Sari la conținut
Forum Roportal
cioanas

Biserica lui Isus Cristos

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa inteleg ca v-ati lepadat de cimpanzei. v-ati mintit si complacut iar acum cautati gorile.

Las ca vine Tarzan (Sikaryan), si va da el triped.

Lasa, Sikaryan este o fiinta evoluata, pentru maimute te avem pe tine aici ca obiect de studiu. :P

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In fond si la urma urmei ce are biserica lui isus cu genetica si evolutionismul? Tot timpul in lume vor exista 2 tabere, creationisti si evolutionisti, fiecare isi vor argumenta teoriile cum vor sti mai bine, dar din pacate dpdv personal, evolutionistii au fost cei care au oferit argumentele cele mai convingatoare. cat despre geneza omului, opera unei entitati supranaturale, este doar un mit, o incercare disperata a omului din timpurile vechi de a oferi un suport real aparitiei sale. Cert este ca natura este plina de surprize, iar procesul aparitiei omului va ramane in continuare la nivel de studiu.

 

Ramanne la nivel de studiu, doar cand omul cauta altceva.

Omul trebuie sa fie mai deosebit, si cauta orice ii este mai independent.

 

Lasa, Sikaryan este o fiinta evoluata, pentru maimute te avem pe tine aici ca obiect de studiu. :P

Nu te pierde ca nu-i timpul inca. Iar daca te pierzi nu fi ipocrit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ramanne la nivel de studiu, doar cand omul cauta altceva.

Omul trebuie sa fie mai deosebit, si cauta orice ii este mai independent.

 

natura umana este cea care-l determina sa caute raspunsuri la marile enigme ale propriei existente, raspunsuri pe care le filtreaza prin propriul constient si pe care le considera adevarate sau false. Fiecare tabara are sistemul sau de filtrare al acestor raspunsuri, iar independenta ii este oferita de propria ratiune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
natura umana este cea care-l determina sa caute raspunsuri la marile enigme ale propriei existente, raspunsuri pe care le filtreaza prin propriul constient si pe care le considera adevarate sau false. Fiecare tabara are sistemul sau de filtrare al acestor raspunsuri, iar independenta ii este oferita de propria ratiune.

La "independenta" ratiunea merge doar in directia aleasa sau gandita (normal ca si cea mostenita pe acasa).

Tabara trebuie cautata si aleasa, si trebuie sa aiba o baza serioasa, nu doar de dragul ca "o fi cumva", sau asa ar trebui sa fie,...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Decat sa combateti evolutionismul ...mai bine ati dovedi tot cu argumente stintifice fabricarea din noroi si suflatul cu Duh.

 

 

 

Se ştie că, prin intermediul metabolismului, celulele s

Editat de cioanas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau cu alte cuvinte STRADA ....caci aia era singura biserica in care a predicat rabinul ratacitor ... Isus

Isus se afla si azi, nu numai in strada, ci si in Biserica lui, adica oriunde sunt doi sau trei adunati in numele Lui! Si casa ta poate fi o Biserica! Sa dea Dumnezeu!

 

MAT 18: 20 Caci acolo unde sint doi sau trei adunati in Numele Meu, sint si Eu in mijlocul lor.``

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Creationismul, evolutionismul sunt teorii pe baza carora se poate discuta zile-ntregi!

BISERICA LUI ISUS ESTE SUBIECTUL ACESTUI TOPIC! :flowers:

Da, corect, insa nu puteam sa nu semnalez minciuna si reaua intentie din acel articol, pe care tu l-ai citat aici fara macar sa il verifici daca este adevarat ce spune acolo sau nu. Si s-a dovedit ca era fals.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, corect, insa nu puteam sa nu semnalez minciuna si reaua intentie din acel articol, pe care tu l-ai citat aici fara macar sa il verifici daca este adevarat ce spune acolo sau nu. Si s-a dovedit ca era fals.

 

Nu cred ca suntem in masura, nici eu nici dumneata, sa verificam cu exactitate ce este si ce nu este adevarat! :o:

 

Deci,ce crezi dumneata de Biserica lui Isus Cristos?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca suntem in masura, nici eu nici dumneata, sa verificam cu exactitate ce este si ce nu este adevarat! :P

Ba da, poti folosi o sursa obiectiva, si anume stiinta, pentru a verifica ce este adevarat sau nu. iti ofera metode de studiu si sistematizare a realitatii.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×