Sari la conținut
Forum Roportal
cioanas

Biserica lui Isus Cristos

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

parerea mea este ca Biserca nu trebuie privita mai mult decat o biserica....sa precizam ca este un lucru trecator in lumea cealalta pt ca religia este creata de oamenii fizici deci este ceva fizic.

Iar acum dupa parerea mea cred ca am inceput sa o ia "razna" biserca,mai ales cea ortodoxa pt ca a prins un oroliu nestramutat,creeandu-se chiar Biserica favorita D-nului.Asa au ajuns sa ii faca pe oameni sa urasca,manipulandu0i ca numai ortodocsii se vor mantuii.

Dupa parerea mea orice religie este binevenita D-nului,inclusiv Buddismul cel mai criticat de credinciosi,dar numai pt faptul ca nu cunosc aceasta religie si nu isi dau seama k nu numai buddismul dar orice religie de pe lumea asta are cate ceva al ei bun.

Chiar astazi au venit la noi la sc 2 pers franceze care fac un voaiaj inspre a cunoaste mai bine toate religiile si cand ma refer voiaiaj ma refer la ceva serios,asemeni cum a facut Iisus (f putin au mers cu trenul,restul numai pe jos) ajungand si in china,iar acum in Romania.Momentan vor sa mai stea pana la Sf.Paste pt a vedea cum sarbatorim Pastele ,ei fiind catolici.Va las sa vedeti harta cu toate calatoriile lor si likul cu site-ul pt cine vrea sa stie mai multe :lol2:

P.S.:trebuie sa stiti franceza :spiteful:

 

http://eurasiaspirituali.free.fr/

post-142751-1208444880_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu poti desfinta valoare experientei cuiva, cu vorbele tale goale de continut si credinta ta in Bau-Bau.

Ba da poti! Daca ai un sistem de valori in viata dupa care te ghidezi poti! Daca esti un bezmetic care nu ai nici un punct de reper, cu siguranta ca mananci tot ce ti se pune pe tava!

Diavolul exista si pune pe tava multe! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×