Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Cu placare. Uite reteta.

 

Faceti familie si copii din dragoste pentru partener si daca sunteti iubit de partener, pentru ca si un copil mai slab la minte va pricepe tot ce vine din dragoste, pentru ca parintele va vrea putine lucuri de la el daca i-l iubeste, va voi sa traiasca, sa se bucure, sa fie sanatos si fericit respectandu-i totdeauna deciziile si alegerile personale daca nu-i pun viata in pericol. Dar nici nu se pune problema ca un copil iubit si inteles sa faca alegeri care i-ar pune viata in pericol.

 

Exista si exceptii, cazuri grave de retard sau chiar tulburari psihice genetice, dar alea se manifesta de timpuriu. Cand schizofrenia apare la 18 ani, avem de a face cu familie in care exista ura nu iubire, si dorinta de valorizare prin celalalt.

 

Sunt medici psihiatrii la care cand vin pacientii stau relaxati pe spatarul scaunului si fumeaza agale, uneori mai zambesc si batjocoritor, ei nu au citit analiza tranzactionala dar gandesc in sinea lor despre familia pacientului "pai daca va bateti joc de voi si va agresati, cum dracu vreti sa nu inebuniti?" Dar nu le spune nimic la inconstienti, le da pastilele, si la revedere, ne vedem data viitoare.

 

Ca sa-ti pui mintea cu inconstientul, trebuie sa fi platit bine si sa sti meserie, nu psihiatrie.

Cum sa nu......Ai cumva impresia ca 90 la suta din populatia globului nu se casatoreste sau "imperecheaza" dintr-un soi de dragoste...? Adica dragoste adevarata- in felul in care o simt ei. Ca aia o fi "buna" sau cea pe care o simti tu, e partea a doua si niciodata nu va exista un adevar universal valabil in aceasta privinta......

Marea majoritate a parintilor isi iubesc copiii- exact cum am mentionat mai sus.

Sa iti spun de ce desfintez "reteta" ta si mi se pare epuizata......In societatea occidentala sunt foarte multe cazuri de boli psihosomatice care presupui tu ca provin din aceste " nerespectari " ale deciziilor copiilor....minorilor, ma rog.....

De aproape un an locuiesc la o familie de musulmani (cetateni de nationalitate germana dar musulmani la origine). Vreau sa iti spun ca nu mi-ar ajunge o pagina a forumului sa descriu interdictiile pe care le au EI de respectat, nu copilul occidental cu masina la scara si parintii care mai ca nu-i sufla in fund....Si te rog sa ma crezi ca in aceasta familie si in multe altele de acest fel pe care le-am vizitat, cunoscut...(repet - musulmani) NU exista 1 copil cu boli psihice.....

Nici nu am auzit de vreun caz ....oare de ce? Ca pot sa iti spun.....nu ar suporta occidentalul privatiunile lor. Sau ai cumva impresia ca copiii musulmanilor nu doresc?...nu iubesc, nu au pulsiuni?

De mentionat: familiile de care vorbesc eu nu traiesc in Arabia Saudita ca sa vada numai cearsafuri.....ci au invatat la Universitati de prestigiu, ai prieteni care pierd noptile in discoteca in timp ce ei vin acasa sa se roage si....cu siguranta ca si-ar dori sex cat de mult, des si de calitate!

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De aproape un an locuiesc la o familie de musulmani (cetateni de nationalitate germana dar musulmani la origine). Vreau sa iti spun ca nu mi-ar ajunge o pagina a forumului sa descriu interdictiile pe care le au EI de respectat, nu copilul occidental cu masina la scara si parintii care mai ca nu-i sufla in fund....Si te rog sa ma crezi ca in aceasta familie si in multe altele de acest fel pe care le-am vizitat, cunoscut...(repet - musulmani) NU exista 1 copil cu boli psihice.....

Nici nu am auzit de vreun caz ....oare de ce? Ca pot sa iti spun.....nu ar suporta occidentalul privatiunile lor. Sau ai cumva impresia ca copiii musulmanilor nu doresc?...nu iubesc, nu au pulsiuni?

 

Ce cauta musulmanii aia in Germania? De ce nu au ramas acolo in Iran sau Liban de unde or fi ei? Erau privatiunile prea mari dar asa fiind in Germania pot sa se mentina la linia de plutire?

 

Ai impresia ca populatiile musulmane din jurul caucazului, sau din Iran,Irak, Liban, sunt formate din oameni care gandesc in proportie majoritara? In Pakistan pana in 2006 violul era sport national, imposibil de dovedit. Tu ai idee ce traume sufera femeile in tarile musulmane? Doar faptul ca ele considera ca e normal sa fie traumatizate le mentine pe linia de plutire. O occidentala ar claca rapid acolo.

 

Nebunia apare doar la oamenii naivi, lipsiti de gandire obiectiva.

 

Oricum vad ca nu ai nici un fel de cunostiinte de psihologie, iti place doar ca contrazici si sa aperi nevroza mioritica. Vei culege roadele corespunzatoare.

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce cauta musulmanii aia in Germania? De ce nu au ramas acolo in Iran sau Liban de unde or fi ei? Erau privatiunile prea mari dar asa fiind in Germania pot sa se mentina la linia de plutire?

 

Ai impresia ca populatiile musulmane din jurul caucazului, sau din Iran,Irak, Liban, sunt formate din oameni care gandesc in proportie majoritara? In Pakistan pana in 2006 violul era sport national, imposibil de dovedit. Tu ai idee ce traume sufera femeile in tarile musulmane? Doar faptul ca ele considera ca e normal sa fie traumatizate le mentine pe linia de plutire. O occidentala ar claca rapid acolo.

 

Nebunia apare doar la oamenii naivi, lipsiti de gandire obiectiva.

 

Te-ai coborat la fel de jos pe cat imi imaginam ca poti. In ceea ce priveste "argumentele" plauzibile am avut dreptate. Nu discutam ce cauta acesti acesti musulmani in Germania si nici in latura xenofobiei nu vreau sa intru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum sa nu......Ai cumva impresia ca 90 la suta din populatia globului nu se casatoreste sau "imperecheaza" dintr-un soi de dragoste...?

 

Cel putin 80% din oameni traiesc in minciuna de sine, mai mult sau mai putin. Adica nevroza.

Daca oamenii ar fi constienti de monstrul din ei si de suferinta care o vor provoca copiilor lor, 80% nu ar mai face copii. Dar asta e, lumea e un compromis. Daca parintele greseste va suferi copilul lui si copiii copiilor lui pana i se va stinge neamul, in puscarie, la balamuc, in canal, etc.

 

Te-ai coborat la fel de jos pe cat imi imaginam ca poti. In ceea ce priveste "argumentele" plauzibile am avut dreptate. Nu discutam ce cauta acesti acesti musulmani in Germania si nici in latura xenofobiei nu vreau sa intru.

 

Ba, daca vrei sa imi demonstrezi ca musulmanii sunt mai albi ca germanii, dar au venit in Germania, asta imi miroase a ipocrizie, dar ipocrizia e una din calitatile nevroticilor, iar minciuna de sine e fundamentul sufletului lor.

 

Cand se vor duce germanii cu milioanele de foame la musulmani sa munceasca mai discutam.

 

Sa iti spun de ce desfintez "reteta" ta si mi se pare epuizata......In societatea occidentala sunt foarte multe cazuri de boli psihosomatice care presupui tu ca provin din aceste " nerespectari " ale deciziilor copiilor....minorilor, ma rog.....

 

Sigur, totul e hazard si genetic. Inclusiv bunastarea occidentalilor e inexplicabila la fel cum nenorocirea musulmanilor din Irak si alte tari e tot de neexplicat. Inclusiv psihologia e un moft si nu poate explica nimic.

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iosafat,ti-am citit postarile de pe acest topic din intamplare.O fiinta draga mie a fost bulversata de ceea ce ai scris.Esti foarte talentat si ai har.

NUMAI CINE TRECE PRIN ACESTE PROBLEME POATE INTELEGE

Johannahart,ar trebui sa-i platiti consultatiile lui Iosafat.Poate asa iti dispare suficienta in gandire.Btw,avatarul tau e f vulgar,sorry:)Incearca sa nu ataci cand nu ai argumente,chiar daca vrei sa compensezi ceva prin asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua...

 

Daca veti cauta pe google dupa 'gluten schizofrenie' apar studii ce mentioneaza glutenul drept cauza foarte importanta, iar in cazul eliminarii lui, o remisie completa sau partiala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Singura posibilitate de a te elibera de aceste tip de influiență este de a studia acţiunea substanțelor etheogene şi de a le folosi. O mulţime de informaţii este pe You Tube: http://www.youtube.com/user/NeuroSoup şi Neurosoup.com citiți, de asemenea, Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Entheogen

 

Dar tu ce substante entheogene folosesti?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu ce substante entheogene folosesti?

 

 

Nu stiu ce ia, dar vreau si eu, asa pot afla raspunsul la intrebarile omenirii, cum ar fi " Noi de ce ne numim moldoveni" ?

:rot:

 

http://dc377.4shared.../preview.html#1

 

 

"Din februarie 2008 am un contact mintal constant cu oameni spirite stafii parțal cunoscute mie. În blog sunt expuse conoștințele pe care mi le transmit, dictează. De către religii sunt constant hărțuit supus urgiei, mi se limitează capacitățile mintale (intelectuale) memoria, îmi este traumat creierul și alte organe."

 

http://amurgul.wordpress.com/category/visul-controlat-si-locatiile/

:this: :ermm:

Editat de Aseneth
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×