Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

Dresorii de minti umane

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

you got a problem... pe bune

neah..omul are dreptate..

ti-am atras si eu atentia asupra acestei chestii mai pe la inceputuri

nu am putut sa iti descriu situatia asa de bine ca si el

dar ideea ramane aceeasi....

ai prins o idee buna..dar nu trebuie sa te limitezi doar la ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu ma limitez la idea de manipulare, si teorie in sine... nu vreau sa dau exemple intrucat sunt cu miile pentru fiecare eveniment. - eu vrea sa va invat sa vedeti algoritmul sub care acesti indivizi joaca

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu ma limitez la idea de manipulare, si teorie in sine... nu vreau sa dau exemple intrucat sunt cu miile pentru fiecare eveniment. - eu vrea sa va invat sa vedeti algoritmul sub care acesti indivizi joaca

iti repet...ei -asa cum ii numesti tu- iti servesc pe tava acesti algoritmi absolut nesemnificativi pentru a iti distrage atentia de la imaginea de ansamblu...

PAREREA PERSONALA: celor care se simt tentati de divagatia colegului meu aprig postator le sugerez ca fie constient-si deci rau voit- fie din necunoastere acest stimabil domn a devenit el insusi un canal de dezinformare si manipulare;sa vada dincolo de aparenta coerentza a ideilor si sa verifice substratul ideatic...dupa parerea mea este 0 (zero)barat.

voi ce parere aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa inteleg ce vrea sa spuna Schimbare 2012. Sincer nu prea inteleg. Ce sustine el? Ideea ca nu suntem liberi? Traim intr-o societate - orice individ care traieste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am incercat sa inteleg ce vrea sa spuna Schimbare 2012. Sincer nu prea inteleg.

 

Trebuie sa fii pregatita pentru schimbare pentru a-l intelege, daca aprofundezi si privesti in jur poate incepi sa intelegi cate ceva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Ce e un copil - un viitor sclav pentru corporatii si guverne intr-o lume totalitara globalizata. Mai sunt doar 5 ani. "

Schimbare 2012 - mai sunt doar 5 ani pana ce?

 

Mi-am petrecut aproape toata ziua citindu-i postarile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana cand procesul va fi totalmente ireversibil... atunci nu se vor mai ferii de noi, adica vor taia de pe tot globul libertatile individului pe fata...acum aceste libertati iti sunt taiate prin bani si timp... ei dupa 2012 va incepe evul mediu high-tech cu legi care vor diferentia clar elita de plebe.

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
voi ce parere aveti?

Ca e bolnav. Asta e parerea mea sincera.

Exemple din "operele alese":

 

"Esti tampit", "Diaree verbala", "esti o nulitate", "sunteti o goata", "lucrezi pentru corporatii las' sa stiu io", "io am venit aici de cateva saptamani sa va deschid ochii ca sa vedeti adevarul ia uite io ce viata perfecta am" cu alte cuvinte: "Io sunt cel mai tare din parcare iar voi niste handicapati mintali. Ce vreti...asa sunt eu, bun si sufletist, vreau sa va ajut sincer. Ce sa fac daca sunt perfect si am o viata perfecta, deh. Ia uite, io mananc doar icre negre pe crochete...sic...na, sa va ofticati cu totii, vai steaua voastra de amarasteni, duce-ti-va in mama voastra!".

 

Asta e substratul "fin si intelept" al mesajelor omului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×