush, ca nu merita, pierdeti vremea. Ganditi mai bine cum sa atarnati in furci pe tiganii astia care ne guverneaza si ne tund ca niste oi, acesti talhari ce se numesc "noua clasa avuta", ce impanzeste capitala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
urmezi mai mult indemnurile unui "revelat" ca pavel care nici macar nu l-a cunoscut pe Isus. unde spune Isus sa te rogi pentru imparati si dregatori ? nicaieri.

de ce ii sfatuieste pavel pe crestinii de atunci sa se roage de sanatatea sus-pusilor? pentru ca, la cat de tulburi erau timpurile, mai bine mergeau pe burta si ii linguseau oleaca pe domnii de la putere, numai sa nu-i toace aia marunt. de ce crezi ca a scos pavel aproape toate elementele evreiesti din crestinismul nou-nascut? ca sa se delimiteze puternic de ei, ca nu cumva crestinismul sa fie considerat in continuare doar o alta secta izvorata din mozaism si ca sa poata fi inghitita mai usor de neamuri.

Pai urmez indemnurile Scripturii! Pavel a fost Apostolul Domnului, cel trimis la Neamuri si acceptat de ceilalti ucenici ai Domnului Isus!

Daca spui ca Pavel nici nu l-a cunoscut pe Isus, probabil ca o spui ca sa-ti aperi necredinta.

Saracul Pavel umbla cu linguseli, parca nu ai fi citit in Evanghelii de cate ori a fost Pavel inaintea mortii pentru Evanghelie si cum ii infrunta pe cei care-l prigoneau!

 

Poate nu am fost destul de clara..PREA PUTIN MA INTERESEAZA CUM ITI EDUCI TU COPIII !!! Nu am inteles de ce ai adus in discutie botezul? Din partea mea...... Botezul nu este relevant din moment ce pana la botez ii indoctrinati !!! Ti-au spalat comunistii creierul??? Eeeeeeeeeeeeeeeeee...atunci imi explic multe..... Incepand de acum IMI ESTE SI MAI MILA DE TINE ....ai avut de doua ori spalat creierul....O data de comunisati si o data de neoprotestantii ...ca sa nu mai punem la calcul si ideologia americana ......

Da ce ai vrea sa le facem copiilor pana la botez, sa ii invatam sa injure, sa-i ducem la discoteca, la bar, sa-i invatam sa se inchine la diavolul, sa-i invatam sa fie homesexuali si curvari. Asta daca am fi oameni fara Dumnezeu! Noi ii invatam pe copii nostrii Calea lui Dumnezeu, sa se roage Lui, sa asculte de Domnul, sa citeasca Scriptura, sa invete poezii, cantari pentru Dumnezeu. O viata minunata! Si ascultam de Dumnezeu facand asta:

PROV 22: 6 Invata pe copil calea pe care trebuie s'o urmeze, si cind va imbatrini, nu se va abate dela ea. -

 

Mila ta este bataie de joc si nu dau doua parale pe ea! Tie nu tie mila de mine, ci tie ciuda pe mine, esti plina de manie!

De ce? Fiindca cred in Isus ca si Mantuitor si cred in Evanghelie, in Sfanta Scriptura!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ce ai vrea sa le facem copiilor pana la botez, ................. sa-i invatam sa se inchine la diavolul, sa-i invatam sa fie homesexuali si curvari. Asta daca am fi oameni fara Dumnezeu!

 

 

Doamne feri de asa ceva .... noi oamenii din lume vrem casa ne educam copii si sa ii p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bush e un mare prost care crede ca stie tot dar nu stie nimic

 

Mai grav de atat!

se crede Mantuitorul ...si si-a propus sa conduca cruciada impotriva musulmanilor!

...deci e un prost de crestin ...NU?

 

;) :- :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa cum evreii au fost insemnati de nazisti pentru moarte cu steaua lui David, tot asa si cei de pe urma dintre crestinii apostaziati vor fi insemnati cu semnul fiarei, un microcip controlat wireless prin care acesti "crestini" isi vor cumpara painea cea de toate zilele fara sa stie ca de fapt si-au cumparat mania lui Dumnezeu si biletul spre iad.

Apocalipsa 13

17 şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde, fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei, sau numărul numelui ei.

 

Apocalipsa 14

9 Apoi a urmat un alt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×