Sari la conținut
Forum Roportal
cioanas

Biserica lui Isus Cristos

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu am auzit de acest Zieten, dar nu este singurul om care a studiat neanderthalii, ce a avut el acolo nu este singurul exemplar de neanderthal, datarile nu se fac intr-un singur laborator, iar teoria evolutie nu sta in datarea unui singur exemplar de neanderthal. :pardon: Asa ca este total irelevant ca ala si-a dat demisia.

Eu scriu de cei care cred in ievolutie si in minciuno-ievoluitie (care nu se va opri, si va gasi "noutati").

http://www.creationism.info.ro/blog21/Frau...perită.htm

Si ce legatura au embrionii cu darwinismul social? tu macar citesti ce ti se raspunde, sau esti programat sa dai linkuri la siteuri de trei lei?

BTW, legea biogenetica nu este teoria evolutiei, doar incearca sa explice anumite lucruri. E prea greu pentru tine, nu? :P

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mutatie ? sa fi asa tampit, sa crezi ca dupa ce ai mutat ceva este ca si inainte. Auzi macro-evolutie. Muti "maimuta" in cusca si astepti sa devina elafant.

Toate mutatiile individuale care au fost studiate la nivel molecular s-au dovedit a reduce informaţia genetica, nu a o imbunatati.

 

ADN-ul dispune de un mecanism care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu asta sigur esti de acord. aici nu te contrazic.

 

http://www.creationism.info.ro/blog97/Vide...rwinismului.htm

 

 

Sa crezi asa ceva ?

http://www.creationism.info.ro/blog69/S-a-...aimuţa.htm

 

Evolutionismul este inca la stadiul de cercetare, sunt lucruri care nu pot fi explicate in totalirtate in lipsa de dovezi certa. dar din punctul meu de vedere teoria cromozonilor, nu este un argument satisfacator, el ne find in masura sa elucideze misterul evolutiei. Conform evolutionistilor tre4cerea de la maimuta la om, s-a realizat treptat in decursul a mai multor milenii, o dovada in acest sens find fosilele descoperite de-a lungul timpului si care prezinta elemente hibride maimuta - om, totusi aceasta teorie eu o consider veridica si cat de cat argumentata stintific, aceste schelete au menirea de a acorda un surplus de autenticitate teoriei evolutiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa combateti evolutionismul ...mai bine ati dovedi tot cu argumente stintifice fabricarea din noroi si suflatul cu Duh.

Pana cand nu sunteti in stare sa va sustineti afirmatiile nu are rost sa combateti evolutionismul...asa ca mai bine sa vorbim de Biserica lui Isus ....STRADA!

Sau credeti ca Isus predica in biserici ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce simplu este si ce pervers se face.

 

"E foarte uşor să faci diferenţa dintre lucrurile făcute de om şi lucrurile făcute de Dumnezeu. C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mutatie ? sa fi asa tampit, sa crezi ca dupa ce ai mutat ceva este ca si inainte. Auzi macro-evolutie. Muti "maimuta" in cusca si astepti sa devina elafant.

Toate mutatiile individuale care au fost studiate la nivel molecular s-au dovedit a reduce informaţia genetica, nu a o imbunatati.

Se are ca tu nu stii ca marea majoritate a mutatiilor sunt neutre. In afara de ele, sunt mutatii benefice, si mutatii daunatoare. Mutatiile pot fi observate chiar si astazi, la anumite bacterii, si chiar la oameni anumite mutatii dau rezistenta la anumite boli. Dar bine, ce sa stii tu, care nu citesti decat brosuri creationiste. :P

Richard Leakey a afirmat
Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Evolutionismul este inca la stadiul de cercetare, sunt lucruri care nu pot fi explicate in totalirtate in lipsa de dovezi certa. dar din punctul meu de vedere teoria cromozonilor, nu este un argument satisfacator, el ne find in masura sa elucideze misterul evolutiei. Conform evolutionistilor tre4cerea de la maimuta la om, s-a realizat treptat in decursul a mai multor milenii, o dovada in acest sens find fosilele descoperite de-a lungul timpului si care prezinta elemente hibride maimuta - om, totusi aceasta teorie eu o consider veridica si cat de cat argumentata stintific, aceste schelete au menirea de a acorda un surplus de autenticitate teoriei evolutiei.

 

Daca este la stadiu de dezvoltare de miliarde de ani, va ramane mister inca atata timp. Fiecare trebuie sa-si socoteasca timpul, srie in Biblie. Daca crezi ca-ti ajunge timpul si ptr. a-ti dovedi ce?

 

 

 

 

Se are ca tu nu stii ca marea majoritate a mutatiilor sunt neutre. In afara de ele, sunt mutatii benefice, si mutatii daunatoare. Mutatiile pot fi observate chiar si astazi, la anumite bacterii, si chiar la oameni anumite mutatii dau rezistenta la anumite boli. Dar bine, ce sa stii tu, care nu citesti decat brosuri creationiste. :P

Sa fie vreo bacterie mutata de la sida la raceala ? Ti-am mai scris tu scrii de revolutie, si crezi ca este ievolutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa fie vreo bacterie mutata de la sida la raceala ? Ti-am mai scris tu scrii de revolutie, si crezi ca este ievolutie.

Tu raspunde la ce te-am intrebat: ce parere ai despre foramen magnum la australopiteci?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In fond si la urma urmei ce are biserica lui isus cu genetica si evolutionismul? Tot timpul in lume vor exista 2 tabere, creationisti si evolutionisti, fiecare isi vor argumenta teoriile cum vor sti mai bine, dar din pacate dpdv personal, evolutionistii au fost cei care au oferit argumentele cele mai convingatoare. cat despre geneza omului, opera unei entitati supranaturale, este doar un mit, o incercare disperata a omului din timpurile vechi de a oferi un suport real aparitiei sale. Cert este ca natura este plina de surprize, iar procesul aparitiei omului va ramane in continuare la nivel de studiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am sa incerc sa iti raspund, desi esti incoerent rau de tot. (bea si tu o cafea, un redbull, ceva... :P )

Australopithecus afarensis este undeva la stadiul intre om si cimapanzeu, iar australoputhecus africanus sunt mai apropriati de oameni. Masuratorile si aprecierile nu se fac numai pe un singur os, ci pe totalul de oase. Iar restul oaselor si anume: osul iliac, oasele lombare, tibia si metatarsienele arata ca era o fiinta bipeda. Ca deobicei scoateti din context si deformati citatele. Dar despre locul unde se afla foramen magnum la aceste specimene, care este in partea de jos a craniului, lucru care arata ca erau bipede ce spui? La maimute se afla mai sus.

Sa inteleg ca v-ati lepadat de cimpanzei. v-ati mintit si complacut iar acum cautati gorile.

Las ca vine Tarzan (Sikaryan), si va da el triped.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×